Відмінності між версіями «Портфоліо на тему: "Інформаційні сервіси мережі Інтернет"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Назва проекту)
 
(не показані 33 проміжні версії цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
Інформаційні сервіси мережі Інтернет
+
[[Файл:Imagesmereja.jpeg]]  <font size=6 color="blue"> Інформаційні сервіси мережі Інтернет</font>
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Рядок 13: Рядок 13:
 
10-15 років, 5-9 клас
 
10-15 років, 5-9 клас
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
Обговорити з дітьми можливості глобальної мережі Інтернет. Основні інформаційні сервіси мережі Інтернет. Їх використання у повсякденному житті та в навчанні. Розглянути основну послугу мережі Інтернет - Всесвітню павутину.
+
 
 +
Проект спрямований на розвиток самостійності в роботі учня, використання методу проектів та пошукової роботи.Під час проекту з дітьми є можливість обговорити потужності глобальної мережі Інтернет, основні інформаційні сервіси мережі Інтернет. Їх використання у повсякденному житті та в навчанні. Розглянути основну послугу мережі Інтернет - Всесвітню павутину.
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1St_w-RC7WZt7jNH_ibVU7pgh1itiFKkm4S6TzHR6w_E/edit План вивчення теми]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
 +
1-й етап:Зацікавити учнів проблемою « Інформаційні сервіси мережі Інтернет».Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми. Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання.
 +
2-й етап:Розвинути комунікативні навички. Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. Розвиток вміння робити висновки.
 +
3-й етап:Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. Вчитися встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати та ранжувати за критеріями.
 +
4-й етап:Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями. Розвиток навичок мислення:аналіз та оцінювання за критеріями.
 +
5-й етап:Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки. Навчитися планувати публікацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо).
 +
6-й етап:Удосконалення умінь та навичок створення публікації. Розвиток вмінь коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати текстову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту. Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку. Розвиток навичок публічного виступу. Набуття вмінь інформаційної культури, а саме вміння посилатися на друковані та Інтернет-видання. Вчитися сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту ознайомлюємо учнів з [https://docs.google.com/document/d/1DRW8IgkbAClkRaRGuGJWmABjUmBPCmfPGxMJUVZymBo/edit орієнтовними методами оцінювання], можливе використання таблиці [https://docs.google.com/document/d/1HymXU5CYCf-Zgw3x6WFU2YAPY9WVxjLjGsRZ97E3VX4/edit ЗХД], як оцінювання навчальних потреб учнів, а також розповісти дітям про те, яким чином буде здійснюватися [https://docs.google.com/document/d/1_EUd4BUvR8svQm7LQnvy-NLj6Fy_QJ6MbstLsHxn5lw/edit оцінювання проектів]. Для оцінювання роботи створено можливий варіант [https://docs.google.com/document/d/19T6dPRBS5EgJkl8214KRL6fYNoIVWDkCPL8mRDPMLhg/edit анкетування].Оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентацій або публікацій (чи створення вікі-сторінки). Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними [https://docs.google.com/document/d/1QBf49-G6DkhfuzoA-B6BSxDwT10ciIryrCAIQyIjq-A/edit формами оцінювання прикладу учнівської роботи]. Тут можна використати також і форму оцінювання сайтів та [https://docs.google.com/document/d/19jleMDsLV2HMFNzj8R_SN9_yX-jQS09Utu1G0qob67U/edit веб-сторінок]. [https://docs.google.com/document/d/1MEED7iwfyyyj_zhEBYHvK8cPz_9oJcBYxP9b2D2LLmo/edit Документ для поточного оцінювання учнів] використовується протягом вивчення теми для формуючого оцінювання.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Учні збирають інформацію щодо історії розвитку та становлення комп'ютерних мереж, використання інформаційних сервісів в навчальному процесі, застосування служби Всесвітньої павутини - як джерела інформації, відстежують вплив інформаційних технологій на навчально-виховний процес у школі. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання [https://docs.google.com/document/d/1cITTLOpGdtKJwy2u_m9gOD4WoV6zGFzs4k8cM6uahao/edit порівняння Інтернет ресурсів]. Переглядають чи дотримуються закони про використання авторських прав в даних ресурсах [https://docs.google.com/document/d/1eyRS695jxk6f6Vni5CylFrzrY0rh1_Ly8nemoDyWTpE/edit Дозвіл про авторське право]. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Наголошується на тому, що в дітей повинен бути [https://docs.google.com/document/d/1r9zpS2pOSnnDhOKCkrOn12JZyFooqEBjTi6kjqlcjD0/edit дозвіл батьків на публікацію роботи учня в мережі Інтернет].
 +
 +
Для проведення проектного дослідження учнів знайомлять з темою проекту "Інформаційні сервіси мережі Інтернет" за допомогою [https://docs.google.com/presentation/d/1yn0S-A9a376ZNXBZFxEjK0YgqTm_ILxlDhjdBorkBOM/edit#slide=id.p30 презентації.] Для роботи учасників ділять на три групи: І група — досліджує еволюцію розвитку комп’ютерних технологій та мереж, збирає інформацію про останні досягнення в розвитку глобальної мережі Інтернет, формує поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність, розробляє поради учням по використанню комп'ютерів у навчанні, створює публікацію [https://docs.google.com/file/d/0B4ZtQFe7I8kqenNHUmsyLTFXQm8/edit сторінка1], [https://docs.google.com/file/d/0B4ZtQFe7I8kqal9CQVFqTlRIczg/edit сторінка2]; ІІ група — здійснює опитування серед учнів 9-х класів на тему: «Як використовуються інформаційні технології глобальної мережі в навчанні?», збирає матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, проводить дослідження серед учнів, вчителів та батьків [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AoZtQFe7I8kqdEI4Znc5UVV2NW5zNUl2dnoxRGJuV1E#gid=0 опитувальник] «Що для тебе є глобальна мережа?» та «Які інформаційні сервіси ви використовуєте в навчанні?», створює публікацію; ІІІ група — досліджує новинки в комп’ютерних технологіях та сучасні можливості мережі Інтернет, розробляє поради учням для безпечного користування комп’ютером в мережі, створює публікацію.
 +
 +
Учні розробляють сценарій презентації проекту. Можливе створення однією з груп [http://wiki.iteach.com.ua/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0 вікі-сторінки]. Обговорюються учнівські проблеми по використанню комп’ютерів, методи на кожному етапі свого дослідження, розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу над проектом за допомогою [https://docs.google.com/document/d/13Mf3501nQK2TZhH1xuztkdY2lasg5KOxNElV-FpwMG4/edit самооцінювання].
 +
 +
В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті з всіма можливостями мережі Інтернет. Очікувані результати: розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок; розвиток навичків креативного мислення; вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ютера; формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її. Вчителю необхідно з'ясувати потрібні засоби для диференціації процесу викладання за допомогою [https://docs.google.com/document/d/1RYB1Duls8rf27tahaak19eYHof2ZErTxHmor_owqvGE/edit форми для опитування вчителів]. [https://docs.google.com/presentation/d/1_CusY9zXWoVaBLpAxIcVv-JkOO5_s4Zr9aoMEKEOfsU/present?ueb=true#slide=id.p15 Документ для фасилітації] дозволяє полегшити роботу в проекті.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
<Font size=5 color="green">Бондаренко Наталія Леонідівна </font>
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
<font size=5 color="green"> вчитель фізики, математики, інформатики, інформатика </font>
 +
навчальний предмет - <font size=5 color="red"> інформатика </font>
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
<font size=4 color="green"> Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 </font>
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
<font size=4 color="green"> м.Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область </font>
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
<font size=4 color="green"> тел.05354 2-16-29 </font>
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 40: Рядок 64:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
<font size=4 color="green"> 17.09.2012 - 25.09.2012 р.</font>
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
<font size=4 color="green"> Гадяцький науково-методичний центр </font>
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
+
<font size=4 color="green"> Ємець Тамара Миколаївна </font>
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 12:17, 2 жовтня 2012


Назва проекту

Imagesmereja.jpeg Інформаційні сервіси мережі Інтернет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає учням розвивати комунікативні навички, навички співробітництва для роботи в малих групах.Вдосконалювати навички аналізувати та синтезувати отриману інформацію для пошуку відповідних інформаційних сервісів.Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети. Формувати навички проведення соціологічного опитування, проведення досліджень інтернет-ресурсів.В учнів формуються навички пошуку інформації, перевірки її на достовірність. Вчитися ефективно комунікувати з офіційними особами, планувати свою діяльність, робити обґрунтований вибір, користуватися формами оцінювання.

