Відмінності між версіями «Користувач:Yuliyapavluk»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 28: Рядок 28:
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
ПЛАН ВИВЧЕННЯ ТЕМИ
 
З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
 
«Great Britain»
 
 
Автор
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте
 
Ім’я, по-батькові та прізвище Павлюк Юлія Юріївна
 
Назва навчального закладу Загальноосвітня школа № 5 Димитровської міської ради
 
Місто, село, район, область Димитров, Донецька область
 
Відомості про тренінг
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу 08.06.2012 р. – 16.06.2012р.
 
Тренери Кубрак Юлія Анатоліївна
 
Місце проведення тренінгу Димитров
 
Опис навчальної теми
 
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
 
Назва
 
Great Britain (Велика Британія)
 
 
Стислий опис
 
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
 
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису.
 
  Учні 8 класу розроблять проект «Great Britain», метою якого є вдосконалення мовленнєвих компетенцій з усіх аспектів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання та письма), що відбувається під час опрацювання тематичного матеріалу в різноманітних вправах комунікативного характеру, які потребують використання англійської мови як засобу спілкування. Доцільним є пошук та аналіз  великої кількості інформації, джерелом якої є спеціальна література, матеріали преси, Інтернету, опитувань (surveys) різних груп респондентів.
 
  Для досягнення цієї мети клас поділено на три групи. Перша група «географи » шукає відповідь на запитання (діалогічне мовлення): «Географічне положення Великої Британії». Друга група «туристи»  створюють буклет «Англія очима туристів». Третя група «журналісти» розробляє презентацію «Визначні місця Англії».
 
 
Предмет, навчальна тема
 
Основний предмет: Англійська мова 
 
Додаткові предмети: інформатика, географія
 
Клас (вікова категорія)
 
Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
 
8 клас, 13-14 років
 
Приблизний час вивчення теми
 
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
 
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів
 
Два 45-хвилинних уроки, або 1 тиждень
 
Освітні засади
 
Державні освітні стандарти
 
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
 
Освітня галузь "Іноземна мова"
 
    Головна мета навчання іноземної мови у школі – формування в учнів комунікативної компетенції – умінь і навичок здійснювати спілкування в усній і писемній формі у межах сфер і тематики, визначених програмою для кожного профілю, дотримуючись традицій і норм, прийнятих у країні, мова якої вивчається.
 
    Сучасна програма шкільної іншомовної освіти зорієнтована на таку організацію навчання, котра забезпечує комунікативно-діяльнісний характер процесу оволодіння іноземною мовою в інтеграції з міжкультурним спрямуванням його змісту. Цей підхід зумовлений процесами глобалізації міжнародних контактів, де іноземній мові належить роль важливого засобу спілкування. У зв’язку з цим посилення соціокультурного контексту змісту навчання є соціально доцільною тенденцією розвитку іншомовної освіти.
 
    Відповідно до комунікативного підходу та з урахуванням навчального та життєвого досвіду учнів цієї вікової категорії, їхніх інтересів і схильностей зростає пріоритетність методів і форм навчальної діяльності, що забезпечують соціальну взаємодію школярів у процесі комунікації. Вони мають сприяти формуванню в них іншомовних умінь і навичок, підтримувати спілкування в типових ситуаціях різноманітних сфер життєдіяльності.
 
    Для учнів старшої школи досягти цього можна за допомогою інтерактивних методів навчання, що дозволяють розв’язувати комунікативно-пізнавальні завдання засобами іншомовного спілкування: рольові ігри, навчальні ситуативні завдання, парні та групові форми роботи, проекти.
 
Навчальні програми
 
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
 
Англійська мова
 
• Удосконалювати всі види мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо), тому що вони всі взаємозв’язані. 
 
• Аналізувати та обробляти інформацію, використовувати її для виконання конкретних комунікативних завдань, користуючись при цьому англійською мовою, як єдиним засобом спілкування.  Уміти порівняти країни, мова якої вивчається, з рідною країною, що сприяє розвитку мислення. Розширювати світогляд, розвивати пам'ять та збагачувати емоції учнів. Самостійно шукати інформацію в мережі Інтернет, інших різноманітних джерелах.  Уміти вести бесіду, дискусію, використовувати власну аргументацію, сприяти набуттю в учнів навичок самостійності, ініціативності під час іншомовної діяльності, котра передбачає різні режими роботи: парний, груповий, індивідуальний, а також використання інтерактивних технологій навчання у таких формах роботи як групова бесіда (інтерв’ю, конференція, обговорення за круглим столом), рольова гра, конкурс, змагання, екскурсія, робота над проектом (розробка анкети, виготовлення плаката, газети, буклета, реклами, презентації), творчі завдання в різних предметних галузях з використанням іноземної мови.
 
 
Психологія
 
• давати учням можливість більш впевнено почувати себе в повсякденному житті;
 
• допомагати краще розуміти природні явища та вчинки людей;
 
• розвивати співчуття до інших людей та вміння самореалізації;
 
• розуміти менталітет та культуру мешканців країни, мова якої вивчається;
 
• оцінювати стресові ситуації, вміти знайти вихід з конфліктної ситуації, справлятись зі стресом;
 
• створювати позитивний емоційний клімат у групі;
 
• розвивати здатність дітей використовувати англійську мову як інструмент спілкування в діалозі культур.
 
 
Інформатика
 
• розвивати в учнів уміння самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби різного призначення, цілеспрямовано, результативно шукати й систематизувати інформацію, використовувати сучасні електронні засоби обміну даними;
 
• формувати в учнів уміння застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного розв’язання різноманітних завдань щодо отримання, обробки, збереження, подання інформації, які пов’язані з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства;
 
• удосконалювати в учнів знання, уміння і навички, необхідні для кваліфікованого та ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-пізнавальній діяльності та повсякденному житті.
 
 
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
 
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей.
 
Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
 
Навчальні цілі:
 
Учні повинні навчитися спілкуватися, творчо мислити; висловлювати та аргументувати власну думку; вдосконалювати культуру міжособистісного спілкування та співробітництва; розвивати навички роботи в колективі, вміти робити власні висновки;розвивати пам'ять та увагу; формувати позитивне ставлення до життя; створювати сприятливі умови для розкриття здібностей і творчого самовиявлення підлітків.
 
 
Очікувані результати:
 
Учні зможуть розробити презентацію на обрану тему, презентувати стінгазету, плакат, виставку фотографій та творчих робіт, підготувати тематичний вечір.
 
 
Основні запитання
 
Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях.
 
Ключове запитання What is the geographical position of Great Britain?
 
 
 
 
Тематичні запитання How many countries does Great Britain consist of?
 
Where is England (Scotland, Wales, Northern Ireland)situated?
 
What is the capital of Great Britain?
 
Змістові запитання What is the climate of Great Britain?
 
What are the national clothes of Scotland?
 
What is the most popular kind of sport in great Britain?
 
План оцінювання
 
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту.
 
o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання  Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи.
 
o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання  та Стислого опису оцінювання.
 
Графік оцінювання
 
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 
Підготовчий етап:
 
• Обирають та обговорюють тему проекту
 
• Визначають основні умови його виконання.
 
• Ознайомлюються з необхідним мовним та мовленнєвим матеріалом
 
• Формують групи Виконавчий етап:
 
• Збирання інформації
 
• Обговорення інформації
 
• Оформлення проекту Підсумковий етап:
 
• Оцінювання роботи учнів та аналіз одержаних результатів
 
• Бланки для само та взаємоконтролю
 
Стислий опис оцінювання
 
    Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями.
 
    На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування щодо виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.
 
    Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.
 
Методичні засади
 
Попередні знання та навички
 
• Учень володіє матеріалом і навичками аналізу комунікативної ситуації, систематизує та узагальнює набутті знання, самостійно виправляє допущені помилки, добирає переконливі аргументи на підтвердження власного судження.
 
• Уміє працювати з різними джерелами інформації (першоджерела, журнали, газети, Інтернет ресурси), а також  створювати звіт про виконану роботу у вигляді презентацій та публікацій.
 
Діяльність учнів та вчителя
 
o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
 
o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
 
o Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів .
 
o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.
 
o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.
 
