Відмінності між версіями «Проект з географії»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План оцінювання (графік і опис))
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показано 24 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
=План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)=
+
=Назва навчальної теми (творча назва)=
==Вдалі моменти==
+
Вдало обрана тема проекту, вона є на сьогодення актуальною, чітко поставлені навчальні цілі,
+
  
==Ідеї для покращення==
+
Природні скарби океанів
рекомендувала б  учителю  раніше знайомити учнів з планом вивчення теми.
+
  
=План i оцінювання семінару(графік і опис)=
+
==Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети==\
  
==Вдалі моменти==
+
географія, біологія, хімія, економіка, інформатика
  
==Ідеї для покращення==
+
==Навчальна тема (як записано в програмі)==
  
=Приклад учнівської роботи=
+
господарська діяльність та природні ресурси океанів
==Вдалі моменти==
+
учні гарно попрацювали над презентаціями,використали багато матеріалів,
+
  
==Ідеї для покращення==
+
==Вік учнів, клас==
Побажала б учням дотримуватися вимог оформлення презентацій
+
  
=Форма оцінювання прикладу учнівської роботи=
+
12-13, 7 клас
==Вдалі моменти==
+
учитель правильно підібрав форми оцінювання.
+
  
==Ідеї для покращення==
+
==Стислий опис проекту==
  
=Допоможні матеріали для фасилітації=
+
Сформувати уявлення про різноманіття природних ресурсів
==Вдалі моменти==
+
Класифікувати природні ресуси океанів
 +
Встановити залежність ГП океану та різноманіття природних ресурсів
 +
Оцінити ресурсозабезпеченність окремих країн та регіонів.
 +
Створити презентацію та продемонструвати  різноманіття ресурсів Тихого,Атлантичного,Індійського та  Північно-Льодовитого океанів
 +
  
==Ідеї для покращення==
 
=Інші складові Портфоліо (документи)=
 
==Вдалі моменти==
 
  
==Ідеї для покращення==
 
  
=ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ=
+
==Повний План вивчення теми==
==Вдалі моменти==
+
План [https://docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrVzlNNlpRY0xmVG8/edit]
  
==Ідеї для покращення==
+
=Навчальні цілі=
 +
Основна увага зосереджено на вивченні фізико-географічних умов океанів  як цілісних природних утворень. Одночасно формуються знання про географічну оболонку і її компоненти. Зміст проекту створює необхідну основу для розуміння учнями ролі географічної оболонки в житті людини і впливу суспільства на природні умови.
 +
1.Освітні цілі: формування понять, закономірностей; взаємозв’язків та взаємозалежностей між об’єктами і явищами природи (сформувати поняття "природні ресурси”,  уявлення про вплив господарської діяльності на навколишнє середовище );      формування власне предметних умінь на основі засвоєних географічних знань ( вміння працювати з статистичним матеріалом поміщеним у додатках підручника ,з інтернет ресурсами ,створювати власну презентацію); формування знань і вмінь про спеціальні методи дослідження природи (розвідка корисних копалин)
 +
2.Розвивальні цілі: розвиток всіх психічних процесів учня, що відбуваються шляхом оволодіння уміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити судження, розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за  планом, схемою,  вміння будувати схеми, план розповіді , систематизувати знання, отримані на уроці
 +
3.Виховні цілі: формування розумових, моральних,  трудових, екологічних якостей у учнів,формувати відповідальність за прийняття рішень,уміння прцювати у групі, готувати усні повідомлення
  
=Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)=
+
=Опис оцінювання=
 +
На початку проекту я використовую вхідне оцінювання до того, щоб спланувати процес навчання , дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми.
 +
Я залучаю моїх учнів до розуміння очікувань від їх учнівських проектів, до формулювання навчальних цілей та розробки критеріїв оцінювання до початку їх роботи над проектом.
 +
Впродовж роботи над проектом учні використовують спеціально розроблені  форми оцінювання впродовж усього виконання проекту для того, щоб зрозуміти, чого від них чекають. 
 +
Я проводжу  додаткові консультації з учнями, щоб забезпечити зворотний зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та вміння своєчасно відповідати на їх запитання. Оцінюється пошукова діяльність кожного учня в групі. Я надаю учням спеціальні завдання впродовж усього проекту, для того щоб отримувати від них відомості щодо процесу їх навчання. Я  використовую власні схематичні, чорнові нотатки спостережень щодо просування учнів у навчанні та веду контрольні списки для того, щоб відслідковувати індивідуальну та групову поведінку учнів.
 +
Наприкінці роботи над проектом учні оцінюють себе самі.
 +
Учні беруть участь в оцінюванні однокласників.  Оцінюю співробітництво в команді. Проводжу тестування по темі проекту.
 +
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
 
