Відмінності між версіями «" Технології вирощування лікарських рослин (на прикладі нагідок)»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Стислий опис)
 
(не показані 46 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 3: Рядок 3:
 
технології вирощування лікарських рослин(на прикладі нагідок)
 
технології вирощування лікарських рослин(на прикладі нагідок)
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
=Основний та другорядні  навчальні предмети=
 
основний-біологія, другорядні -трудове навчання. технології
 
основний-біологія, другорядні -трудове навчання. технології
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
=Навчальна тема=
 
Покритонасінні
 
Покритонасінні
  
Рядок 13: Рядок 13:
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
У проекті прийматимуть участь учні 7 класу. Робота над проектом пов‘язана з вивченням теми: «Покритонасінні». Перед початком проекту проводиться опитування знань учнів за вивченими раніше темами, учні пишуть біологічний диктант. Вчитель пояснює учням метод проектів тапри демонстрації презентації, звертає увагу на ті питання  над  якими  їм доведеться працювати: «Чому людське життя не мислиме без рослин? Чи дійсно квіти очі землі, які бачать нас, люблять, чарують і навіть лікують.» Під час роботи над проектом учні  виконують пошук,розподіляють ролі: історики, біологи, лікарі, агрономи та експерти. Здійснюють відбір та аналіз необхідної інформації,систематизують її такомпонують на слайдах, обирають спосіб презентації проекту, планують роботу по створенню проекту.Очікуваним результатом роботи учнів буде створення технології вирощування календули лікарської, рослини за заданими параметрами та отримання настою для видалення веснянок.
+
У проекті прийматимуть участь учні 7 класу. Робота над проектом пов‘язана з вивченням теми: «Корінь-вегетативний орган рослини. Види коренів, типи кореневих систем. Видозміни кореня». Перед початком проекту проводиться опитування знань учнів за вивченими раніше темами, учні пишуть[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RczlJOXlrcm5iSXM/edit  біологічний диктант.] Вчитель пояснює учням метод проектів та при демонстрації [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RdC1wc3lkcFNuR0k/edit презентації], звертає увагу на ті питання  над  якими  їм доведеться працювати: «Чому людське життя не мислиме без рослин? Чи дійсно квіти очі землі, які бачать нас, люблять, чарують і навіть лікують.» Під час роботи над проектом учні  виконують пошук, розподіляють ролі: історики, біо-логи, лікарі, агрономи та експерти. Здійснюють відбір та аналіз необхідної інформації,систематизують її такомпонують на слайдах, обирають спосіб презентації проекту, планують роботу по створенню проекту. Очікуваним результатом роботи учнів буде створення технології вирощування календули лікарської, рослини за заданими параметрами та отримання настою для видалення веснянок
  
 
=Повний план вивчення теми=
 
=Повний план вивчення теми=
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RU0NPdkZTd2U4b2s/edit план вивчення теми]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RSV9EZmdlUVFHUGM/edit план впровадження ]
  
 
=Навчальні цілі =
 
=Навчальні цілі =
Рядок 27: Рядок 30:
 
До початку проекту:
 
До початку проекту:
 
1.Було проведено біологічний диктант з метою перевірки знань учнів раніше вивчених тем.
 
1.Було проведено біологічний диктант з метою перевірки знань учнів раніше вивчених тем.
2. Складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах.  
+
2. Складаються[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RU3NldHdmSm9YZDA/edit критерії оцінювання] майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах, заповнюють [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RdEo2Rk43SXRONlU/edit таблицюЗ-Х-Д]
 
3. Ознайомлення учнів з планом проекту.
 
3. Ознайомлення учнів з планом проекту.
 
Реалізація проекту:
 
Реалізація проекту:
 
1.Провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді біологічного диктанта.
 
1.Провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді біологічного диктанта.
2. Учні знайомляться з презентацією вчителя та ключовими питаннями проекту.
+
2. Учні знайомляться з [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RdC1wc3lkcFNuR0k/edit презентацією вчителя та ключовими питаннями] проекту.
 