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.
 
o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.
 
Проект складається з трьох етапів: підготовчий, виконавчий, підсумковий.
 
• На підготовчому етапі проекту:
 
Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту,    визначають основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оціню¬вання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним мовним та мовленнєвим матеріалом. Фор-муються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класу діляться на три групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група («географи» ) - працює над темою «Географічне положення Великої Британії»; 2 група («туристи») - працює над дослідженням теми «Англія очима туристів»; 3 група («журналісти») – аналізують тему «Визначні місця Англії». Учні отримують план реалізації проекту.
 
• На виконавчому етапі проекту:
 
    Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (читання текстів, ро¬бота з довідниками, інтерв'ю, анкетування). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, на¬вчаються укладати зібраний матеріал, виступають з проміжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти.
 
• На підсумковому етапі проекту:
 
Підсумковий етап передбачає обговорення резуль¬татів проектної діяльності, оцінювання учнів та аналіз одержаних результатів. Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за допомогою бланків для само- та взаємоконтролю. Учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи  презентації,  буклет. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів.
 
У залежності від типу проекту і результату, що пла¬нується (презентація, плакат, буклет, виставка фотографій та творчих робіт, тематичний вечір), зміст діяльності на кожному етані може варіюватися.
 
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні Групі журналістів необхідно надати учням інформацію для того, щоб забезпечити достатні результати роботи, щоб учні могли її обговорювати та аналізувати.
 
Надавати додаткові консультації вчителя. Такі учні мають відчути свою значимість у спільній справі, відчути, що вони можуть бути успішними.
 
Обдаровані учні Такі учні зазвичай стають лідерами в своїй групі і виконують найбільш відповідальну роботу. Підлітки, зацікавлені в більш глибокому вивченні теми, можуть вийти за рамки виконуваних навчальних задач, провести додаткові дослідження і розширити поле діяльності проекту.
 
Додатково запропонувати учням написати твір або розробити рекламу за визначеною тематикою. Більш глибока робота з різним матеріалом. Запропонувати опублікувати свою творчу роботу на сайті у школі, в шкільній газеті.
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
0 Комп’ютер (и)
 
0 Доступ до Інтернету
 
0 Диск чи флешка
 
0 Принтер, сканер
 
0 Мультимедійний проектор
 
 
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 
0 Програма для електронної пошти
 
 
0 Програма для роботи із зображеннями 0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом
 
 
0 Програма для роботи з текстами
 
 
Друковані матеріали 1. Англійська мова О.Карп’юк. Підручник для 8-го класу загально-освітніх навчальних закладів, Тернопіль, вид-во «Астон»,- 2010. .
 
2. Державний освітній стандарт.
 
3. Навчальні програми для 8-х класів загальноосвітніх навчальних закладів з англійської мови, інформатики, психології.
 
Обладнання та канцтовари Мультимедійний проектор з дошкою та кольоровими фломастерами, олівці, канцелярський  папір, картинки з сайту images.yandex.ua. 
 
Інтернет ресурси Міністерство освіти і науки України www.mon.gov.ua
 
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=

Версія за 07:31, 6 вересня 2012

УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї персональної сторінки вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці редагувати;
вносите правки в існуючі розділи.

Назва навчальної теми

Веикобртанія


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, інформатика, геогрфія

Вік учнів, клас

13-14 років 8 клас

Стислий опис проекту

Учні 8 класу розроблять проект «Great Britain», метою якого є вдосконалення мовленнєвих компетенцій з усіх аспектів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання та письма), що відбувається під час опрацювання тематичного матеріалу в різноманітних вправах комунікативного характеру, які потребують використання англійської мови як засобу спілкування. Доцільним є пошук та аналіз великої кількості інформації, джерелом якої є спеціальна література, матеріали преси, Інтернету, опитувань (surveys) різних груп респондентів.

 Для досягнення цієї мети клас поділено на три групи. Перша група «географи » шукає відповідь на запитання (діалогічне мовлення): «Географічне положення Великої Британії». Друга група «туристи»  створюють буклет «Англія очима туристів». Третя група «журналісти» розробляє презентацію «Визначні місця Англії».

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери