Відмінності між версіями «Портфоліо "Планета ОКС"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
 
(не показані 9 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
 
+
Планета ОКС
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Українська  література. Урок  позакласного  читання "Екологічні  проблеми  в  поезіях  Л.Костенко"
+
хімія
 
+
Географія, екологія.
+
 
+
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
16 років, 11 клас
+
14 років, 8 клас
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
Проект передбачає  пошукову діяльність  учнів, спрямовану  на  розвиток  самоосвітньої  компетенції. Рольвчителя - спрямовуюча, коректуюча, спостерігаюча. учні  готують  презентації, низку  проблемних  питань. захищають проект,аналізують створене. Наприкінці  вчитель  пропонує  рекомендації  стосовно  вдосконалення  проекту.
+
Предмет хімія,8 клас, тема «Основні класи неорганічних сполук». Група учнів досліджує один з класів неорганічних сполук – оксиди. Вони повинні на основі експерименту, спостереження та узагальнення дослідити фізичні та хімічні властивості оксидів; їх класифікацію. Опрацювавши додаткову літературу, користуючись Інтернет-ресурсами, дізнатися про поширення оксидів у природі, їх роль у природу та житті людей. Ролі учнів під час роботи над проектом: керівник проекту, дослідники літературних джерел, Інтернет-ресурсів, оператор комп̓ютерного набору. Продуктом діяльності учнів є реферативна робота з теми, мультимедійна презентаціяпублікація з теми.
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
[https://docs.google.com/file/d/0B-IG9ChdPT6lVWhacFhKaFhEZG8/edit План вивчення теми]
 
=Навчальні цілі=
 
Визначати екологічні  проблеми  в  творах  поетеси,  їх  актуальність, з’ясувати  шляхи  вирішення    проблем  екології;
 
  
розвивати  креативне  мислення, тврчу  уяву  , спостережливість  учнів, вдосконалювати  навички  аналізу  поетичних  творів, сприяти  розвитку  самоосвітньої  діяльності  школярів;
+
[https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqldVZtbnNIY2ZoSDg/edit План проекту]
  
виховувати  любов  і  повагу  до  природи, сприяти  усвідомленню  необхідності  захисту  навколишнього  середовища.
+
=Навчальні цілі=
 +
Закріпити знання про класифікацію речовин на метали та неметали, типи хімічних реакцій. Вивчити класифікацію оксидів, фізичні та хімічні властивості, добування; познайомитися із поширенням оксидів у природі та їх значенням, вивчити основні представники природних оксидів, їх роль у природі та житті людини. Особливу увагу звернути на властивості води як найпоширенішого природного оксиду та її роль в промисловості.
 +
  Розвивати техніку хімічного експерименту, вміння писати рівняння реакцій, розв̓язувати розрахункові та експериментальні задачі. Розвивати логічне та критичне мислення, творчий потенціал.
 +
Навчитися ефективно використовувати інформаційно-комунікативні технології, формувати навички створення презентацій, удосконалювати навички збирання даних, аналізу їх, впорядкування.
 +
  Виховувати колективізм, вміння працювати в групі.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
На початку проекту Мозкова атака, обговорення основних запитань, перегляд презентації вчителя та її обговорення, Опитувальник, [https://docs.google.com/file/d/0B-IG9ChdPT6lVUZtLVB3V1g3aU0/edit Таблиця «ЗХД»] (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався), Журнали спостережень, Записи/нотатки вчителя, презентація основних запитань. Наприкінці роботи над проектом - підсумкове есе.  
+
На початку проекту [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlcW1XREg5SnlwUW8/edit Мозкова атака], обговорення основних запитань, [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqld3I2YlVYczZsMGc/edit перегляд презентації вчителя] та її обговорення, [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlWFB1VFpyWWlzYUk/edit Опитувальник], [Таблиця «ЗХД»] (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався), Журнали спостережень, Записи/нотатки вчителя, презентація основних запитань. Наприкінці роботи над проектом - підсумкове есе.
 +
1) Оцінювання попередніх знань та навичок з метою визначення потреб учнів до початку перших кроків виконання проекту (тестування);
 +
2) Оцінювання постановки ключового, тематичного та змістових питань (неформальне оцінювання, без оцінок з метою виправлення недоліків та надання допомоги);
 +
3) Оцінювання знання основних програмових вимог, знання фактичного матеріалу з теми, з якої створюється проект (відповідно до Критеріїв оцінювання). Для цього спочатку відбувається взаємонавчання в групах гетерогенного складу з використанням диференціації навчання. Кожен учень опрацьовує свою частину теми проекту, відповідно до його рівня індивідуальних особливостей, а потім навчає інших членів групи того, що засвоїв сам. Після того відбувається взаємооцінювання учнів у групі, виставлення прогнозованої оцінки. Далі – оцінювання учителем знання фактичного матеріалу з теми з використанням інтерактивних вправ «Мозкова атака», «Мікрофон», «Незакінчене речення», метод Прес. Наступний етап оцінювання – [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlUDhDT2h5eEtvWmM/edit виконання диференційованої письмової] роботи з використанням тестових творчих завдань. 
 +
4) Оцінка роботи кожного члена групи, його внеску у створення проекту на основі спостереження за роботою групи, оцінка власного мислення учнів , вироблення навичок 21 століття (неформальне, вербальне оцінювання).
 +
5) Самооцінювання кожним членом групи за допомогою запитань для самоконтролю;
 +
6) Оцінювання вміння використання інформаційно-комунікаційних технологій при створенні проекту кожним членом групи;
 +
7) [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlZzFiOTI4alB4Tmc/edit Оцінювання продукту проекту] (реферативної роботи, мультимедійної презентації,  публікації);
 +
8) Оцінювання захисту проекту. Тут можна залучати до оцінювання усіх слухачів, які знаходяться на захисті (учнів класу), які задають запитання членам групи.
 +
9) Підсумкове оцінювання (виконання контрольної роботи)
 +
Оцінки виставляються поточні в [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqld3duempQYXU1SDA/edit класний журнал], щоденники учнів, а також підсумкова оцінка, яка враховуються при виставленні тематичної оцінки .
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
Перегляд [https://docs.google.com/file/d/0B-IG9ChdPT6lcE1GQ2dpblVJZFk/edit презентації] вчителя.
+
При вивченні теми, створенні проекту учні проводять як теоретичні, так і практичні дослідження. Теоретичні – з використанням підручника, додаткової літератури, [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlTW5BbUxaNHpaWk0/edit Інтернет-ресурсів]. Це матеріал про поширення оксидів у природі, їх роль та значення для життя людини. Практичні – в ході виконання проблемного експерименту по зясуванню хімічних властивостей оксидів, який проводиться за планом, на основі експерименту робляться припущення, висуваються гіпотези, а потім, використовуючи підручник та результати експерименту, робляться висновки .
Пошук  екологічних  проблем, шляхів їх  вирішення. Відеоряд природних  катастроф, Очікувані відповіді:
+
  В ході вивчення теми використовується групова робота в групах гетерогенного складуде кожен учень опрацьовує свою частину матеріалу відповідно до його індивідуальних здібностей. Учні з найнижчим рівнем знань опрацьовують матеріал про поширення оксидів у природі, учні з середнім рівнем – про значення оксидів, учні з достатнім рівнем – про хімічні властивості оксидів, учні з високим рівнем – складають опорні схеми до теми, запитання для оцінювання. Потім кожен член групи навчає своїх товаришів. Так втілюється диференціація навчання, формується відповідальність за доручену справу, розвивається критичне мислення. Така форма роботи виключає ситуацію, при якій найсильніші учні проробляють усю роботу, створюють презентації і самі [https://docs.google.com/file/d/0ByOVRtKhcNqlLUNTeWZjaVRid3M/edit захищають проект].
  
