Відмінності між версіями «Портфоліо на тему "Вирощування кристалів"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Стислий опис проекту)
 
(не показано 17 проміжних версій цього учасника)
Рядок 15: Рядок 15:
  
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
Вирощування кристалів  в домашніх умовах можна віднести до виготовлення виробів з природного матеріалу, тому що необхідна для цього сіль - матеріал натуральний, природний. Штучні кристали люди навчилися вирощувати вже дуже давно, зараз таким чином отримують навіть штучні рубіни й діаманти для ювелірних прикрас та використання в деяких механізмах. Звичайно, вдома ми цим займатися не будемо, але ось зробити оригінальні намиста або ялинкові іграшки з квасцов, нашатирю, мідного купоросу, бури, селітри, сульфату магнію та інших речовин цілком під силу навіть школяреві. Необхідно лише дотримуватися певної обережності при роботі з цими хімічними реактивами. Якщо ж ви хочете пройти цей фокус для зовсім маленьких дітей, то краще всього використовувати хлорид натрію, тобто звичайну кухонну сіль.
+
Вирощування кристалів  в домашніх умовах можна віднести до виготовлення виробів з природного матеріалу, тому що необхідна для цього сіль - матеріал натуральний, природний. Штучні кристали люди навчилися вирощувати вже дуже давно, зараз таким чином отримують навіть штучні рубіни й діаманти для ювелірних прикрас та використання в деяких механізмах. Звичайно, вдома ми цим займатися не будемо, але ось зробити оригінальні намиста або ялинкові іграшки з квасцов, [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGNXYzaHN3ekZPcU0/edit презентація] нашатирю, мідного купоросу, бури, селітри, сульфату магнію та інших речовин цілком під силу навіть школяреві. Необхідно лише дотримуватися певної обережності при роботі з цими хімічними реактивами. Якщо ж ви хочете пройти цей фокус [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGRWpqWnBPM2FGaTg/edit авторське право] для зовсім маленьких дітей, то краще всього використовувати хлорид натрію, тобто звичайну кухонну сіль.
  
 
Як виростити кристали?
 
Як виростити кристали?
Можна виростити кристали різної форми і величини, все залежить від того, скільки часу ви на це затратите. Для цього спочатку потрібно приготувати насичений розчин будь перерахованої вище солі. Візьміть відповідний посуд, налийте в неї воду і поставте на вогонь. Коли вода стане дуже гарячою, але ще не буде кипіти, зменшіть вогонь і починайте засипати в неї сіль, постійно помішуючи, до тих пір, поки сіль не перестане розчинятися. Насичений розчин для вирощування кристалів готовий.
+
Можна виростити кристали [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGY1puT2lwSmcyZjg/edit Оцінювання сторінок]різної форми і величини, все залежить від того, скільки часу ви на це затратите. Для цього спочатку потрібно приготувати насичений розчин будь перерахованої вище солі. Візьміть відповідний посуд, [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApD5t-AKghDGdElwdWdseHZ4aURLdmw4aTVPZDNDMUE#gid=0 опитувальник]налийте в неї воду і поставте на вогонь. Коли вода стане дуже гарячою, але ще не буде кипіти, зменшіть вогонь і починайте засипати в неї сіль, постійно [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGd2ljYnJJSklsZTA/edit лист про дозволи] помішуючи, до тих пір, поки сіль не перестане розчинятися. Насичений розчин для вирощування кристалів готовий.
  
Тепер прив'яжіть до одного кінця нитки якийсь маленький предмет - гаєчку, намистинку або камінчик - а інший кінець закріпіть на олівці або будь-якому іншому стрижні. Нитку вище вантажу змастіть вазеліном, а сам вантаж помістіть в ємність з розчином так, щоб він повністю покривав вантаж. Слідкуйте, щоб ваша гаєчку не торкалася дна і не виглядала над поверхнею розчину.
+
Тепер прив'яжіть до одного кінця нитки [ https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGeXFLdHotd05xQ0k/edit схеми ]якийсь маленький предмет - гаєчку, намистинку або камінчик - а інший кінець закріпіть на олівці або будь-якому іншому стрижні. Нитку вище вантажу змастіть вазеліном, а сам вантаж помістіть в ємність з розчином так, щоб він повністю покривав вантаж. Слідкуйте, щоб ваша гаєчку не торкалася дна і не виглядала над поверхнею розчину.
  
Залишилося тільки чекати, коли вантаж обросте кристалами солі. Майте на увазі, що різні солі дають кристали різної форми, а їх величина буде залежати від того, як швидко остигав розчин: чим повільніше це відбувається, тим більше виходять кристали. Тому, якщо ви хочете зробити ялинкові прикраси, то укутайте ємність з розчином чимось теплим і поставте ближче до батареї. Слідкуйте за зростанням кристалів і рівнем розчину: кристал весь час повинен бути повністю в нього занурений.
+
Залишилося тільки чекати, коли вантаж обросте кристалами солі. Майте на увазі, що [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGNXJjUDl1ZjdnMXc/edit різні форми оцінювання] різні солі дають кристали різної форми, а їх величина буде залежати від того, як швидко остигав розчин: чим повільніше це відбувається, тим більше виходять кристали. Тому, якщо ви хочете зробити ялинкові прикраси, то укутайте ємність з розчином чимось теплим і поставте ближче до батареї. Слідкуйте за зростанням кристалів і рівнем розчину: кристал весь час повинен бути повністю в нього занурений.
  
Зазвичай цей процес займає від кількох днів до кількох тижнів. У процесі росту ви можете коректувати форму кристалів, зскрібаючи ножем непотрібні нарости. Можна взагалі припинити ріст деяких граней, просто змастивши їх вазеліном. Якщо ж вам захочеться, щоб вони знову почали збільшуватися, видаліть вазелін ацетоном.
+
Зазвичай цей процес займає від кількох днів до [ https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGaDBpd0JGNkxESU0/edit опитування диференціації]кількох тижнів. У процесі росту ви можете коректувати форму кристалів, зскрібаючи ножем непотрібні нарости. Можна взагалі припинити ріст деяких граней, просто змастивши їх вазеліном. Якщо ж вам захочеться, щоб вони знову почали збільшуватися, видаліть вазелін ацетоном.
  
 
Коли кристали стануть потрібного вам розміру і форми, їх потрібно дістати з розчину, висушити і покрити безбарвним лаком. Без такої обробки вже через кілька днів вони можуть зруйнуватися.
 
Коли кристали стануть потрібного вам розміру і форми, їх потрібно дістати з розчину, висушити і покрити безбарвним лаком. Без такої обробки вже через кілька днів вони можуть зруйнуватися.
  
За допомогою цього нехитрого способу можна робити дуже гарні речі. Наприклад, якщо замість вантажу ви опустіть в розчин зроблену з тонкого дроту сніжинку або будь-яку іншу фігурку, то через кілька днів отримаєте ажурне прикраса, яку можна використовувати для декору будинку, маскарадного костюма або альбому в стилі скрапбукінг. Можна експериментувати з різними солями, спробувати підфарбовувати розчин, робити його більш-менш насиченим, швидше або повільніше остуджувати. Це дуже захоплююче заняття, яке обов'язково сподобається вашим дітям, викликавши у них інтерес до таких наук, як хімія і фізика.
+
За допомогою цього нехитрого способу можна робити дуже гарні речі. Наприклад, якщо замість вантажу ви опустіть в розчин зроблену з тонкого дроту сніжинку або будь-яку іншу фігурку, то через кілька днів отримаєте ажурне прикраса, яку можна використовувати для декору будинку, маскарадного костюма або альбому в стилі скрапбукінг. Можна експериментувати з різними солями, спробувати підфарбовувати розчин, робити його більш-менш насиченим, швидше або повільніше остуджувати. Це дуже захоплююче заняття, яке обов'язково сподобається вашим дітям, викликавши у них інтерес [https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGYjBJSk9zT2k3Y3M/edit фасилітація]до таких наук, як хімія і фізика.
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 
1 Історія вивчення та дослідження кристалів
 
1 Історія вивчення та дослідження кристалів
 +
 
2 Кристали ростуть шарами
 
2 Кристали ростуть шарами
 +
 
3 Тверді тіла в фізиці
 
3 Тверді тіла в фізиці
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Дослідити механізм росту кристалів.
 +
Виростити кристали мідного купоросу
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Оцінювання здійснюється згідно розроблених форм та критеріїв. Презентація – шляхом самооцінки та оцінки учнів один одного. Публікація – шляхом оцінки учнів одне одного. Веб-сайт оцінюють учні та вчитель. Також оцінювання знань умінь та навичок учнів проводиться у вигляді фронтального опитування, тестування, проведення самостійних робіт
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Під час вивчення теми: учні знаходять відповідні иатеріали за допомогою ресурсів Інтернету та знайдуть відповіді на поставлені запитання. Учні використовуватимуть сайти Wikipedia, Google Maps, пошуковик Google та ін. для отримання інформації, необхідної для виконання проекту. Учні працюватимуть у групах, розподіливши між собою питання задля досягнення найбільшої ефективності та економії ресурсів та часу. Групи будуть постійно обмінюватися досвідом та повідомляти, хто на якому етапі знаходиться (момент змагання). Учні будуть використовувати приклад учнівської роботи у якості своєрідного стандарту для свого проекту. Вони враховуватимуть усі фактори та вимоги, необхідні для успішного завершення власного проекту.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Короленко Микола Іванович
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
Вчитель фізики , інформатики
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Веприцька ЗОШ І-ІІІ ст Гадяцької районної ради Полтавської області
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
с. Веприк
 +
Гадяцький район
 +
 +
Полтавська область
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
тел 0500486697
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 59: Рядок 73:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 
+
17-25 вересня 2012
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 
+
м.Гадяч Гімназія ім. О. Пчілки
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Ємець Тамара Миколаївна
 +
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 12:03, 24 вересня 2012


Назва проекту

[ Вирощування кристалів]

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

[Фізика, Географія, Хімія ]

Навчальні цілі

[ Дослідити методи вирощування кристалів, виростити кристали мідного купоросу]

Вік учнів, клас

15-16

Стислий опис проекту

Вирощування кристалів в домашніх умовах можна віднести до виготовлення виробів з природного матеріалу, тому що необхідна для цього сіль - матеріал натуральний, природний. Штучні кристали люди навчилися вирощувати вже дуже давно, зараз таким чином отримують навіть штучні рубіни й діаманти для ювелірних прикрас та використання в деяких механізмах. Звичайно, вдома ми цим займатися не будемо, але ось зробити оригінальні намиста або ялинкові іграшки з квасцов, презентація нашатирю, мідного купоросу, бури, селітри, сульфату магнію та інших речовин цілком під силу навіть школяреві. Необхідно лише дотримуватися певної обережності при роботі з цими хімічними реактивами. Якщо ж ви хочете пройти цей фокус авторське право для зовсім маленьких дітей, то краще всього використовувати хлорид натрію, тобто звичайну кухонну сіль.

Як виростити кристали? Можна виростити кристали Оцінювання сторінокрізної форми і величини, все залежить від того, скільки часу ви на це затратите. Для цього спочатку потрібно приготувати насичений розчин будь перерахованої вище солі. Візьміть відповідний посуд, опитувальникналийте в неї воду і поставте на вогонь. Коли вода стане дуже гарячою, але ще не буде кипіти, зменшіть вогонь і починайте засипати в неї сіль, постійно лист про дозволи помішуючи, до тих пір, поки сіль не перестане розчинятися. Насичений розчин для вирощування кристалів готовий.

Тепер прив'яжіть до одного кінця нитки [ https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGeXFLdHotd05xQ0k/edit схеми ]якийсь маленький предмет - гаєчку, намистинку або камінчик - а інший кінець закріпіть на олівці або будь-якому іншому стрижні. Нитку вище вантажу змастіть вазеліном, а сам вантаж помістіть в ємність з розчином так, щоб він повністю покривав вантаж. Слідкуйте, щоб ваша гаєчку не торкалася дна і не виглядала над поверхнею розчину.

Залишилося тільки чекати, коли вантаж обросте кристалами солі. Майте на увазі, що різні форми оцінювання різні солі дають кристали різної форми, а їх величина буде залежати від того, як швидко остигав розчин: чим повільніше це відбувається, тим більше виходять кристали. Тому, якщо ви хочете зробити ялинкові прикраси, то укутайте ємність з розчином чимось теплим і поставте ближче до батареї. Слідкуйте за зростанням кристалів і рівнем розчину: кристал весь час повинен бути повністю в нього занурений.

Зазвичай цей процес займає від кількох днів до [ https://docs.google.com/file/d/0B5D5t-AKghDGaDBpd0JGNkxESU0/edit опитування диференціації]кількох тижнів. У процесі росту ви можете коректувати форму кристалів, зскрібаючи ножем непотрібні нарости. Можна взагалі припинити ріст деяких граней, просто змастивши їх вазеліном. Якщо ж вам захочеться, щоб вони знову почали збільшуватися, видаліть вазелін ацетоном.

Коли кристали стануть потрібного вам розміру і форми, їх потрібно дістати з розчину, висушити і покрити безбарвним лаком. Без такої обробки вже через кілька днів вони можуть зруйнуватися.

За допомогою цього нехитрого способу можна робити дуже гарні речі. Наприклад, якщо замість вантажу ви опустіть в розчин зроблену з тонкого дроту сніжинку або будь-яку іншу фігурку, то через кілька днів отримаєте ажурне прикраса, яку можна використовувати для декору будинку, маскарадного костюма або альбому в стилі скрапбукінг. Можна експериментувати з різними солями, спробувати підфарбовувати розчин, робити його більш-менш насиченим, швидше або повільніше остуджувати. Це дуже захоплююче заняття, яке обов'язково сподобається вашим дітям, викликавши у них інтерес фасилітаціядо таких наук, як хімія і фізика.

Повний План вивчення теми

1 Історія вивчення та дослідження кристалів

2 Кристали ростуть шарами

3 Тверді тіла в фізиці

Навчальні цілі

Дослідити механізм росту кристалів. Виростити кристали мідного купоросу

Опис оцінювання

Оцінювання здійснюється згідно розроблених форм та критеріїв. Презентація – шляхом самооцінки та оцінки учнів один одного. Публікація – шляхом оцінки учнів одне одного. Веб-сайт оцінюють учні та вчитель. Також оцінювання знань умінь та навичок учнів проводиться у вигляді фронтального опитування, тестування, проведення самостійних робіт

Діяльність учнів та вчителя

Під час вивчення теми: учні знаходять відповідні иатеріали за допомогою ресурсів Інтернету та знайдуть відповіді на поставлені запитання. Учні використовуватимуть сайти Wikipedia, Google Maps, пошуковик Google та ін. для отримання інформації, необхідної для виконання проекту. Учні працюватимуть у групах, розподіливши між собою питання задля досягнення найбільшої ефективності та економії ресурсів та часу. Групи будуть постійно обмінюватися досвідом та повідомляти, хто на якому етапі знаходиться (момент змагання). Учні будуть використовувати приклад учнівської роботи у якості своєрідного стандарту для свого проекту. Вони враховуватимуть усі фактори та вимоги, необхідні для успішного завершення власного проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Короленко Микола Іванович

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики , інформатики

Навчальний заклад

Веприцька ЗОШ І-ІІІ ст Гадяцької районної ради Полтавської області

Місто\село, район, область

с. Веприк Гадяцький район

Полтавська область

Контактні дані

тел 0500486697

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-25 вересня 2012

Місце проведення тренінгу

м.Гадяч Гімназія ім. О. Пчілки

Тренери

Ємець Тамара Миколаївна