Відмінності між версіями «Світ розвивається, а іноді божеволіє»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Портфоліо}})
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
   
 
   
 
+
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
''''''Жирний текст'''Лінійні рівняння з однією змінною
+
'''Світ розвивається, а іноді божеволіє'''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
музика
+
Основний предмет - курс "Основи комп'ютерної грамотності" призна¬чений для учнів 3—4 класів масової школи, але в спеціальній школі для розумово відсталих дітей цей курс вивчається в 7-9 клас межах варіативної складової).
 
+
Інші предмети: Основи здоров'я,  українська мова і читання
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
Вічні почуття
+
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
13-14 років, 8 клас
+
13-16 років, 7-9 класи
==Стислий опис проекту==Учні будуть вивчати музичну творчість Людвіга ван Бетховена, робити огляд творів композитора у класичному вигляді та сучасній обробці та знаходити актуальність та взаємозв’язок композицій з сьогоденням.  
+
==Стислий опис проекту==
Протягом вивчення теми, учні будуть поділенні на групи для дослідження затребуваності творів композитора у сучасному житті та інформаційному просторі (кінематографі, телепередачах, радіо) .
+
Проект присвячений темі «Всесвітня мережа Інтернет». Учні вивчають історію створення і функціонування мережі Інтернет, визначають позитивний і негативний вплив  Інтернету на людину. Продукти  діяльності учнів в проекті:  група «Довідкове бюро» - складання довідки про історію виникнення і функціонування  мережі Інтернет, група «Рекламне агентство» - створення презентації про користь Інтернету для людини, група «Служба захисту споживача» - виготовлення бюлетеню про небезпечність Інтернету.
Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
В позаурочний час учні проглянуть документальний фільм «У пошуках Бетховена».
+
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
1 УРОК
+
[https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJZWdNNld6QXBlSG8/edit Повний План вивчення теми]
Перед початком роботи  вчитель знайомить дітей з темою проекту,  демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування,  таблиці  З-Х-Д визначаються знання  учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію  написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають  їх  використання  у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм  «У пошуках Бетховена»
+
    2  УРОК
+
Учні готують доповіді з цікавих сторінок  життя та творчості композитора. На  основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики  де діляться з однолітками враженнями від прослуханої  музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.
+
      3 УРОК
+
Кожна з груп  сстворює  презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину  за творами класика. Свої думки та досягнення  учні заносять  до щоденника музичних спостережень.
+
    4 УРОК
+
Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.
+
 
+
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Мета вивчення проекту
+
• В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про історію та принципи функціонування  мережі Інтернет.
Навчальна:
+
- на прикладах одних з найдосконаліших зразків музики Людвіга ван Бетховена показати учням втілення ліричних, мужніх, героїчних мотивів та образів  боротьби та перемоги людини над долею та найти взаємозв’язок музики класичної з музикою сучасною на прикладах обробок даних композицій,
+
- поглибити знання про творчість композитора,
+
Виховна:
+
- формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо прослуханої музики,
+
- виховувати глибоке розуміння класичної музики, почуття краси та добра,
+
Розвиваюча:
+
- розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування,
+
- зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
  
Протягом реалізації проекту учні навчаються:
+
• Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про позитивний вплив Інтернету на життя людини, добираючи відповідні засоби візуалізації даних.
- шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора),
+
 
- працювати у програмах Microsoft  Office: Word, Power Point,
+
• В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які  будуть переконливими для однолітків.
- створювати та демонструвати презентації,
+
 
- створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги,
+
• Учні зможуть визначати та складати стислий опис основних ідей та допоміжних деталей у бюлетені.
- обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.
+
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках музики передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями  у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до музичної освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з  анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів)  форм та засобів оцінюванняГоловний  метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів музичної освіти школярів  визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення  рівнів засвоєння змісту музичної освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання.  Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих музичних знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.
+
 
 +
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання методом [https://docs.google.com/document/d/1EbAUM5487X_1NKElo1sirrAvKtUR434R2dB_yDBuZtw/edit мозкової атаки], вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблицю ЗХД], яка допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та оформлення результатів своєї роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щотижня на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням пропонується використовувати [https://docs.google.com/document/d/17psEJWrHxI1ku1SwNppoVhK9r0STEuZXvo8yHA9lKe8/edit Форму оцінювання продукту проекту], щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
 +
'''Перед початком роботи''' над проектом вчитель отримує [https://docs.google.com/document/d/1I6DzRldigxHbwO-JnmpY1gy2b3Pgwr83Vq_4LlY98og/edit дозвіл ] батьків на роботу учнів з Інтернетом; знайомить учнів з методом проектів, використовуючи власний досвід роботи в класі; проводе вивчення прикладів робіт учнів,що дозволяє визначити рівень вмінь школярів працювати в програмах: Microsoft Office Word, PowerPoint, Publisher (версії 2003,2007).
 +
 
 +
'''І тиждень.'''  Після аналізу отриманих даних – '''на початку проекту''', для заохочення допитливості учнів та сприяння учнівському дослідженню, вчитель демонструє [https://docs.google.com/presentation/d/1FfRUVfnn0kxtueF_uS21YdclUs-N9PQeeq-52mtviPk/edit#slide=id.p13 презентацію ]ідей майбутнього проекту, ознайомлює з основними його цілями, завданнями, залучає учнів та /або батьків до обговорення  очікуваних результатів від навчальної теми та ознайомлення їх з кінцевими термінами створення результатів проектів. Потім проводе роботу з [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблицею ЗХД] і [https://docs.google.com/document/d/1EbAUM5487X_1NKElo1sirrAvKtUR434R2dB_yDBuZtw/edit мозкову атаку], засобами яких  виявляє опорні знання учнів про Всесвітню мережу Інтернет, інтересів та здібностей вихованців.
 +
 
 +
Потім пропонує об’єднатися в групи за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJYUhiRjdZdi16U0U/edit електронної таблиці] “Створюємо групи”. Учасники об’єднуються в 3 групи по 4 особи: група «Довідкове бюро» - завдання: знайти, проаналізувати інформацію про історію виникнення і функціонування  мережі Інтернет та скласти інформаційну довідку; група «Рекламне агентство» - знайти, проаналізувати інформацію про  користь Інтернету для людини  та створити презентацію з даної теми; група «Служба захисту споживача» - знайти, проаналізувати інформацію про небезпечність Інтернету та виготовити профілактичний бюлетень для однолітків. Вчитель надає допоміжні матеріали: [https://docs.google.com/document/d/19Bxgj4GhwjgJRyjqiMiNPYw2ntg5okBpRyC5oNr7RHM/edit макет інформаційного бюлетеня], [https://docs.google.com/document/d/1uc7wgDe_e_TrvoQiHtXNc8ckASlb3L5om8GJ4aivRYs/edit інструкція до створення мультимедійної презентації].Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] . Вчитель  перевіряє [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.
 +
 +
'''ІІ тиждень.'''  На початковому етапі вчитель рекомендує учням [https://docs.google.com/document/d/1_BuKLktTaL_uXl1-UUzknIlthfpo9g37_vgvY0szSCI/edit каталог сайтів], попередньо переглянутих та оцінених за [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJdjByWlZQR1gwYm8/edit формою оцінки сайтів]. Пропонує школярам оцінити ресурси за [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJa1FHQ0FROXk3S1U/edit формою оцінки сайтів (для учнів)], також пропонує ресурси, де учні зможуть переглянути роботи за подібною проблемою своїх однолітків та при можливості поспілкуватися з ними з приводу обміну інформацією. На цьому етапі учні визначають джерела інформації, обговорюють альтернативи, обирають оптимальний варіант.
 +
 
