Відмінності між версіями «Подорож у Київську державу Х-ХІІ століть»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб за допомогою таблиці «ЗХД» та електронної анкети-опросника.
 +
З урахуванням вимог стандарту середньої школи складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах.
 +
Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.
 +
Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів представники груп демонструють результати діяльності груп  у вигляді презентації. Результатом діяльності груп «аналітиків», які працювали над узагальнюючими електронними таблицями і роздруковували їх, є складання у кожного учня портфоліо «Київська держава у 10 – 12 століттях». Результативність роботи перевіряється за допомогою спеціальних шаблонів, які вчитель надає учням. Таким чином оцінювання відбувається в ході уроку.
 +
Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід. Закінчується модуль «історичною грою» двох команд. Після закінчення гри учитель разом з учнями ще раз працює над оцінюванням.
 +
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 14:53, 18 червня 2012


Назва проекту

«Подорож у Київську державу Х-ХІІ століття»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальним предметом для якого розробляється цей проект є історія України. Навчальна тема: урок – узагальнення «Київська держава в 10 – 12 століттях». Наш край в часи існування Київської держави». Під час роботи над проектом були також задіяні такі навчальні предмети як образотворче мистецтво (розділ 1. «Простір і об’ємно-просторові форми) та інформатика (тема №7 «Комп’ютерна графіка).

Навчальна тема (як записано в програмі)

Навчальним предметом для якого розробляється цей проект є історія України. Навчальна тема: урок – узагальнення «Київська держава в 10 – 12 століттях». Наш край в часи існування Київської держави».

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект своєю метою передбачає допомогу в проведенні уроку – узагальнення по темі: «Київська держава в 10 – 12 століттях, а також краще познайомитися з сусідами Київської держави. Для виконання цієї мети учитель пропонує учням створити презентацію за допомогою учительських шаблонів, які відносяться до певних періодів в історії Київської держави. Для виконання проекту створюються спеціальні групи: 1) «аналітиків», які за допомогою групи «шефів» - учнів старших класів, які мають певний досвід в комп’ютерних технологіях, створюють електронні таблиці для презентації; 2) «краєзнавці», які працюють над історією нашого краю в період Київської держави.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Головною метою проекту є допомога учням у вивченні головних подій з історії Київської держави X – XII століть, зрозуміти, що історія Київської держави була частиною історії Східної Європи, краще пізнати історію нашого краю. В процесі роботи над проектом у учнів повинні сформуватися такі навички, як вміння працювати в групах; самостійно формулювати проблему на основі ситуації; самостійно визначати, які дії слід зробити для вирішення задач на основі загального підходу виробленого спільно з учителем, визначати потребу в планованому продукті; коректувати план на підставі оцінки проміжних результатів; визначати, які нові знання він отримав у рамках реалізації проекту і де їх можна застосувати. Все це буде реалізовано за допомогою створення презентації, заповнення учительських шаблонів з окремих тем по історії Київської держави та нашого краю.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб за допомогою таблиці «ЗХД» та електронної анкети-опросника. З урахуванням вимог стандарту середньої школи складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів представники груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації. Результатом діяльності груп «аналітиків», які працювали над узагальнюючими електронними таблицями і роздруковували їх, є складання у кожного учня портфоліо «Київська держава у 10 – 12 століттях». Результативність роботи перевіряється за допомогою спеціальних шаблонів, які вчитель надає учням. Таким чином оцінювання відбувається в ході уроку. Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід. Закінчується модуль «історичною грою» двох команд. Після закінчення гри учитель разом з учнями ще раз працює над оцінюванням.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

==Ім'я, прізвище= Покотилюк Аркадый

==Фах, навчальний предмет== історик, викладач історії і суспільствознавства

Навчальний заклад

Шахтарська багатопрофільна гімназія

Місто\село, район, область

місто Шахтарськ Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11 - 18 червня 2012 року

Місце проведення тренінгу

м.Шахтарськ Донецької області Шахтарська багатопрофільна гімназія

Тренери

Скрипниченко Світлана Андріївна