Вік учнів, клас

10-15 років, 5-9 клас

Стислий опис проекту

Проект спрямований на розвиток самостійності в роботі учня, використання методу проектів та пошукової роботи.Під час проекту з дітьми є можливість обговорити потужності глобальної мережі Інтернет, основні інформаційні сервіси мережі Інтернет. Їх використання у повсякденному житті та в навчанні. Розглянути основну послугу мережі Інтернет - Всесвітню павутину.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

1-й етап:Зацікавити учнів проблемою « Інформаційні сервіси мережі Інтернет».Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми. Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання. 2-й етап:Розвинути комунікативні навички. Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. Розвиток вміння робити висновки. 3-й етап:Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. Вчитися встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати та ранжувати за критеріями. 4-й етап:Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями. Розвиток навичок мислення:аналіз та оцінювання за критеріями. 5-й етап:Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки. Навчитися планувати публікацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо). 6-й етап:Удосконалення умінь та навичок створення публікації. Розвиток вмінь коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати текстову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту. Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку. Розвиток навичок публічного виступу. Набуття вмінь інформаційної культури, а саме вміння посилатися на друковані та Інтернет-видання. Вчитися сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.

Опис оцінювання

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту ознайомлюємо учнів з орієнтовними методами оцінювання, можливе використання таблиці ЗХД, як оцінювання навчальних потреб учнів, а також розповісти дітям про те, яким чином буде здійснюватися оцінювання проектів. Для оцінювання роботи створено можливий варіант анкетування.Оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентацій або публікацій (чи створення вікі-сторінки). Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання прикладу учнівської роботи. Тут можна використати також і форму оцінювання сайтів та веб-сторінок. Документ для поточного оцінювання учнів використовується протягом вивчення теми для формуючого оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Учні збирають інформацію щодо історії розвитку та становлення комп'ютерних мереж, використання інформаційних сервісів в навчальному процесі, застосування служби Всесвітньої павутини - як джерела інформації, відстежують вплив інформаційних технологій на навчально-виховний процес у школі. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання порівняння Інтернет ресурсів. Переглядають чи дотримуються закони про використання авторських прав в даних ресурсах Дозвіл про авторське право. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Наголошується на тому, що в дітей повинен бути дозвіл батьків на публікацію роботи учня в мережі Інтернет.

Для проведення проектного дослідження учнів знайомлять з темою проекту "Інформаційні сервіси мережі Інтернет" за допомогою презентації. Для роботи учасників ділять на три групи: І група — досліджує еволюцію розвитку комп’ютерних технологій та мереж, збирає інформацію про останні досягнення в розвитку глобальної мережі Інтернет, формує поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність, розробляє поради учням по використанню комп'ютерів у навчанні, створює публікацію сторінка1, сторінка2; ІІ група — здійснює опитування серед учнів 9-х класів на тему: «Як використовуються інформаційні технології глобальної мережі в навчанні?», збирає матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, проводить дослідження серед учнів, вчителів та батьків опитувальник «Що для тебе є глобальна мережа?» та «Які інформаційні сервіси ви використовуєте в навчанні?», створює публікацію; ІІІ група — досліджує новинки в комп’ютерних технологіях та сучасні можливості мережі Інтернет, розробляє поради учням для безпечного користування комп’ютером в мережі, створює публікацію.

Учні розробляють сценарій презентації проекту. Можливе створення однією з груп вікі-сторінки. Обговорюються учнівські проблеми по використанню комп’ютерів, методи на кожному етапі свого дослідження, розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу над проектом за допомогою самооцінювання.

В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті з всіма можливостями мережі Інтернет. Очікувані результати: розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок; розвиток навичків креативного мислення; вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ютера; формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її. Вчителю необхідно з'ясувати потрібні засоби для диференціації процесу викладання за допомогою форми для опитування вчителів. Документ для фасилітації дозволяє полегшити роботу в проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бондаренко Наталія Леонідівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, математики, інформатики, інформатика навчальний предмет - інформатика

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4

Місто\село, район, область

м.Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область

Контактні дані

тел.05354 2-16-29

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.09.2012 - 25.09.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Гадяцький науково-методичний центр

Тренери

Ємець Тамара Миколаївна