 +
Ознайомити батьків,учнів,вчителів з планом впровадження проекту[https://docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrYUVZN3RhcmpLR0E/edit].
 +
 
 +
Учні  вивчають матеріал у підручнику,аналізують карти у атласі, користуються інтернет ресурсами(вчитель дає посилання або самостійна пошукова діяльність)та оцінють свої  дії за формою оцінювання пошукової діяльності,досліджують перспективи та аналізують її наслідки.
 +
Вступний контроль за методом Джигсоу проводить вчитель.[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnTGdk0e09PrdGlpXzFpQzdGY2YxWDFZUG9icnB1LXc#gid=0 Анкета]
 +
Для того ,щоб зацікавити дітей вчитель презентує основні питання теми проекту та надає [https://docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrVkRpNVRDRUljam8/edit приклад учнівської презентації].
 +
Учні використовують інтернет ресурси для пошуку матеріалу та створення презентацій.
 +
Діти будуть використовувати як приклад для створення своєї презентації приклад учнівської роботи,створенний вчителем.
 +
Діти оцінюють свої роботи [https://docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrNlVRTUxOTTRkLWM/edit метричне божевілля]  [https://docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrTUVLZzB4bWIyWWM/edit спільний пошук]
 +
Учитель проводить оцінювання учнівських комп’ютерних робіт , їх діяльності в ході виконання проектів  за формою [docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrMERRdEF4WHlLYXc/edit].
 +
Формуються і оцінюються самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні з допомогою власних схематичних, чорнових нотаток (форма оцінювання рівня самостійності участі у проекті).
 +
Фасилітація навчального процесу на початку проекту здійснюється з допомогою презентації(проблемні питання та посилання до інтернет ресурсів)
 +
Впродовж роботи над проектом проходять консультації усні та дистанційні по скайпу,по електронній почті.
 +
 
 +
=Відомості про автора=
 +
==Ім'я, прізвище==
 +
 
 +
Онофрійчук Олена
 +
 
 +
==Фах, навчальний предмет==
 +
 
 +
вчитель географії
 +
 
 +
==Навчальний заклад==
 +
 
 +
НВК "гімназія-школа"27
 +
 
 +
==Місто\село, район, область==
 +
 
 +
Донецька область
 +
м.Маріуполь
 +
 
 +
=Відомості про тренінг=
 +
==Дати проведення тренінгу==
 +
09-15 серпня 2012р.
 +
 
 +
==Місце провведення тренінгу==
 +
НВК "гімназія-школа"№27
 +
 
 +
 
 +
==Тренери==
 +
Ангіленко Ліна Петрівна
  
=ІНШІ КОМЕНТАРІ=
 
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 +
 +
[[Категорія: Шаблони]]
 +
[[Категорія: 10 версія]]
 +
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 +
[[Категорія: Проект для учнів 7 класу]]
 +
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 13:35, 15 серпня 2012

Назва навчальної теми (творча назва)

Природні скарби океанів

==Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети==\

географія, біологія, хімія, економіка, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

господарська діяльність та природні ресурси океанів

Вік учнів, клас

12-13, 7 клас

Стислий опис проекту

Сформувати уявлення про різноманіття природних ресурсів Класифікувати природні ресуси океанів Встановити залежність ГП океану та різноманіття природних ресурсів Оцінити ресурсозабезпеченність окремих країн та регіонів. Створити презентацію та продемонструвати різноманіття ресурсів Тихого,Атлантичного,Індійського та Північно-Льодовитого океанів



Повний План вивчення теми

План [1]

Навчальні цілі

Основна увага зосереджено на вивченні фізико-географічних умов океанів як цілісних природних утворень. Одночасно формуються знання про географічну оболонку і її компоненти. Зміст проекту створює необхідну основу для розуміння учнями ролі географічної оболонки в житті людини і впливу суспільства на природні умови. 1.Освітні цілі: формування понять, закономірностей; взаємозв’язків та взаємозалежностей між об’єктами і явищами природи (сформувати поняття "природні ресурси”, уявлення про вплив господарської діяльності на навколишнє середовище ); формування власне предметних умінь на основі засвоєних географічних знань ( вміння працювати з статистичним матеріалом поміщеним у додатках підручника ,з інтернет ресурсами ,створювати власну презентацію); формування знань і вмінь про спеціальні методи дослідження природи (розвідка корисних копалин) 2.Розвивальні цілі: розвиток всіх психічних процесів учня, що відбуваються шляхом оволодіння уміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити судження, розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за планом, схемою, вміння будувати схеми, план розповіді , систематизувати знання, отримані на уроці 3.Виховні цілі: формування розумових, моральних, трудових, екологічних якостей у учнів,формувати відповідальність за прийняття рішень,уміння прцювати у групі, готувати усні повідомлення

Опис оцінювання

На початку проекту я використовую вхідне оцінювання до того, щоб спланувати процес навчання , дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми. Я залучаю моїх учнів до розуміння очікувань від їх учнівських проектів, до формулювання навчальних цілей та розробки критеріїв оцінювання до початку їх роботи над проектом. Впродовж роботи над проектом учні використовують спеціально розроблені форми оцінювання впродовж усього виконання проекту для того, щоб зрозуміти, чого від них чекають. Я проводжу додаткові консультації з учнями, щоб забезпечити зворотний зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та вміння своєчасно відповідати на їх запитання. Оцінюється пошукова діяльність кожного учня в групі. Я надаю учням спеціальні завдання впродовж усього проекту, для того щоб отримувати від них відомості щодо процесу їх навчання. Я використовую власні схематичні, чорнові нотатки спостережень щодо просування учнів у навчанні та веду контрольні списки для того, щоб відслідковувати індивідуальну та групову поведінку учнів. Наприкінці роботи над проектом учні оцінюють себе самі. Учні беруть участь в оцінюванні однокласників. Оцінюю співробітництво в команді. Проводжу тестування по темі проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Ознайомити батьків,учнів,вчителів з планом впровадження проекту[2].

Учні вивчають матеріал у підручнику,аналізують карти у атласі, користуються інтернет ресурсами(вчитель дає посилання або самостійна пошукова діяльність)та оцінють свої дії за формою оцінювання пошукової діяльності,досліджують перспективи та аналізують її наслідки. Вступний контроль за методом Джигсоу проводить вчитель.Анкета Для того ,щоб зацікавити дітей вчитель презентує основні питання теми проекту та надає приклад учнівської презентації. Учні використовують інтернет ресурси для пошуку матеріалу та створення презентацій. Діти будуть використовувати як приклад для створення своєї презентації приклад учнівської роботи,створенний вчителем. Діти оцінюють свої роботи метричне божевілля спільний пошук Учитель проводить оцінювання учнівських комп’ютерних робіт , їх діяльності в ході виконання проектів за формою [docs.google.com/file/d/0B3TGdk0e09PrMERRdEF4WHlLYXc/edit]. Формуються і оцінюються самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні з допомогою власних схематичних, чорнових нотаток (форма оцінювання рівня самостійності участі у проекті). Фасилітація навчального процесу на початку проекту здійснюється з допомогою презентації(проблемні питання та посилання до інтернет ресурсів) Впродовж роботи над проектом проходять консультації усні та дистанційні по скайпу,по електронній почті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Онофрійчук Олена

Фах, навчальний предмет

вчитель географії

Навчальний заклад

НВК "гімназія-школа"27

Місто\село, район, область

Донецька область м.Маріуполь

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09-15 серпня 2012р.

Місце провведення тренінгу

НВК "гімназія-школа"№27


Тренери

Ангіленко Ліна Петрівна