 +
Під час виконання проекту доцільно використовувати сервіси ВЕБ 2.0 наступним чином: на початковому етапі – мережеві опитувальники, на основному – блоги, Wікі-сторінки, чати; на заключному – мережеві опитувальники. Для спілкування можуть використовувати блоги, електрону пошту, чати.
 +
Реалізація проектів в групах розпочинається з вибору спікера, розподілу обов’язків між учасниками проекту. Під коректним педагогічним патронатом проводиться обговорення шляхів виконання задач проекту. Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] . Вчитель  перевіряє [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.
 +
 +
'''ІІІ тиждень.'''  Кожна з груп учнів проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти і які запропонував вчитель у [https://docs.google.com/document/d/1_BuKLktTaL_uXl1-UUzknIlthfpo9g37_vgvY0szSCI/edit списку корисних джерел], вони оцінюють веб-сайти за [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJa1FHQ0FROXk3S1U/edit формами оцінювання ]Інтернет-джерел. Проводяться консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснюється, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення. Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] . Вчитель  перевіряє [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.
 +
 +
'''ІV тиждень.''' Вчитель забезпечує достатній час для учнів, щоб вони могли проаналізувати зібрані дані стосовно своїх питань. В цей період вчитель нагадує учням, що необхідно вже підводити певні підсумки своїх досліджень. Учні завершують своє дослідження та методом мозкового штурму визначають наслідки прогнозів. Вчитель надає учням час для завершення додаткових досліджень по мірі необхідності. Учні створюють [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJUC1pS1hSOUdxMDQ/edit мультимедійну презентацію], інформаційну довідку та  бюлетень.  Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] . Вчитель  перевіряє [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань та нагадує учням, щоб вони використовували [https://docs.google.com/document/d/17psEJWrHxI1ku1SwNppoVhK9r0STEuZXvo8yHA9lKe8/edit форму оцінювання] продукту проекту для перевірки та завершення своїх робіт.
 +
 +
'''V тиждень.'''
 +
 +
Це тиждень Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією [https://docs.google.com/file/d/0B-WraLKYbwcJUC1pS1hSOUdxMDQ/edit мультимедійних презентацій], презентацій інформаційних довідок, бюлетенів).
 +
 +
Для оцінювання робіт учнів використовуються [https://docs.google.com/document/d/17psEJWrHxI1ku1SwNppoVhK9r0STEuZXvo8yHA9lKe8/edit форми оцінювання] проектів. Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, педагогам школи. Учні дають відповіді на питання [https://docs.google.com/document/d/1_4b_25AV2iunTFJtgg_hHvLm03HRC3nOvpwHMzb7Mf0/edit таблиці ЗХД] і [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEUxYnR1dHN6ek80R2hPYnRHSFdzcmc6MQ#gid=0 мережевого опитувальника] «Основне про Інтернет». Вчитель організовує обговорення результатів проекту з метою мотивації учнів до наступної проектної роботи.
 +
 
=Відомості про автора=  
 
=Відомості про автора=  
==Ім'я, прізвище== Ковальова Олена Олександрівна
+
==Ім'я, прізвище==  
==Фах, навчальний предмет== вчитель музики
+
Кірія Анжела Віталіївна
==Навчальний заклад==Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-III ст.№4
+
==Фах, навчальний предмет==  
==Місто\село, район, область== м. Амвросіївка
+
дефектолог
 +
==Навчальний заклад==
 +
[http://konstdop.ucoz.ua/ Костянтинівська спеціальна школа-інтернат №32 Донецької обласної ради]
 +
==Місто\село, район, область==  
 +
м. Костянтинівка
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 
+
роб. телефон (06272)2-82-33,
 +
kiriya0101@gmail.com,
 +
0101kav@mail.ru
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
09.08.2012 -17.08.2012 р.
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
Амвросіївська  загальноосвітня  школа - інтернат I-IIIст. №4
+
[http://konstdop.ucoz.ua/ Костянтинівська спеціальна школа-інтернат №32 Донецької обласної ради]
 
+
 
==Тренери==
 
==Тренери==
Кравцова Галина Василівна
+
Леонов Олексій Анатолійович
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Версія за 00:23, 16 серпня 2012

Навчальна тема (як записано в програмі)

Світ розвивається, а іноді божеволіє

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - курс "Основи комп'ютерної грамотності" призна¬чений для учнів 3—4 класів масової школи, але в спеціальній школі для розумово відсталих дітей цей курс вивчається в 7-9 клас (в межах варіативної складової). Інші предмети: Основи здоров'я, українська мова і читання

Вік учнів, клас

13-16 років, 7-9 класи

Стислий опис проекту

Проект присвячений темі «Всесвітня мережа Інтернет». Учні вивчають історію створення і функціонування мережі Інтернет, визначають позитивний і негативний вплив Інтернету на людину. Продукти діяльності учнів в проекті: група «Довідкове бюро» - складання довідки про історію виникнення і функціонування мережі Інтернет, група «Рекламне агентство» - створення презентації про користь Інтернету для людини, група «Служба захисту споживача» - виготовлення бюлетеню про небезпечність Інтернету.

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

• В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про історію та принципи функціонування мережі Інтернет.

• Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про позитивний вплив Інтернету на життя людини, добираючи відповідні засоби візуалізації даних.

• В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для однолітків.

• Учні зможуть визначати та складати стислий опис основних ідей та допоміжних деталей у бюлетені.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання методом мозкової атаки, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують таблицю ЗХД, яка допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та оформлення результатів своєї роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щотижня на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням пропонується використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель отримує дозвіл батьків на роботу учнів з Інтернетом; знайомить учнів з методом проектів, використовуючи власний досвід роботи в класі; проводе вивчення прикладів робіт учнів,що дозволяє визначити рівень вмінь школярів працювати в програмах: Microsoft Office Word, PowerPoint, Publisher (версії 2003,2007).

І тиждень. Після аналізу отриманих даних – на початку проекту, для заохочення допитливості учнів та сприяння учнівському дослідженню, вчитель демонструє презентацію ідей майбутнього проекту, ознайомлює з основними його цілями, завданнями, залучає учнів та /або батьків до обговорення очікуваних результатів від навчальної теми та ознайомлення їх з кінцевими термінами створення результатів проектів. Потім проводе роботу з таблицею ЗХД і мозкову атаку, засобами яких виявляє опорні знання учнів про Всесвітню мережу Інтернет, інтересів та здібностей вихованців.

Потім пропонує об’єднатися в групи за допомогою електронної таблиці “Створюємо групи”. Учасники об’єднуються в 3 групи по 4 особи: група «Довідкове бюро» - завдання: знайти, проаналізувати інформацію про історію виникнення і функціонування мережі Інтернет та скласти інформаційну довідку; група «Рекламне агентство» - знайти, проаналізувати інформацію про користь Інтернету для людини та створити презентацію з даної теми; група «Служба захисту споживача» - знайти, проаналізувати інформацію про небезпечність Інтернету та виготовити профілактичний бюлетень для однолітків. Вчитель надає допоміжні матеріали: макет інформаційного бюлетеня, інструкція до створення мультимедійної презентації.Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в таблиці ЗХД . Вчитель перевіряє таблиці ЗХД та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.

ІІ тиждень. На початковому етапі вчитель рекомендує учням каталог сайтів, попередньо переглянутих та оцінених за формою оцінки сайтів. Пропонує школярам оцінити ресурси за формою оцінки сайтів (для учнів), також пропонує ресурси, де учні зможуть переглянути роботи за подібною проблемою своїх однолітків та при можливості поспілкуватися з ними з приводу обміну інформацією. На цьому етапі учні визначають джерела інформації, обговорюють альтернативи, обирають оптимальний варіант.

Під час виконання проекту доцільно використовувати сервіси ВЕБ 2.0 наступним чином: на початковому етапі – мережеві опитувальники, на основному – блоги, Wікі-сторінки, чати; на заключному – мережеві опитувальники. Для спілкування можуть використовувати блоги, електрону пошту, чати. Реалізація проектів в групах розпочинається з вибору спікера, розподілу обов’язків між учасниками проекту. Під коректним педагогічним патронатом проводиться обговорення шляхів виконання задач проекту. Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в таблиці ЗХД . Вчитель перевіряє таблиці ЗХД та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.

ІІІ тиждень. Кожна з груп учнів проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти і які запропонував вчитель у списку корисних джерел, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Проводяться консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснюється, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення. Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в таблиці ЗХД . Вчитель перевіряє таблиці ЗХД та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.

ІV тиждень. Вчитель забезпечує достатній час для учнів, щоб вони могли проаналізувати зібрані дані стосовно своїх питань. В цей період вчитель нагадує учням, що необхідно вже підводити певні підсумки своїх досліджень. Учні завершують своє дослідження та методом мозкового штурму визначають наслідки прогнозів. Вчитель надає учням час для завершення додаткових досліджень по мірі необхідності. Учні створюють мультимедійну презентацію, інформаційну довідку та бюлетень. Протягом останнього дня, учні відповідають на питання, які містяться в таблиці ЗХД . Вчитель перевіряє таблиці ЗХД та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань та нагадує учням, щоб вони використовували форму оцінювання продукту проекту для перевірки та завершення своїх робіт.

V тиждень.

Це тиждень Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій, презентацій інформаційних довідок, бюлетенів).

Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проектів. Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, педагогам школи. Учні дають відповіді на питання таблиці ЗХД і мережевого опитувальника «Основне про Інтернет». Вчитель організовує обговорення результатів проекту з метою мотивації учнів до наступної проектної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кірія Анжела Віталіївна

Фах, навчальний предмет

дефектолог

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

м. Костянтинівка

Контактні дані

роб. телефон (06272)2-82-33, kiriya0101@gmail.com, 0101kav@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.08.2012 -17.08.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Костянтинівська спеціальна школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Тренери

Леонов Олексій Анатолійович