Відмінності між версіями «Користувач:КонорезоваЕлена»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ)
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Фізика.Праця.Всесвітня історія.
+
Фізика.Всесвітня історія.
  
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
Рядок 32: Рядок 32:
 
Які головні джерела забруднення довкілля? Що роблять сьогодні для захисту довкілля?
 
Які головні джерела забруднення довкілля? Що роблять сьогодні для захисту довкілля?
  
= Повний План вивчення теми =
+
=Повний план виконання проекту=
 +
Учням необхідно створити презентацію, буклет, портретну галерею, працюючи у групах:"Спостерігачі"( досліджують чому фізику вважають провідною природничою наукою,основою техніки); "Інженери"(досліджують зв'язок физики з повсякденним життям,технікою і виробничими технологіями; "Історики"( досліджують бібліографічні відомості вчених-фізиків;збирають матеріал про внесок українських учених у розвиток фізики.),"Екологи"(досліджують що є головними джерелами забруднення довкілля,що роблять сьогодні для захисту довкілля).
 +
Освітня  галузь «Природознавство» державного стандарту спрямована на розвиток учнів за допомогою засобів  навчальних  предметів,  що  складають  природознавство як наукову  галузь,  формування  наукового  світогляду  і  критичного мислення  учнів  завдяки  засвоєнню ними основних понять і законів природничих наук та методів наукового пізнання,  вироблення  умінь застосовувати  набуті  знання  і  приймати  виважені  рішення  вприродокористуванні;  формування в учнів  системи  знань  з основ природничих наук,  необхідної для адекватного світосприймання та уявлення про сучасну  природничо-наукову  картину  світу; опанування учнями  наукового  стилю  мислення,  усвідомлення  способів діяльності  і  ціннісних  орієнтацій,  які  дають  змогу  зрозуміти наукові  основи  сучасного  виробництва,  техніки  і  технологій,  безпечного  життя у  сучасному  високотехнологічному  суспільстві  і цивілізованій взаємодії  з природним середовищем.
 +
Фізичний компонент державного стандарту забезпечує уміння застосовувати вивчені закони для пояснення фізичних явищ і процесів та розв’язування задач;  уміння застосовувати набуті знання для пояснення практичного використання законів фізики в технічних пристроях, на виробництві, у різних сферах життєдіяльності людини. 
 +
Учні повинні з фізики:
 +
Називати  імена видатних вітчизняних і зарубіжних фізиків.
 +
Пояснювати  значення фізики в житті людини сфери застосування фізичного знання.
 +
Обґрунтовувати історичний характер розвитку фізичного знання.
 +
Учні повинні з історії:
 +
Називати  імена видатних вчених-фізиків.
 +
Порівнювати картину світу, життя людей.
 +
Описувати винаходи вчених - фізиків.
 +
Висловлювати судження щодо характеру і значення Великих фізичних відкриттів.
 +
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів 
 +
Навчальні  цілі  роботи над проектом:
 +
• формування інтересу до вивчення фізики;
 +
• розширення кругозору учнів;
 +
• формування навичок пошуку інформації в інтернете,
 +
• навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси,
 +
• формування  відповідальності за дотримання Законів про Авторське право,
 +
• ознайомлення з веб- сторінками  для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету.
 +
Під час роботи над проектом учні зможуть здійснити наступне (очікувані результати):
 +
• З’ясувати причинно-наслідкові зв’язки між фізичними відкриттями та діяльністю людини.
 +
• Характеризувати  важливість фізичних відкриттів у виробництві,побуті на транспорті.
 +
• Визначати та ставити суттєві запитання для прояснення різноманітних ситуацій, що дозволяє приймати кращі рішення.
 +
• Порівнювати та співвідносити показник стану  екологічного забруднення.
 +
• Визначати, як спостереження впливають на рівень засвоєння фізичних явищ.
 +
• визначати фізичні відкриття, використані в сучасних засобах зв'язку.
 +
Основні запитання
 +
 
 +
Ключове запитання
 +
План оцінювання
 +
 
 +
Графік оцінювання
 +
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 +
Анкетування
 +
Фізичний диктант
 +
Робота з таблицями «ЗХД»
 +
Опитувальник
 +
Таблиця диктанту
 +
Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався)
 +
 
 +
Планування роботи в групі
 +
Самостійна робота з критеріями оцінювання презентації та інформаційного бюлетеня
 +
Проведення рефлексії 
 +
Лист планування
 +
Журнал оцінювання учнівських робіт.
 +
Критерії оцінювання презентації та інформаційної газети та буклету
 +
Методи рефлексії Ознайомити з листами само оцінювання,
 +
Оцінки роботи групи, з критеріями захисту кінцевих результатів проектних досліджень
 +
Провести анкету з батьками
 +
Написати відгук на роботу однокласника
 +
Завершення таблиці «З-Х-Д»
 +
Тестування з теми Лист для самооцінки,  Лист оцінки роботи групи,  Критерії оцінювання мультимедійної презентації,  Критерії  оцінки якостей учнів під час захисту проекту
 +
Форма  для взаємооцінювання  презентації учнями іншої групи. 
 +
Анкета
 +
Форма відгуку
 +
Таблиця «ЗХД»
 +
Тести
 +
 
 +
Стислий опис оцінювання
 +
До початку проекту 
 +
Для успішного проведення проекту визначити потреби учнів. Скласти план оцінювання. Проаналізувати матеріали про вибір стратегій та їх використання в проектній діяльності, використати  критерії оцінювання та інструменти оцінювання для оцінки якості плану оцінювання для навчальної теми та методики оцінювання. Розробити форму оцінювання учнівської підсумкової роботи, результатів роботи в  групі,  оцінити приклад учнівської роботи на відповідність цілям запланованого навчального процесу. Створити план оцінювання, заповнити графік оцінювання. Провести з учнями  анкетування, фізичний диктант  щодо визначення вмінь працювати творчо та у групі  для успішної роботи над проектами  та заповнити таблиці З-Х-Д.
 +
Впродовж роботи над проектом 
 +
Ознайомити з журналом оцінювання учнівських робіт. Запропонувати учням заповнити лист планування роботи в групі. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Провести рефлексію щодо роботи над проектом.
 +
 
 +
Наприкінці роботи над проектом 
 +
Надати учням листи для самооцінки,  оцінки роботи групи,  критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту,  критерії  оцінки якостей учнів під час захисту проекту,  форму для взаємооцінювання  презентації учнями іншої групи. Провести анкету з батьками. Запропонувати написати відгук на роботу однокласника. Рефлексія – завершення таблиці «З-Х-Д». Проведення тестування для оцінювання знань з теми.
 +
 
 +
Методичні засади
 +
Попередні знання та навички
 +
Учні повинні:
 +
;
 +
мати знання Основ проведення навчальних досліджень;
 +
вміти користуватись Інтернетом;
 +
мати комп’ютерні навички (робота  з текстовим редактором, текстами,  мультимедійними презентаціями, веб-ресурсами).
 +
Діяльність учнів та вчителя
 +
 +
Перед початком  проекту:
 +
Учитель:
 +
 
 +
Відправляє та збирає форми щодо надання прав/дозволів щодо політики безпечного використання Інтернет учнями, форми згоди батьків щодо Інтернет – проектів,  обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті. Встановлює зв’язки  та узгоджує проектні плани з класом партнером. Резервує час у комп’ютерному кабінеті.  Створює публікацію про метод проектів та ознайомлює з нею батьків. Домовляється з представником екологічної комісії виконкому про виступ. Показує учням презентацію про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту. Оцінює  веб-сайти необхідні для роботи над проектом. Організовує перевірку наявності необхідних книг у бібліотеці. Створює графік виконання проекту. Створює та показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення в роботі над проектом. Допомагає учням об’єднатися у малі групи, з метою корекції складу груп допомагає обрати лідерів груп. Пропонує  учням переглянути веб-сторінки для отримання докладніших відомостей щодо  учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету.
 +
Пропонує форми захисту проекту. Проводить  інструктаж з техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
 +
Учні:
 +
Після перегляду стартової презентації учителя про проект, діти об’єднуються в групи, обирають командою теми досліджень, які  їх зацікавили. За методом «Дошка запитань» оцінюють свої попередні знання з теми, формують навичку коректно формулювати свої запитання. За допомогою «Мозкового штурму» визначаються з проблемою дослідження, шляхами її розв’язання, обговорюють ідеї стосовно проекту, заповнюють схеми «З-Х-Д», обирають форму захисту проекту. Знайомляться з презентацією про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту з метою формування  відповідальності за дотримання Законів про Авторське право. Учні  знайомляться та оцінюють  веб-сторінки, з якими будуть працювати.
 +
Під час виконання проекту
 +
Учитель:
 +
Робота над проектом починається з бесіди за методом «Асоціативний кущ»  та анкетування з Основ проведення навчальних досліджень, вмінь  користувача  Інтернету, комп’ютерних  навичок. Організує команди для роботи та взаємоперевірки, забезпечує ресурсами необхідними для взаємоперевірки груп,  самооцінки учнів. Отримує доступ до учнівських файлів для  забезпечення  зворотного  зв’язку щодо робіт учнів. Проводить моніторинг роботи учнів над проектом, розміщених в мережі Інтернет продуктів учнів щодо їх раціонального, безпечного та відповідального використання, оцінює прогрес створення портфоліо учня. Пропонує з метою  диференціації роботи в  групі: успішним опублікувати свою роботу на шкільному сайті, продовжити вивчення теми поглиблено, прийняти участь у різноманітних учнівських конкурсах. Для успішного проведення проекту пропонує  звернутися за консультацією до вчителя історії, біології, інформатики, бібліотекаря.  Фотографує учнів у процесі роботи над проектом. Заповнює журнал оцінювання учнівських робіт. Проводить бесіду з техніки безпеки. Спілкується з батьками за допомогою електронної пошти чи інших засобів Інтернету для обговорення прогресу учнів в навчанні, з метою відслідкування прогресу учнів у навчанні заповнює таблицю оцінювання, в якій записано, як учні використовують навички 21 століття та фактичні знання з теми.
 +
 
 +
Учні:
 +
На першій консультації учні планують роботу групи. Для цього вони розподіляють ролі в групі, приймають правила роботи в групі. Планують роботу на комп’ютері, знайомляться з правилами роботи за комп’ютером. Обговорюють критерії оцінювання учнівських робіт: мультимедійної презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Знайомляться з формою журналу оцінювання учнівських робіт та учнівських груп. Знайомляться з дослідницькими завданнями своєї групи.
 +
Учні всіх груп за допомогою довідників, посилань на веб-сайти, які запропоновані учителем та інші,  електронних енциклопедій, веб-ресурсів збирають інформацію, проводять дослідження, за необхідністю проводять консультації  з учителем, учителями допоміжних предметів, відвідують бібліотеку. Після обговорення зібраною інформації складають план презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Заповнюють журнали  спостережень.
 +
На другій консультації готуються до захисту, оформлюють звіт.  Створюють остаточний варіант представлення проекту: мультимедійну презентацію(шаблон), рекламний буклет, портретну галерею. Проводять його оцінку в групі за критеріями оцінювання, проводять самооцінку своєї роботи в групі.
 +
Під час захисту проектів на уроці:
 +
 
 +
Учитель
 +
Бере участь в обговоренні, задає питання, що стосується змісту, проводить анкетування учнів з теми, оцінює роботи, узагальнює, аналізує, підводить підсумки, вручає нагороди. Визначає перспективи для поглибленого вивчення теми.
 +
Учні
 +
Презентують свої роботи  протягом одного уроку, тому кожна група чітко дотримується регламенту. Проводять колективний аналіз та  оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання, визначають, яка група провела аргументоване дослідження. Заповнюють лист для самооцінки,  лист оцінки роботи групи,  форму  для взаємооцінювання  презентації учнями іншої групи, таблиці «З-Х-Д», здають тестування.
 +
 
 +
Після  захисту проектів
 +
 
 +
Учитель
 +
Проводить діагностику досягнень навчальних цілей за допомогою  форми рефлексії, запитань та встановлення учнями нових навчальних цілей, упорядковує презентації з учнівськими роботами та закінченими проектними завданнями для кінцевого перегляду. Відправляє повідомлення з подякою доповідачам, батькам.
 +
Учні
 +
Пишуть відгук на  роботу однокласників
 +
 