- природа  потерпає  від  недосконалості науково-технічного  прогресу;
 
 
- люди  недостатньо  піклуються  про  збереження  природних  ресурсів;
 
 
- слід  стривожити  світ  загрозою  екологічних  катастроф;
 
 
- «…зробити  щось, лишити  по  собі…».
 
 
Пошук відео і аудіоматеріалів.
 
 
Аналіз  форми  і  змісту  презентації, насиченості відеоряду, відповідносі  відео  аудіо. Взаємооцінювання, усна  арґументація, рекомендації.
 
 
Розподіл  завдань відповідно  рівня  навченості, аналіз  висновків.
 
 
[https://docs.google.com/file/d/0B-IG9ChdPT6lVWlRamZwRk10OUk/edit Учнівська презентація №1]
 
 
[https://docs.google.com/file/d/0B-IG9ChdPT6lVUZOY05OdW9KVGc/edit Учнівська презентація №2]
 
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Наталя Кулик
+
Вакуленко Світлана Анатоліївна
 +
 
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Учитель української мови та літератури
+
Учитель хімії
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Загальноосвітня  школа  І - ІІІ ступенів №7
+
Загальноосвітня  школа  І - ІІІ ступенів імені В.О.Підпалого
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
м. Дружківка, Донецька область
+
С.Лазірки, Оржицький, Полтавська
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
natakulik7@gmail.com
+
lazorki_zosh@ukr.net
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
  
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
13.08.2012 - 18.08.2012
+
17/09.2012 - 22.09.2012
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №7 Дружківської міської ради Донецької області
+
Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст.ім.І.Франка
 
+
 
==Тренери==
 
==Тренери==
Зоненко Наталія Василівна
+
Бабак Наталія Григорівна
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 12:51, 8 жовтня 2012


Назва проекту

Планета ОКС

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Предмет хімія,8 клас, тема «Основні класи неорганічних сполук». Група учнів досліджує один з класів неорганічних сполук – оксиди. Вони повинні на основі експерименту, спостереження та узагальнення дослідити фізичні та хімічні властивості оксидів; їх класифікацію. Опрацювавши додаткову літературу, користуючись Інтернет-ресурсами, дізнатися про поширення оксидів у природі, їх роль у природу та житті людей. Ролі учнів під час роботи над проектом: керівник проекту, дослідники літературних джерел, Інтернет-ресурсів, оператор комп̓ютерного набору. Продуктом діяльності учнів є реферативна робота з теми, мультимедійна презентація, публікація з теми.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Закріпити знання про класифікацію речовин на метали та неметали, типи хімічних реакцій. Вивчити класифікацію оксидів, фізичні та хімічні властивості, добування; познайомитися із поширенням оксидів у природі та їх значенням, вивчити основні представники природних оксидів, їх роль у природі та житті людини. Особливу увагу звернути на властивості води як найпоширенішого природного оксиду та її роль в промисловості.

  Розвивати техніку хімічного експерименту, вміння писати рівняння реакцій, розв̓язувати розрахункові та експериментальні задачі. Розвивати логічне та критичне мислення, творчий потенціал.

Навчитися ефективно використовувати інформаційно-комунікативні технології, формувати навички створення презентацій, удосконалювати навички збирання даних, аналізу їх, впорядкування.

  Виховувати колективізм, вміння працювати в групі.

Опис оцінювання

На початку проекту Мозкова атака, обговорення основних запитань, перегляд презентації вчителя та її обговорення, Опитувальник, [Таблиця «ЗХД»] (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався), Журнали спостережень, Записи/нотатки вчителя, презентація основних запитань. Наприкінці роботи над проектом - підсумкове есе. 1) Оцінювання попередніх знань та навичок з метою визначення потреб учнів до початку перших кроків виконання проекту (тестування); 2) Оцінювання постановки ключового, тематичного та змістових питань (неформальне оцінювання, без оцінок з метою виправлення недоліків та надання допомоги); 3) Оцінювання знання основних програмових вимог, знання фактичного матеріалу з теми, з якої створюється проект (відповідно до Критеріїв оцінювання). Для цього спочатку відбувається взаємонавчання в групах гетерогенного складу з використанням диференціації навчання. Кожен учень опрацьовує свою частину теми проекту, відповідно до його рівня індивідуальних особливостей, а потім навчає інших членів групи того, що засвоїв сам. Після того відбувається взаємооцінювання учнів у групі, виставлення прогнозованої оцінки. Далі – оцінювання учителем знання фактичного матеріалу з теми з використанням інтерактивних вправ «Мозкова атака», «Мікрофон», «Незакінчене речення», метод Прес. Наступний етап оцінювання – виконання диференційованої письмової роботи з використанням тестових творчих завдань. 4) Оцінка роботи кожного члена групи, його внеску у створення проекту на основі спостереження за роботою групи, оцінка власного мислення учнів , вироблення навичок 21 століття (неформальне, вербальне оцінювання). 5) Самооцінювання кожним членом групи за допомогою запитань для самоконтролю; 6) Оцінювання вміння використання інформаційно-комунікаційних технологій при створенні проекту кожним членом групи; 7) Оцінювання продукту проекту (реферативної роботи, мультимедійної презентації, публікації); 8) Оцінювання захисту проекту. Тут можна залучати до оцінювання усіх слухачів, які знаходяться на захисті (учнів класу), які задають запитання членам групи. 9) Підсумкове оцінювання (виконання контрольної роботи) Оцінки виставляються поточні в класний журнал, щоденники учнів, а також підсумкова оцінка, яка враховуються при виставленні тематичної оцінки .

Діяльність учнів та вчителя

При вивченні теми, створенні проекту учні проводять як теоретичні, так і практичні дослідження. Теоретичні – з використанням підручника, додаткової літератури, Інтернет-ресурсів. Це матеріал про поширення оксидів у природі, їх роль та значення для життя людини. Практичні – в ході виконання проблемного експерименту по зясуванню хімічних властивостей оксидів, який проводиться за планом, на основі експерименту робляться припущення, висуваються гіпотези, а потім, використовуючи підручник та результати експерименту, робляться висновки .

  В ході вивчення теми використовується групова робота в групах гетерогенного складу,  де кожен учень опрацьовує свою частину матеріалу відповідно до його індивідуальних здібностей. Учні з найнижчим рівнем знань опрацьовують матеріал про  поширення оксидів у природі, учні з середнім рівнем – про значення оксидів, учні з достатнім рівнем – про хімічні властивості оксидів, учні з високим рівнем – складають опорні схеми до теми, запитання для оцінювання. Потім кожен член групи навчає своїх товаришів. Так втілюється диференціація навчання, формується відповідальність за доручену справу, розвивається критичне мислення. Така форма роботи виключає ситуацію, при якій найсильніші учні проробляють усю роботу, створюють презентації  і самі захищають проект.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вакуленко Світлана Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Учитель хімії

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів імені В.О.Підпалого

Місто\село, район, область

С.Лазірки, Оржицький, Полтавська

Контактні дані

lazorki_zosh@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17/09.2012 - 22.09.2012

Місце проведення тренінгу

Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст.ім.І.Франка

Тренери

Бабак Наталія Григорівна