Відмінності між версіями «Портфоліо Добренької Н.П.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Портфоліо}})
 
(Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))
 
(не показані 12 проміжних версій 4 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
''''''Жирний текст'''Лінійні рівняння з однією змінною
+
=Тема проекту=
 
+
Уміння спілкуватися - шлях до успіху
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
музика
+
Українська мова та література
 
+
Інформатика
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
Вічні почуття
+
"Культура мовлення і спілкування" (Українська мова, 3 год.)
 
+
"Комунікації за допомогою Інтернету" (Інформатика, 3 год.)
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
13-14 років, 8 клас
+
12-13 років, 7 клас
==Стислий опис проекту==Учні будуть вивчати  музичну творчість Людвіга ван Бетховена, робити огляд творів композитора у класичному вигляді та сучасній обробці та знаходити актуальність та взаємозв’язок композицій з сьогоденням.
+
==Стислий опис проекту==
Протягом вивчення теми, учні будуть поділенні на групи для дослідження затребуваності творів композитора у сучасному житті та інформаційному просторі (кінематографі, телепередачах, радіо) .  
+
Учні досліджуватимуть особливості живого спілкування однолітків (усного та в інтернеті) і виявлятимуть проблеми щодо налагодження успішної та ефективної взаємодії: грамотність, етикет спілкування, толерантність, культура мовлення. У результаті проекту учні розроблять ресурси, а саме: презентацію або публікацію «Правильно – неправильно», розміщену в Інтернеті; анімацію або відео зі сценками типових діалогів, де виправляються найпоширеніші помилки. Ці сценки наочно демонструватимуть, до яких наслідків може призвести неправильне (неграмотне, неввічливе) спілкування і яку користь може принести спілкування правильне.  
Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
В позаурочний час учні проглянуть документальний фільм «У пошуках Бетховена».
+
 
+
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
1 УРОК
+
[https://docs.google.com/open?id=0B1ljG2KuXgmleXRXREsxSEg4bzg Повний План вивчення теми]
Перед початком роботи  вчитель знайомить дітей з темою проекту,  демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування,  таблиці  З-Х-Д визначаються знання  учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію  написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають  їх  використання  у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм  «У пошуках Бетховена»
+
    2  УРОК
+
Учні готують доповіді з цікавих сторінок  життя та творчості композитора. На  основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики  де діляться з однолітками враженнями від прослуханої  музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.
+
      3 УРОК
+
Кожна з груп  сстворює  презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину  за творами класика. Свої думки та досягнення  учні заносять  до щоденника музичних спостережень.
+
    4 УРОК
+
Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.
+
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Мета вивчення проекту
+
1. Сприяти усвідомленню й розумінню того, що правильне (грамотне, ввічливе) спілкування допомагає досягти успіху в житті.
Навчальна:
+
2. Розвивати уміння помічати помилки в усному й писемному мовленні.
- на прикладах одних з найдосконаліших зразків музики Людвіга ван Бетховена показати учням втілення ліричних, мужніх, героїчних мотивів та образів  боротьби та перемоги людини над долею та найти взаємозв’язок музики класичної з музикою сучасною на прикладах обробок даних композицій,
+
3. Учити дотримуватися культури мовлення, правил спілкування й мовленнєвого етикету.
- поглибити знання про творчість композитора,
+
4. Формувати навички створення за допомогою ІКТ дієвих мотивуючих ресурсів щодо вдосконалення навичок спілкування.  
Виховна:
+
- формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо прослуханої музики,
+
- виховувати глибоке розуміння класичної музики, почуття краси та добра,
+
Розвиваюча:
+
- розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування,
+
- зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
 