 +
Диференціація навчання
 +
Учні, що мають проблеми у навчанні Допоміжні матеріали
 +
 
 +
 
 +
Обдаровані учні Запропонувати учням висвітити свої дослідження на шкільному сайті; презентувати роботу на уроках природознавства перед учнями 5 класів; стати наставниками учнів, що мають проблеми у навчанні; створити екологічний проект збереження електроенергії, екології рідного міста.
 +
 
 +
Матеріали та ресурси
 +
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 +
0 Комп’ютер (и)
 +
0 Цифровий фотоапарат
 +
0 Доступ до Інтернету
 +
0  Лазерний диск
 +
0 Принтер
 +
0 Мультимедійний проектор
 +
0 Відеокамера
 +
 
 +
 
 +
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 +
0 Програма для створення публікацій
 +
0 Програма для електронної пошти
 +
0 Енциклопедія на  компакт-диску
 +
0 Програма для роботи із зображеннями
 +
0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом
 +
0 Програма для роботи з текстами
 +
 
 +
Друковані матеріали Підручник В.Р.Ільченко «Фізика 7 клас», М.І. Блудов «Беседы по физике», Л.Эллиот и У.Уилкокс «Физика»,
 +
Обладнання та канцтовари Папір, ручки, файлові папки,магнітна дошка, маркери, лінійки
 +
Інтернет ресурси http://uk.wikipedia.org
 +
http://shkola.ostriv.in.ua
 +
http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/
 +
 
 +
Інші ресурси Для успішного проекту запросити представника екологічного відділу Світогірського виконкому, учителів, учнів класу-партнеру, бібліотекаря, адміністрацію, батьків, заздалегідь підібрати музичний супровід, розташувати меблі, таблички з назвами команд, листи оцінювання виступів груп
 +
 
 
=Навчальні цілі=  
 
=Навчальні цілі=  
НАВИЧКИ 21СТОЛІТТЯ
 
 
Навчальні цілі роботи над проектом:  
 
Навчальні цілі роботи над проектом:  
вивчення фізичних явищ, умов їх виникнення як цілісної системи фізичної картини світу,
+
формування інтаресу до вивчення фізики,розширення кругозору учів.
розширення знань про фізичні явища та їх використання,
+
 
формування навичок пошуку інформації в інтернете,  
 
формування навичок пошуку інформації в інтернете,  
 
навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси,  
 
навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси,  
 
формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право,  
 
формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право,  
ознайомлення з веб- сторінками для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету.  
+
ознайомлення з веб- сторінками для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та  
Під час роботи над проектом учні зможуть здійснити наступне (очікувані результати):
+
відповідального використання Інтернету.
 
+
Розкрити дітям зв'язок фізики з повсякденним життям,технікою і виробничими технологіями.
З’ясувати причинно-наслідкові зв’язки між фізичними явищами та діяльністю людини.  
+
Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших.  
Характеризувати фізичні явища.
+
Розвивати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні  судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем;
Визначати та ставити суттєві запитання для прояснення різноманітних ситуацій, що дозволяє приймати кращі рішення.
+
розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах;
Порівнювати та співвідносити показник фізичних явищ.  
+
вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблеми;
Визначати, як спостереження впливають на рівень засвоєння фізичних явищ.
+
ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження.  
Визначати та складати стислий опис фізичних явищ
+
Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно
 +
Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети.
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 13:40, 17 серпня 2012

Про мене

Прізвище ім`я по-батькові

Конорєзова Олена Олександрівна

Місце праці

Святогірська ЗСШІ № 12

Посада

вчитель фізики

Назва проекту

"Фізика-це цікаво."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика.Всесвітня історія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема: Зв'язок фізики з повсякденним життям, технікою і виробничими технологіями.Творці фізичної науки.Внесок українських учених у розвиток фізики.

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис

7 клас. Тема проеку :«Зв'язок фізики з повсякденним життям,технікою і виробничими технологіями.Творці фізичної науки.Внесок українських учених у розвиток фізики.». Основним завданням є отримання відповідей на питання: Чому фізику вважають провідною природничою наукою, основою техніки? В чому полягає внесок українських учених у розвиток фізики? Які головні джерела забруднення довкілля? Що роблять сьогодні для захисту довкілля?

Повний план виконання проекту

Учням необхідно створити презентацію, буклет, портретну галерею, працюючи у групах:"Спостерігачі"( досліджують чому фізику вважають провідною природничою наукою,основою техніки); "Інженери"(досліджують зв'язок физики з повсякденним життям,технікою і виробничими технологіями; "Історики"( досліджують бібліографічні відомості вчених-фізиків;збирають матеріал про внесок українських учених у розвиток фізики.),"Екологи"(досліджують що є головними джерелами забруднення довкілля,що роблять сьогодні для захисту довкілля). Освітня галузь «Природознавство» державного стандарту спрямована на розвиток учнів за допомогою засобів навчальних предметів, що складають природознавство як наукову галузь, формування наукового світогляду і критичного мислення учнів завдяки засвоєнню ними основних понять і законів природничих наук та методів наукового пізнання, вироблення умінь застосовувати набуті знання і приймати виважені рішення вприродокористуванні; формування в учнів системи знань з основ природничих наук, необхідної для адекватного світосприймання та уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу; опанування учнями наукового стилю мислення, усвідомлення способів діяльності і ціннісних орієнтацій, які дають змогу зрозуміти наукові основи сучасного виробництва, техніки і технологій, безпечного життя у сучасному високотехнологічному суспільстві і цивілізованій взаємодії з природним середовищем. Фізичний компонент державного стандарту забезпечує уміння застосовувати вивчені закони для пояснення фізичних явищ і процесів та розв’язування задач; уміння застосовувати набуті знання для пояснення практичного використання законів фізики в технічних пристроях, на виробництві, у різних сферах життєдіяльності людини.

Учні повинні з фізики:

Називати імена видатних вітчизняних і зарубіжних фізиків. Пояснювати значення фізики в житті людини сфери застосування фізичного знання. Обґрунтовувати історичний характер розвитку фізичного знання. Учні повинні з історії: Називати імена видатних вчених-фізиків. Порівнювати картину світу, життя людей. Описувати винаходи вчених - фізиків. Висловлювати судження щодо характеру і значення Великих фізичних відкриттів. Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Навчальні цілі роботи над проектом: • формування інтересу до вивчення фізики; • розширення кругозору учнів; • формування навичок пошуку інформації в інтернете, • навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси, • формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право, • ознайомлення з веб- сторінками для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету. Під час роботи над проектом учні зможуть здійснити наступне (очікувані результати): • З’ясувати причинно-наслідкові зв’язки між фізичними відкриттями та діяльністю людини. • Характеризувати важливість фізичних відкриттів у виробництві,побуті на транспорті. • Визначати та ставити суттєві запитання для прояснення різноманітних ситуацій, що дозволяє приймати кращі рішення. • Порівнювати та співвідносити показник стану екологічного забруднення. • Визначати, як спостереження впливають на рівень засвоєння фізичних явищ. • визначати фізичні відкриття, використані в сучасних засобах зв'язку. Основні запитання

Ключове запитання План оцінювання

Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Анкетування Фізичний диктант Робота з таблицями «ЗХД» Опитувальник Таблиця диктанту Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався)

Планування роботи в групі Самостійна робота з критеріями оцінювання презентації та інформаційного бюлетеня Проведення рефлексії Лист планування Журнал оцінювання учнівських робіт. Критерії оцінювання презентації та інформаційної газети та буклету Методи рефлексії Ознайомити з листами само оцінювання, Оцінки роботи групи, з критеріями захисту кінцевих результатів проектних досліджень Провести анкету з батьками Написати відгук на роботу однокласника Завершення таблиці «З-Х-Д» Тестування з теми Лист для самооцінки, Лист оцінки роботи групи, Критерії оцінювання мультимедійної презентації, Критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту

Форма  для взаємооцінювання  презентації учнями іншої групи.  

Анкета Форма відгуку Таблиця «ЗХД» Тести

Стислий опис оцінювання До початку проекту Для успішного проведення проекту визначити потреби учнів. Скласти план оцінювання. Проаналізувати матеріали про вибір стратегій та їх використання в проектній діяльності, використати критерії оцінювання та інструменти оцінювання для оцінки якості плану оцінювання для навчальної теми та методики оцінювання. Розробити форму оцінювання учнівської підсумкової роботи, результатів роботи в групі, оцінити приклад учнівської роботи на відповідність цілям запланованого навчального процесу. Створити план оцінювання, заповнити графік оцінювання. Провести з учнями анкетування, фізичний диктант щодо визначення вмінь працювати творчо та у групі для успішної роботи над проектами та заповнити таблиці З-Х-Д. Впродовж роботи над проектом Ознайомити з журналом оцінювання учнівських робіт. Запропонувати учням заповнити лист планування роботи в групі. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Провести рефлексію щодо роботи над проектом.

Наприкінці роботи над проектом Надати учням листи для самооцінки, оцінки роботи групи, критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту, критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту, форму для взаємооцінювання презентації учнями іншої групи. Провести анкету з батьками. Запропонувати написати відгук на роботу однокласника. Рефлексія – завершення таблиці «З-Х-Д». Проведення тестування для оцінювання знань з теми.

Методичні засади Попередні знання та навички Учні повинні:

мати знання Основ проведення навчальних досліджень; вміти користуватись Інтернетом; мати комп’ютерні навички (робота з текстовим редактором, текстами, мультимедійними презентаціями, веб-ресурсами). Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту: Учитель:

Відправляє та збирає форми щодо надання прав/дозволів щодо політики безпечного використання Інтернет учнями, форми згоди батьків щодо Інтернет – проектів, обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті. Встановлює зв’язки та узгоджує проектні плани з класом партнером. Резервує час у комп’ютерному кабінеті. Створює публікацію про метод проектів та ознайомлює з нею батьків. Домовляється з представником екологічної комісії виконкому про виступ. Показує учням презентацію про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту. Оцінює веб-сайти необхідні для роботи над проектом. Організовує перевірку наявності необхідних книг у бібліотеці. Створює графік виконання проекту. Створює та показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення в роботі над проектом. Допомагає учням об’єднатися у малі групи, з метою корекції складу груп допомагає обрати лідерів груп. Пропонує учням переглянути веб-сторінки для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету. Пропонує форми захисту проекту. Проводить інструктаж з техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Учні: Після перегляду стартової презентації учителя про проект, діти об’єднуються в групи, обирають командою теми досліджень, які їх зацікавили. За методом «Дошка запитань» оцінюють свої попередні знання з теми, формують навичку коректно формулювати свої запитання. За допомогою «Мозкового штурму» визначаються з проблемою дослідження, шляхами її розв’язання, обговорюють ідеї стосовно проекту, заповнюють схеми «З-Х-Д», обирають форму захисту проекту. Знайомляться з презентацією про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту з метою формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право. Учні знайомляться та оцінюють веб-сторінки, з якими будуть працювати. Під час виконання проекту Учитель:

Робота над проектом починається з бесіди за методом «Асоціативний кущ»  та анкетування з Основ проведення навчальних досліджень, вмінь  користувача  Інтернету, комп’ютерних  навичок. Організує команди для роботи та взаємоперевірки, забезпечує ресурсами необхідними для взаємоперевірки груп,  самооцінки учнів. Отримує доступ до учнівських файлів для  забезпечення  зворотного  зв’язку щодо робіт учнів. Проводить моніторинг роботи учнів над проектом, розміщених в мережі Інтернет продуктів учнів щодо їх раціонального, безпечного та відповідального використання, оцінює прогрес створення портфоліо учня. Пропонує з метою  диференціації роботи в  групі: успішним опублікувати свою роботу на шкільному сайті, продовжити вивчення теми поглиблено, прийняти участь у різноманітних учнівських конкурсах. Для успішного проведення проекту пропонує  звернутися за консультацією до вчителя історії, біології, інформатики, бібліотекаря.  Фотографує учнів у процесі роботи над проектом. Заповнює журнал оцінювання учнівських робіт. Проводить бесіду з техніки безпеки. Спілкується з батьками за допомогою електронної пошти чи інших засобів Інтернету для обговорення прогресу учнів в навчанні, з метою відслідкування прогресу учнів у навчанні заповнює таблицю оцінювання, в якій записано, як учні використовують навички 21 століття та фактичні знання з теми.

Учні: На першій консультації учні планують роботу групи. Для цього вони розподіляють ролі в групі, приймають правила роботи в групі. Планують роботу на комп’ютері, знайомляться з правилами роботи за комп’ютером. Обговорюють критерії оцінювання учнівських робіт: мультимедійної презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Знайомляться з формою журналу оцінювання учнівських робіт та учнівських груп. Знайомляться з дослідницькими завданнями своєї групи. Учні всіх груп за допомогою довідників, посилань на веб-сайти, які запропоновані учителем та інші, електронних енциклопедій, веб-ресурсів збирають інформацію, проводять дослідження, за необхідністю проводять консультації з учителем, учителями допоміжних предметів, відвідують бібліотеку. Після обговорення зібраною інформації складають план презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Заповнюють журнали спостережень. На другій консультації готуються до захисту, оформлюють звіт. Створюють остаточний варіант представлення проекту: мультимедійну презентацію(шаблон), рекламний буклет, портретну галерею. Проводять його оцінку в групі за критеріями оцінювання, проводять самооцінку своєї роботи в групі. Під час захисту проектів на уроці:

Учитель Бере участь в обговоренні, задає питання, що стосується змісту, проводить анкетування учнів з теми, оцінює роботи, узагальнює, аналізує, підводить підсумки, вручає нагороди. Визначає перспективи для поглибленого вивчення теми. Учні Презентують свої роботи протягом одного уроку, тому кожна група чітко дотримується регламенту. Проводять колективний аналіз та оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання, визначають, яка група провела аргументоване дослідження. Заповнюють лист для самооцінки, лист оцінки роботи групи, форму для взаємооцінювання презентації учнями іншої групи, таблиці «З-Х-Д», здають тестування.

Після захисту проектів

Учитель Проводить діагностику досягнень навчальних цілей за допомогою форми рефлексії, запитань та встановлення учнями нових навчальних цілей, упорядковує презентації з учнівськими роботами та закінченими проектними завданнями для кінцевого перегляду. Відправляє повідомлення з подякою доповідачам, батькам. Учні Пишуть відгук на роботу однокласників

Диференціація навчання

Учні, що мають проблеми у навчанні Допоміжні матеріали


Обдаровані учні Запропонувати учням висвітити свої дослідження на шкільному сайті; презентувати роботу на уроках природознавства перед учнями 5 класів; стати наставниками учнів, що мають проблеми у навчанні; створити екологічний проект збереження електроенергії, екології рідного міста.

Матеріали та ресурси Технічне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Комп’ютер (и) 0 Цифровий фотоапарат 0 Доступ до Інтернету 0 Лазерний диск 0 Принтер 0 Мультимедійний проектор 0 Відеокамера


Програмне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Програма для створення публікацій 0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на компакт-диску 0 Програма для роботи із зображеннями 0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом 0 Програма для роботи з текстами

Друковані матеріали Підручник В.Р.Ільченко «Фізика 7 клас», М.І. Блудов «Беседы по физике», Л.Эллиот и У.Уилкокс «Физика», Обладнання та канцтовари Папір, ручки, файлові папки,магнітна дошка, маркери, лінійки Інтернет ресурси http://uk.wikipedia.org http://shkola.ostriv.in.ua http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/

Інші ресурси Для успішного проекту запросити представника екологічного відділу Світогірського виконкому, учителів, учнів класу-партнеру, бібліотекаря, адміністрацію, батьків, заздалегідь підібрати музичний супровід, розташувати меблі, таблички з назвами команд, листи оцінювання виступів груп

Навчальні цілі

Навчальні цілі роботи над проектом: формування інтаресу до вивчення фізики,розширення кругозору учів. формування навичок пошуку інформації в інтернете, навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси, формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право, ознайомлення з веб- сторінками для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету. Розкрити дітям зв'язок фізики з повсякденним життям,технікою і виробничими технологіями. Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших. Розвивати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем; розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах; вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблеми; ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження. Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.08.12-11.08.12г.

Місце провведення тренінгу

м.Святогірськ

Тренери

Мурашко Юлія Василівна