3. Учнівські групи обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються  
 
3. Учнівські групи обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються  
 
розподілити ролі і час виконання окремих питань.
 
розподілити ролі і час виконання окремих питань.
Групи обмінюються набутим досвідом, консультуються з учителем та здійснюють аналіз власних досягнень.
+
Групи обмінюються набутим досвідом, консультуються з учителем та здійснюють аналіз власних досягнень,продовжують заповнювати [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RdEo2Rk43SXRONlU/edit таблицю З-Х-Д],проводять [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RQ2ExNGtmZnZmQ2M/edit самооцінювання] в групах.  
 
Після закінчення проекту:
 
Після закінчення проекту:
Підсумки роботи груп заслуховуються підчас демонстрації проекту. В ході виступів експерти  демонструють результати діяльності груп.
+
Підсумки роботи груп заслуховуються підчас демонстрації [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RUkhFeXg0d3BDa1k/edit презентації проекту]. В ході виступів експерти  демонструють результати діяльності груп та проводять [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RZlNySUx6cUpYNG8/edit самооцінювання].
 
Оцінюються результати роботи учнівських  груп.
 
Оцінюються результати роботи учнівських  груп.
 
Вчитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.
 
Вчитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.
  
 
=Діяльність учнів=
 
=Діяльність учнів=
До початку проекту:Надати учням буклет з теми «Метод проектів».  Запропонувати  взяти участь у проекті. Проінформувати про початок роботи  проекту, основні цілі та завдання. Підготувати методи-чні, дидактичні матеріали для проведення проекту.Провести біологічний диктант  з  дітьми для вияв-лення знань з теми.Діти повинні мати  уміння роботи з комп’ютером,вміти працювати зенциклопедіями, користуватися  ресурсами Інтернету, знати біологічні особливостірослини.Вчитель готує всі необхід-ні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах, здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей про-екту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На поста-новку завдання відведено 1урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в5 груп, кожна з яких буде мати своє завдання: Група «Істориків»1.Знайти  матеріал: «Коли і чому квітка календула зобов’язана своєю назвою».2.Вивчити в яких країнах світу розповсюджена календула. 3.Сформулювати висновок  про використовування календули в усьому світі.Група« Біологі1.Описати зовнішній вигляд календули лікарської або нагідки.2.Пояснити в який період збирати суцвіття і як рослину висушувати.3.Сформулювати висновок: «Чому людське життя не мислиме без рослин».Група «Агрономів»1.Скласти технологічну карту на виготовлення виробу.2.Зробити аналіз вимог до грунтів і добрив відносно цієї культури.Група « Лікарів»1.Як ви розумієте вислів: «Для здоров’я тела і духа» 2.Використання календули в медицині в різних видах.3.Які лікі з календули ви можете вигото-вити самі.Група « Експертів»1.Слідкують за звітами робочих груп, аналізують їх висновки і роблять свої. 2.В кінці уроку дати оцінку роботі кожній групі.Під час виконання проекту.Реалізація проекту:
+
До початку проекту:Надати учням[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RTjNRdEhSQ1ZETEk/edit буклет з теми «Метод проектів»].  Запропонувати  взяти участь у проекті. Проінформувати про початок роботи  проекту, основні цілі та завдання. Запропонувати учням [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RT2Nqay1hOFlQZTQ/edit компплекс робіт для вирощування нагідок]. Підготувати методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту.Провести біологічний диктант  з  дітьми для виявлення знань з теми. Діти повинні мати  уміння [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RSjFJOHVBcU1FLVE/edit роботи з комп’ютером],вміти працювати з енциклопедіями, користуватися  [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RRjdxdnZ5SHg2X2s/edit ресурсами Інтернету], знати біологічні особливості рослини. Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RU1RKRm1Ic2VoM3M/edit планування роботи у групах], здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Учитель спостерігає і направляє учнів на поста-новку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 5 груп, кожна з яких буде мати своє завдання: Група «Істориків»1.Знайтиматеріал: «Коли і чому квітка календула зобов’язана своєю назвою».2.Вивчити в яких країнах світу розповсюджена кален-дула. 3.Сформулювати висновок  про використовування календули в усьому світі.Група« Біологі1.Описати зовнішній вигляд календули лікарської або нагідки.2.Пояснити в який період збирати суцвіття і як рос-лину висушувати.3.Сформулювати висновок: «Чому людське життя не мислиме без рослин».Група «Агрономів» 1.Скласти технологічну карту на виготовлення виробу.2.Зробити аналіз вимог до грунтів і добриввіднос-но цієї культури.Група « Лікарів»1.Як ви розумієте вислів: «Для здоров’я тела і духа» 2.Використання календули в медицині в різних видах.3.Які лікі з календули ви можете виготовити самі.Група « Експер-тів» 1.Слідкують за звітами робочих груп, аналізують їх висновки і роблять свої. 2.В кінці уроку дати оцінку роботі кожній групі.Під час виконання проекту.Реалізація проекту:1 день:- проведення оцінюва-ння знань учнів за попередніми темами за допомогою біологічного диктанту; об’єднання в групи та роз-поділ обов’язків. Учні будуть об’єднані у чотири групи(кожна група обере свою тему, яку вони будуть досліджувати) і одна  група експертів. 2-6 дні:- планування роботи групи та внесення коректив за необхідністю;- кожна група отримає критерії оцінювання роботи групи наданих вчителем.3 тижні:-кожна група буде працювати за своїм планом;- здійснюють пошук інформації за допомогою мережі Інтернет, енциклопедії, підручника, додаткової літератури, підготувавши грунт на пришкільній ділянці висівають насіння нагідок, проводять [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RT2Nqay1hOFlQZTQ/edit комплекс робіт необхідних] для вирощування здорової рослини.4 місяці:-обробка інформації. За цей час рослини, які досліджувалися набули наступних змін. Корінь стрижневий, гіллястий. Стебло прямостояче, гіллясте, ребристе, опушене висотою до 80 см. Листки чергові, сидячі, обернено яйцеподібної форми. Квітки оранжевого або жовтого забарвлення, зібрані в суцвіття кошики.Наприкінці 5 місяця:– перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань, обмін думками із залученням експертів.Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Під час виконання проек-ту учні консультуються з вчителем, виконують всі технології вирощування нагідок, підбирають відповід-ну інформацію до складеного плану. Відображення результатів своєї діяльності діти спостерігають без-посередньо в вирощеному продукті, з якого можна використати сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом, як засіб проти веснянок. Під час захисту проекту Учитель підводить підсумки, узагальнює [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RV19JR3BJUnFCWVk/edit група біологів],[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RTTBhY1MzVE5MZ2c/edit група істориків],[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-ReVQzRUZkd2w3NDQ/edit група лікарів], [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RVGxNeTU3SHhfd0E/edit група агрономів] отримані результати.
1 день:- проведення оцінювання знань учнів за попередніми темами за допомогою біологічного диктан-ту;- об’єднання в групи та розподіл обов’язків. Учні будуть об’єднані у чотири групи(кожна група обере свою тему, яку вони будуть досліджувати) і одна  група експертів. 2-6 дні:- планування робо-ти групи та внесення коректив за необхідністю;- кожна група отримає критерії оцінювання роботи групи наданих вчителем.3 тижні:- кожна група буде працювати за своїм планом;- здійснюютьпошук інформації за допомогою мережі Інтернет, енциклопедії, підручника, додаткової літератури.- підго-тувавши грунт на пришкільній ділянцівисівають насіння нагідок, проводять комплекс робіт необхідних для вирощування здорової рослини.4 місяці:-обробка інформації. За цей час рослини, які досліджу-валися набули наступних змін. Корінь стрижневий, гіллястий. Стебло прямостояче, гіллясте, ребрис-те, опушене висотою до 80 см. Листки чергові, сидячі, обернено яйцеподібної форми. Квітки оранже-вого або жовтого забарвлення, зібрані в суцвіття кошики.Наприкінці 5 місяця:– перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань, обмін думками із залученням експертів.Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Під час виконання проекту учні консультуються з вчителем, виконують всі технології вирощування нагідок, підбирають відповідну інформацію до складеного плану. Відображення результатів своєї діяльності діти спос-терігають безпосередньо в вирощеному продукті, з якого можна використати сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом, як засіб проти веснянок. Під час захисту проекту Учитель підводить підсумки, узагальнює отримані результати. Визначає перспективи використання вирощених рослин.Препарати з квіток календули мають кровозупиняючу, ранозагоюючу, заспокійливу дію. Ліки з календули з успіхом використовують при лікуванні серцевих захворювань. Календулу використовують як ароматизатор та барвник для забарвлення сиру і масла. З урахуванням цих властивостей учні готують за лікарською технологією настій з наступними інгредієнтами: сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом змащують веснянки на обличчі і руках вранці і у вечірній час.Учні (групи)звітують за напрямками роботи в проекті, роблять висновки, експерти слідкують за виступами представників груп і роблять свої висновки, оцінюють роботу кожної груп
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RYTNaLW0waVJoOE0/edit Самооцінювання та рефлексія] дають  учням  можливість  оцінити  власний  прогрес,  свої думки і  своє  навчання,  методи їх поліпшення  (контрольні списки,  нагадування та  підказки ) .Учитель надає учням [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RcFI2V1NadF80akk/edit Форма оцінювання презентації], [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RQ2ExNGtmZnZmQ2M/edit Форма оцінювання командної роботи], [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RbTR0UUdxUGpPOWc/edit шаблон презентації].Визначає пер-спективи використання вирощених рослин.Препарати з квіток календули мають кровозупиняючу, ранозагою-ючу, заспокійливу дію. Ліки з календули з успіхом використовують при лікуванні серцевих захворювань. Календулу використовують як ароматизатор та барвник для забарвлення сиру і масла. З урахуванням цих властивостей учні готують за лікарською технологією настій з наступними інгредієнтами: сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом змащують веснянки на обличчі і руках вранці і у вечірній час.Учні (групи)звітують за напрямками роботи в проекті, роблять висновки, експерти слідкують за виступами представників груп і роблять свої висновки, оцінюють роботу кожної груп,заслуховують та оцінюють загальну              [https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RUkhFeXg0d3BDa1k/edit презентацію]
 +
 
 +
=Додаткові  матеріали=
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RZlNySUx6cUpYNG8/edit самооцінювання прикладу учнівської роботи]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RdFhYZVI0ejVqZzg/edit оцінювання в проектному навчанні]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RV0xtdDlpaVBsblk/edit асоціативний кущ]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RS3dKLWh2V0hBZDg/edit форма оцінювання портфоліо]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RUnd5Qm5DNTBpZ28/edit  розвиток самостійності учнів]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RcFZyb2ptcDBQSjg/edit освітні веб]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RRFphYklwdkhMYTQ/edit навички 21 століття]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8cGbCReh8-RbTFFRmtNdy03TFk/edit запитання для проведення мозгової атаки]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 23:20, 11 вересня 2012

Назва навчальної теми

технології вирощування лікарських рослин(на прикладі нагідок)

Основний та другорядні навчальні предмети

основний-біологія, другорядні -трудове навчання. технології

Навчальна тема

Покритонасінні

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис

У проекті прийматимуть участь учні 7 класу. Робота над проектом пов‘язана з вивченням теми: «Корінь-вегетативний орган рослини. Види коренів, типи кореневих систем. Видозміни кореня». Перед початком проекту проводиться опитування знань учнів за вивченими раніше темами, учні пишутьбіологічний диктант. Вчитель пояснює учням метод проектів та при демонстрації презентації, звертає увагу на ті питання над якими їм доведеться працювати: «Чому людське життя не мислиме без рослин? Чи дійсно квіти очі землі, які бачать нас, люблять, чарують і навіть лікують.» Під час роботи над проектом учні виконують пошук, розподіляють ролі: історики, біо-логи, лікарі, агрономи та експерти. Здійснюють відбір та аналіз необхідної інформації,систематизують її такомпонують на слайдах, обирають спосіб презентації проекту, планують роботу по створенню проекту. Очікуваним результатом роботи учнів буде створення технології вирощування календули лікарської, рослини за заданими параметрами та отримання настою для видалення веснянок

Повний план вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження

Навчальні цілі

Навчаться розподіляти свій час ефективно. Вміння працювати в групах. Створити технологію вирощування календули лікарської та презентацію. Оволодіння навичками: групової роботи, швидкий та ефективний пошук інформації, готовність застосовувати необхідні знання. Результатом роботи учнів буде створення технології вирощування лікарської рослини (нагідки, календула – рід трав’янистих та півкущових рослин родини складноцвітних). Очікуваним результатом буде вирощування календули лікарської з наступними параметрами:стебла прямостоячі без пошкоджень і викривлень, без уражень шкідниками. Стебло висотою 15 -80 см. Товщина квітконосів стебла в суцвітті 1,5 -2,5 мм. Листки прості, розміщені почергово 3 -15 см довжини. Квітка повинна мати круглу форму, золотаво-жовтий чи оранжевий колір, зібрані в суцвіття – кошики. Плід – зігнута сім'янка. Насінина дрібна, маса 1000 насінин – 12 грам. Також з сировини нагідків очікується отримати настій з наступними інгредієнтами: сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом змащують веснянки на обличчі і руках вранці і у вечірній час.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1.Було проведено біологічний диктант з метою перевірки знань учнів раніше вивчених тем. 2. Складаютьсякритерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах, заповнюють таблицюЗ-Х-Д 3. Ознайомлення учнів з планом проекту. Реалізація проекту: 1.Провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді біологічного диктанта. 2. Учні знайомляться з презентацією вчителя та ключовими питаннями проекту. 3. Учнівські групи обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються розподілити ролі і час виконання окремих питань. Групи обмінюються набутим досвідом, консультуються з учителем та здійснюють аналіз власних досягнень,продовжують заповнювати таблицю З-Х-Д,проводять самооцінювання в групах. Після закінчення проекту: Підсумки роботи груп заслуховуються підчас демонстрації презентації проекту. В ході виступів експерти демонструють результати діяльності груп та проводять самооцінювання. Оцінюються результати роботи учнівських груп. Вчитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.

Діяльність учнів

До початку проекту:Надати учнямбуклет з теми «Метод проектів». Запропонувати взяти участь у проекті. Проінформувати про початок роботи проекту, основні цілі та завдання. Запропонувати учням компплекс робіт для вирощування нагідок. Підготувати методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту.Провести біологічний диктант з дітьми для виявлення знань з теми. Діти повинні мати уміння роботи з комп’ютером,вміти працювати з енциклопедіями, користуватися ресурсами Інтернету, знати біологічні особливості рослини. Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах, здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Учитель спостерігає і направляє учнів на поста-новку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 5 груп, кожна з яких буде мати своє завдання: Група «Істориків»1.Знайтиматеріал: «Коли і чому квітка календула зобов’язана своєю назвою».2.Вивчити в яких країнах світу розповсюджена кален-дула. 3.Сформулювати висновок про використовування календули в усьому світі.Група« Біологі1.Описати зовнішній вигляд календули лікарської або нагідки.2.Пояснити в який період збирати суцвіття і як рос-лину висушувати.3.Сформулювати висновок: «Чому людське життя не мислиме без рослин».Група «Агрономів» 1.Скласти технологічну карту на виготовлення виробу.2.Зробити аналіз вимог до грунтів і добриввіднос-но цієї культури.Група « Лікарів»1.Як ви розумієте вислів: «Для здоров’я тела і духа» 2.Використання календули в медицині в різних видах.3.Які лікі з календули ви можете виготовити самі.Група « Експер-тів» 1.Слідкують за звітами робочих груп, аналізують їх висновки і роблять свої. 2.В кінці уроку дати оцінку роботі кожній групі.Під час виконання проекту.Реалізація проекту:1 день:- проведення оцінюва-ння знань учнів за попередніми темами за допомогою біологічного диктанту; об’єднання в групи та роз-поділ обов’язків. Учні будуть об’єднані у чотири групи(кожна група обере свою тему, яку вони будуть досліджувати) і одна група експертів. 2-6 дні:- планування роботи групи та внесення коректив за необхідністю;- кожна група отримає критерії оцінювання роботи групи наданих вчителем.3 тижні:-кожна група буде працювати за своїм планом;- здійснюють пошук інформації за допомогою мережі Інтернет, енциклопедії, підручника, додаткової літератури, підготувавши грунт на пришкільній ділянці висівають насіння нагідок, проводять комплекс робіт необхідних для вирощування здорової рослини.4 місяці:-обробка інформації. За цей час рослини, які досліджувалися набули наступних змін. Корінь стрижневий, гіллястий. Стебло прямостояче, гіллясте, ребристе, опушене висотою до 80 см. Листки чергові, сидячі, обернено яйцеподібної форми. Квітки оранжевого або жовтого забарвлення, зібрані в суцвіття кошики.Наприкінці 5 місяця:– перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань, обмін думками із залученням експертів.Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Під час виконання проек-ту учні консультуються з вчителем, виконують всі технології вирощування нагідок, підбирають відповід-ну інформацію до складеного плану. Відображення результатів своєї діяльності діти спостерігають без-посередньо в вирощеному продукті, з якого можна використати сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом, як засіб проти веснянок. Під час захисту проекту Учитель підводить підсумки, узагальнює група біологів,група істориків,група лікарів, група агрономів отримані результати. Самооцінювання та рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення (контрольні списки, нагадування та підказки ) .Учитель надає учням Форма оцінювання презентації, Форма оцінювання командної роботи, шаблон презентації.Визначає пер-спективи використання вирощених рослин.Препарати з квіток календули мають кровозупиняючу, ранозагою-ючу, заспокійливу дію. Ліки з календули з успіхом використовують при лікуванні серцевих захворювань. Календулу використовують як ароматизатор та барвник для забарвлення сиру і масла. З урахуванням цих властивостей учні готують за лікарською технологією настій з наступними інгредієнтами: сік листків змішаний в однакових частинах з соком лимона, смородини і мигдальним маслом змащують веснянки на обличчі і руках вранці і у вечірній час.Учні (групи)звітують за напрямками роботи в проекті, роблять висновки, експерти слідкують за виступами представників груп і роблять свої висновки, оцінюють роботу кожної груп,заслуховують та оцінюють загальну презентацію

Додаткові матеріали

самооцінювання прикладу учнівської роботи оцінювання в проектному навчанні асоціативний кущ форма оцінювання портфоліо розвиток самостійності учнів освітні веб навички 21 століття запитання для проведення мозгової атаки

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Новицька Надія Петрівна

Фах, навчальний предмет

учитель біології

Навчальний заклад

Благодатнівська ЗОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

с.Благодатне, Амвросіївський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06-23.06.2012

Місце провведення тренінгу

Благодатнівська ЗОШ I-III ступенів

Тренери

Бродяна Наталія Леонідівна