+
Протягом реалізації проекту учні навчаються:
+
- шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті  щодо творчого доробку композитора),
+
- працювати у програмах Microsoft  Office: Word, Power Point,
+
- створювати та демонструвати презентації,
+
- створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги,
+
- обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.
+
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках музики передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями  у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до музичної освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з  анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів)  форм та засобів оцінювання.  Головний  метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів музичної освіти школярів  визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення  рівнів засвоєння змісту музичної освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання. Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих музичних знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.
+
1. До початку проекту оцінити готовність учнів до проектної діяльності, визначити їх інтереси й уподобання (оцінювання навчальних потреб, презентація ідей проекту, бесіда, тестування, заповнення форм).  
 +
2. Упродовж проекту регулярно оцінювати діяльність учнів і оперативно корегувати її (оцінювання вчителем, самооцінювання, взаємооцінювання, спостереження, консультації).  
 +
3. Оцінювання готових проектів згідно з критеріями (самооцінювання презентацій, захист проекту, тестування, обговорення).
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
=Відомості про автора=
+
ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ: на початку роботи необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учитель розповідає про метод проектів і пропонує учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Методами бесіди, заповнення організаційних діаграм (бланків) та мозкового штурму виявляються попередні ЗУН та інтереси учнів. Учні формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи й за допомогою вчителя розподіляються на групи за ролями: статисти (пошукачі) – знаходитимуть тексти діалогів з мовленнєвими й мовними помилками; експерти (філологи) – виправлятимуть помилки, створять схему «правильно – неправильно»; художники-аніматори і сценаристи – створять сценки, які наочно демонструватимуть типові проблеми спілкування в інтернеті та наживо. сценаристи. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат. Учні ознайомлюються з законом про авторське право з метою дотримання вимог щодо копіювання текстів діалогів спілкування в соціальних мережах та усних діалогів. Тексти діалогів аналізуватимуться без зазначення імен їх учасників.  
==Ім'я, прізвище== Ковальова Олена Олександрівна
+
==Фах, навчальний предмет== вчитель музики
+
==Навчальний заклад==Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-III ст.№4
+
==Місто\село, район, область== м. Амвросіївка
+
==Контактні дані==
+
  
 +
ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ: група пошукачів (статистів) добирає тексти з переписки в соціальних мережах і кількох молодіжних форумах (чатах) та фіксують усні діалоги однолітків, організовують інтернет-опитування для однолітків з приводу грамотності спілкування, також статисти фіксують і класифікують знайдені помилки та визначають їх частотність. Учитель спостерігає за діяльністю групи, радить, які діалоги варто добирати. Експерти виправляють помилки, створюють рекомендації щодо їх усунення у вигляді презентації або публікації «Правильно – неправильно» згідно з інструкцією. Учитель допомагає виправляти помилки й стимулює діяльність групи. Художники-аніматори зі сценаристами починають розробляти флеш-анімації, відео або презентацію з міні-сценками живого та інтернет-спілкування однолітків, де демонструється до яких наслідків може привести неправильне (неграмотне, неввічливе, не толерантне) спілкування і яку користь дає правильне спілкування. Учитель зазначає, які зображення, музику й інші матеріали і з якою метою можна використовувати без згоди автора, а що – тільки зі згодою або посиланням на джерело.
 +
 +
ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ: учні в групах готуються до презентації результатів проекту за шаблоном, звітують про результати опитування, викладають схему «Правильно – неправильно» і сценки в Інтернет. Відбувається захист і спільне обговорення. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.
 +
 +
=Відомості про автора=
 +
==Ім'я, прізвище==
 +
Добренька Наталія Петрівна
 +
 +
==Фах, навчальний предмет==
 +
Вчитель української мови та літератури
 +
 +
==Навчальний заклад==
 +
Іванковецький НВК
 +
 +
==Місто\село, район, область==
 +
Хмельницький район
 +
 +
==Контактні дані==
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
14-20 серпня
 +
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
Амвросіївська  загальноосвітня  школа - інтернат  I-IIIст. №4
+
Іванковецький НВК
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
Кравцова Галина Василівна
 
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 09:30, 22 серпня 2012


Тема проекту

Уміння спілкуватися - шлях до успіху

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Культура мовлення і спілкування" (Українська мова, 3 год.) "Комунікації за допомогою Інтернету" (Інформатика, 3 год.)

