Відмінності між версіями «Портфоліо на тему: "Інформаційні сервіси мережі Інтернет"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Ім'я, прізвище)
Рядок 35: Рядок 35:
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
'''Жирний текст'''<Font color="red">Бондаренко Наталія Леонідівна </font>
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==

Версія за 14:00, 20 вересня 2012


Назва проекту

Інформаційні сервіси мережі Інтернет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає учням розвивати комунікативні навички, навички співробітництва для роботи в малих групах.Вдосконалювати навички аналізувати та синтезувати отриману інформацію для пошуку відповідних інформаційних сервісів.Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети. Формувати навички проведення соціологічного опитування, проведення досліджень інтернет-ресурсів.В учнів формуються навички пошуку інформації, перевірки її на достовірність. Вчитися ефективно комунікувати з офіційними особами, планувати свою діяльність, робити обґрунтований вибір, користуватися формами оцінювання.

Вік учнів, клас

10-15 років, 5-9 клас

Стислий опис проекту

Обговорити з дітьми можливості глобальної мережі Інтернет. Основні інформаційні сервіси мережі Інтернет. Їх використання у повсякденному житті та в навчанні. Розглянути основну послугу мережі Інтернет - Всесвітню павутину.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні при опрацюванні теми будуть знати еволюцію розвитку комп’ютерних технологій, зберуть матеріали про застосування глобальної мережі Інтернет в різних сферах діяльності людини, дослідять можливості мережі Інтернет, розроблять поради учням по безпечному користуванні комп’ютером та по використанню комп’ютерів у навчанні. Учні вдосконалять свої вміння досліджувати та узагальнювати зібрані матеріали Вмітимуть створювати та оцінювати публікації та презентації з допомогою Інтернет-ресурсів. Вчитимуться використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності своїх товаришів. Вмітимуть працювати з сервісами мережі Інтернет.

Опис оцінювання

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо методи анкетування, мозкової атаки використовуючи як інструмент організаційну діаграму та таблицю ЗХД , а також можна використати і тестування. Оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентацій та публікацій. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання. Тут можна використати також і форму оцінювання сайтів. Упродовж виконання учнями роботи можна використати контрольний список для вікі сайту, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки.

Діяльність учнів та вчителя

Учні збирають інформацію щодо історії розвитку та становлення комп'ютерних мереж, використання інформаційних сервісів в навчальному процесі, застосування служби Всесвітньої павутини - як джерела інформації, відстежують вплив інформаційних технологій на навчально-виховний процес у школі. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті.

Для проведення проектного дослідження учнів ділять на три групи: І група — досліджує еволюцію розвитку комп’ютерних технологій та мереж, збирає інформацію про останні досягнення в розвитку глобальної мережі Інтернет, формує поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність, розробляє поради учням по використанню комп'ютерів у навчанні, створює презентацію; ІІ група — здійснює опитування серед учнів 9-х класів на тему: «Як використовуються інформаційні технології глобальної мережі в навчанні?», збирає матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, проводить дослідження серед учнів, вчителів та батьків «Що для тебе є глобальна мережа?» та «Які інформаційні сервіси ви використовуєте в навчанні?», створює публікацію; ІІІ група — досліджує новинки в комп’ютерних технологіях та сучасні можливості мережі Інтернет, розробляє поради учням для безпечного користування комп’ютером в мережі, створює публікацію.

Учні розробляють сценарій презентації проекту. Обговорюються учнівські проблеми по використанню комп’ютерів, методи на кожному етапі свого дослідження, розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу над проектом.

В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті з всіма можливостями мережі Інтернет. Очікувані результати: розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок; розвиток навичків креативного мислення; вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ютера; формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жирний текстБондаренко Наталія Леонідівна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери