Відмінності між версіями «Портфоліо Ахтемійчук В.В.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Діяльність учнів)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 43: Рядок 43:
 
[https://docs.google.com/file/d/0B6kXVblVb7_cOWxEVWwxYmlYbG8/edit Критерії оцінювання учнівської презентації]
 
[https://docs.google.com/file/d/0B6kXVblVb7_cOWxEVWwxYmlYbG8/edit Критерії оцінювання учнівської презентації]
  
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
+
=Діяльність учнів =
 +
 
 +
1. На початку проекту учитель ознайомлює учнів із ключовими та тематичними питаннями.
 +
2. Учні переглядають учительську презентацію, де відповідають на запитання, заповнюючи таблицю «ЗХД» (Знаю, Хочу дізнатись, Дізнався), знайомляться з темаю та метою проекту.
 +
3. Учитель ознайомлює учнів з авторським правом (перегляд презентації про закон про авторське право), вчить зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають за даною формою чи можуть вони використовувати всі знайдені ресурси.
 +
4. Учні об’єднуються у групи за вподобаннями для створення власних робіт.
 +
5. Учитель поділяючи клас на групи здійснює диференціацію навчання в ході вивчення теми. Формує і спрямовує учнів та відслідковує їх прогрес у навчанні під час написання буклетів, створення учнівських презентацій.
 +
6. Протягом проекту учні співпрацюють, використовуючи блог для обміну інформацією, обговорюють роботу над темою проекту, надають коментарі на думки один одного.
 +
7. На завершення проекту вчитель повинен дозволити учням обрати ті чи інші комп’ютерні засоби для демонстрації свого навчання.
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B6kXVblVb7_cSlltNlFyRG8zak0/edit Приклад учнівської роботи №1]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B6kXVblVb7_cektnX0I5ZnRUYTQ/edit Приклад учнівської роботи №2]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B6kXVblVb7_cU0E2NEowUTVvZGc/edit Приклад учнівської роботи №3]
 +
 
 +
[[Учнівська вікі-сторінка з ХІМІЇ]]
 +
 
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==

Поточна версія на 18:32, 4 липня 2012


Назва проекту

Роль вуглеводів в житті людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, географія, агрохімія...

Навчальна тема

Вуглеводи. Глюкоза. Будова глюкози як альдегідоспирту. Циклічна форма глюкози. Хімічні властивості глюкози: повне і часткове окиснення, відновлення, взаємодія з гідроксидами металічних елементів, бродіння (спиртове і молочнокисле), естерифікація. Короткі відомості про фруктозу, рибозу та дезоксирибозу. Сахароза, її склад, будова. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів. Крохмаль. Будова крохмалю. Хімічні властивості: гідроліз (кислотний, ферментативний), реакція з йодом. Целюлоза. Будова целюлози. Хімічні властивості: окиснення, гідроліз, естерифікація, термічний розклад. Поняття про штучні волокна на прикладі ацетатного волокна. Біологічне значення вуглеводів.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

Для учнів 11 класу пропонується виконання проекту з хімії на тему "Вуглеводи". Цей проект розрахований на 6-7 уроків, по закінченню якого учні повинні ствердити або спростувати тезу "Користь та шкода вуглеводів". Для цього клас поділяємо на три групи, які отримують завдання і працюють паралельно. Прект цікавий для школярів тим, що дає змогу проявити себе з того чи іншого предмету, оскільки шукаючи відповіді на питання, учні опрацьовують матеріал не тільки з хімії, а й з біологія, георгафії і т.д. Отримані результати спільної праці оформляються у вигляді буклетів, презентацій, роботи на Wiki-сторінці.

Повний План вивчення теми

Навчання хімії потребує раціонального застосування різних методів й організаційних форм навчання, як тих, що вже міцно закріпилися в шкільній практиці (проблемне навчання, групова робота, дидактичні ігри тощо), так і нових, зокрема інтерактивних методів, інформаційних технологій та комп’ютеризації процесу навчання.

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Навчальні цілі

Навчити учнів культурі електронного спілкування, в учнів буде формуватися вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію. Спонукати до розуміння підґрунтя та базових засад правових питань, пов’язаних з доступом до та з використання інформації. Навчити учнів використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації; вміти ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлювання. Розвивати вміння пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності. Навчити учнів самооцінюванню, взаємооцінюванню згідно з чітко визначеними критеріями. Виховувати в учнях використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети. В учнів буде формуватися вміння працювати в групах. В учнів буде формуватися усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки вікі і учнівських письмових відповідей на запитання.

Вхідне тестування з предмету

Результати тестування

Результати опитування в діаграмах

Критерії оцінювання учнівської презентації

Діяльність учнів

1. На початку проекту учитель ознайомлює учнів із ключовими та тематичними питаннями. 2. Учні переглядають учительську презентацію, де відповідають на запитання, заповнюючи таблицю «ЗХД» (Знаю, Хочу дізнатись, Дізнався), знайомляться з темаю та метою проекту. 3. Учитель ознайомлює учнів з авторським правом (перегляд презентації про закон про авторське право), вчить зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають за даною формою чи можуть вони використовувати всі знайдені ресурси. 4. Учні об’єднуються у групи за вподобаннями для створення власних робіт. 5. Учитель поділяючи клас на групи здійснює диференціацію навчання в ході вивчення теми. Формує і спрямовує учнів та відслідковує їх прогрес у навчанні під час написання буклетів, створення учнівських презентацій. 6. Протягом проекту учні співпрацюють, використовуючи блог для обміну інформацією, обговорюють роботу над темою проекту, надають коментарі на думки один одного. 7. На завершення проекту вчитель повинен дозволити учням обрати ті чи інші комп’ютерні засоби для демонстрації свого навчання.

Приклад учнівської роботи №1

Приклад учнівської роботи №2

Приклад учнівської роботи №3

Учнівська вікі-сторінка з ХІМІЇ

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Ахтемійчук

Фах, навчальний предмет

Вч.хімії та поч.класів

Навчальний заклад

Снятинська ЗОШ I-III ступенів ім.В.Стефаника

Місто\село, район, область

Снятин , Снятинський р-н., Івано- Франківська обл..

Контактні дані

(03476)21236

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 червня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Снятинська ЗОШ I-III ступенів ім.В.Стефаника

Тренери

Заяць Ростислав Петрович ; Савчук Василь васильович