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учні досліджуватимуть особливості живого спілкування однолітків (усного та в інтернеті) і виявлятимуть проблеми щодо налагодження успішної та ефективної взаємодії: грамотність, етикет спілкування, толерантність, культура мовлення. У результаті проекту учні розроблять ресурси, а саме: презентацію або публікацію «Правильно – неправильно», розміщену в Інтернеті; анімацію або відео зі сценками типових діалогів, де виправляються найпоширеніші помилки. Ці сценки наочно демонструватимуть, до яких наслідків може призвести неправильне (неграмотне, неввічливе) спілкування і яку користь може принести спілкування правильне.

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

1. Сприяти усвідомленню й розумінню того, що правильне (грамотне, ввічливе) спілкування допомагає досягти успіху в житті. 2. Розвивати уміння помічати помилки в усному й писемному мовленні. 3. Учити дотримуватися культури мовлення, правил спілкування й мовленнєвого етикету. 4. Формувати навички створення за допомогою ІКТ дієвих мотивуючих ресурсів щодо вдосконалення навичок спілкування.

Опис оцінювання

1. До початку проекту оцінити готовність учнів до проектної діяльності, визначити їх інтереси й уподобання (оцінювання навчальних потреб, презентація ідей проекту, бесіда, тестування, заповнення форм). 2. Упродовж проекту регулярно оцінювати діяльність учнів і оперативно корегувати її (оцінювання вчителем, самооцінювання, взаємооцінювання, спостереження, консультації). 3. Оцінювання готових проектів згідно з критеріями (самооцінювання презентацій, захист проекту, тестування, обговорення).

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ: на початку роботи необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учитель розповідає про метод проектів і пропонує учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Методами бесіди, заповнення організаційних діаграм (бланків) та мозкового штурму виявляються попередні ЗУН та інтереси учнів. Учні формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи й за допомогою вчителя розподіляються на групи за ролями: статисти (пошукачі) – знаходитимуть тексти діалогів з мовленнєвими й мовними помилками; експерти (філологи) – виправлятимуть помилки, створять схему «правильно – неправильно»; художники-аніматори і сценаристи – створять сценки, які наочно демонструватимуть типові проблеми спілкування в інтернеті та наживо. сценаристи. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат. Учні ознайомлюються з законом про авторське право з метою дотримання вимог щодо копіювання текстів діалогів спілкування в соціальних мережах та усних діалогів. Тексти діалогів аналізуватимуться без зазначення імен їх учасників.

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ: група пошукачів (статистів) добирає тексти з переписки в соціальних мережах і кількох молодіжних форумах (чатах) та фіксують усні діалоги однолітків, організовують інтернет-опитування для однолітків з приводу грамотності спілкування, також статисти фіксують і класифікують знайдені помилки та визначають їх частотність. Учитель спостерігає за діяльністю групи, радить, які діалоги варто добирати. Експерти виправляють помилки, створюють рекомендації щодо їх усунення у вигляді презентації або публікації «Правильно – неправильно» згідно з інструкцією. Учитель допомагає виправляти помилки й стимулює діяльність групи. Художники-аніматори зі сценаристами починають розробляти флеш-анімації, відео або презентацію з міні-сценками живого та інтернет-спілкування однолітків, де демонструється до яких наслідків може привести неправильне (неграмотне, неввічливе, не толерантне) спілкування і яку користь дає правильне спілкування. Учитель зазначає, які зображення, музику й інші матеріали і з якою метою можна використовувати без згоди автора, а що – тільки зі згодою або посиланням на джерело.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ: учні в групах готуються до презентації результатів проекту за шаблоном, звітують про результати опитування, викладають схему «Правильно – неправильно» і сценки в Інтернет. Відбувається захист і спільне обговорення. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Добренька Наталія Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Іванковецький НВК

Місто\село, район, область

Хмельницький район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14-20 серпня

Місце проведення тренінгу

Іванковецький НВК

Тренери