Відмінності між версіями «Проект "Олександр Волков: мій позивний "Донбас""»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 45: Рядок 45:
 
:Група «агенти впливу» об’єдналися у малі групи:
 
:Група «агенти впливу» об’єдналися у малі групи:
 
[[Зображення:Схема1.png]]
 
[[Зображення:Схема1.png]]
'''''Інформаційна підтримка:'''''
+
 
:- звертаються з листом-ініціативою до міського голови, щодо встановлення пам’ятнику;
+
:- йдуть до історичного музею;
+
:- використовують інформаційно-комунікаційні технології і досліджують життєві шляхи космонавтів,  аналізують, систематизують інформацію, критично підходять до інформації;
+
:- роблять знімки, ведуть хроніку проекту;
+
:- готують матеріали та проводять у групах училища актуальні виступи з розповіддю – презентацією про династію Волкових;
+
:- пишуть лист-запрошення на відкриття пам'ятника О. Волкову;
+
:- готують лист “до потомків”, та розміщують його на сайті.
+
'''''Соціологи:'''''
+
:- мають взяти інтерв'ю у О. Волкова: “Як там на орбіті?”, коли він приїде на відкриття пам’ятника;
+
:- проводять опитування серед мешканців міста з питань: “Чи знаєте ви, що О. Волков ваш земляк?”, “Чи потрібен пам'ятник в нашому місті? ” та “Ви колись мріяли про космос?”;
+
:- систематизують, обробляють данні за допомогою Excel.
+
'''''Архітекторі:'''''
+
:- оголошують та проводять конкурс ескізів та малюнків пам'ятника, обирають кращі;
+
:- роблять демонстрацію на інтерактивній дошці, та масштабують розміри материків для пам’ятника;
+
:- консультуються з художниками та майстрами.
+
'''''Дизайнері:'''''
+
:- роблять звіт у формі презентації, публікації, веб-сайту проекту.
+
:- захищають проект перед аудиторією.
+
 
:'''ІІІ етап'''
 
:'''ІІІ етап'''
 
Після обробки необхідної інформації починається  робота в майстернях, де група електрогазозварників виконує свою роботу.  
 
Після обробки необхідної інформації починається  робота в майстернях, де група електрогазозварників виконує свою роботу.  
Робоча група «золоті руки»:
+
'''Робоча група «золоті руки»:'''
 
:- креслять,
 
:- креслять,
 
:- виготовляють макет пам’ятника;
 
:- виготовляють макет пам’ятника;

Версія за 15:28, 8 липня 2009

Назва проекту

Олександр Волков: мій позивний "Донбас"!

Ключове питання: Чи залежить щось від нас?
Учні повинні дослідити та відповісти на запитання:
1.До чого ведуть мрії?
2.Що зв’язує наше місто з космосом?
3.Чи залишимо ми щось після себе?

Автор і керівник проекту

Басова Галина Миколаївна [[1]]
Горлівське ВПУ, викладач професійно-теоретичної підготовки за професією «Оператор комп’ютерного набору»

Активна участь у проекті

Горошко Людмила Василівна, викладач спеціальних технологій з професії «електрогазозварник»,
Мамчур Борис Петрович директор ГВПУ,
Король Ірина Леонидівна заступник директора ГВПУ

Навчальні предмети

При роботі над проектом використовуються знання з предметів циклу професій та виробничого навчання в майстернях: основи роботи в Internet, основи технічного редагування та оформлення тексту, матеріалознавство, дугове і газове зварювання та різання. У проекті брали участь учнів груп 101, 5з62, 3з87 15-18 років.

Сроки реалізації

Проект реалізовувався протягом 2 лютого - 12 квітня 2009 навчального року. Подія відкриття відбудеться на 230-річчя м. Горлівки та на День Шахтаря 29.08.09 р.

Ідея проекту

У нашому місті є вулиця, названа на честь Олександра Волкова, але багато хто і не здогадується, що наше місто зв’язано з космосом завдяки людям-мрійникам, людям-героям. Нам пощастило, що така людина народилася і виросла у нашому краю. І нам, землякам, відомої космічної династії Волкових, необхідно віддати данину поваги їхньому героїзму, та визначити актуальність проблеми у нашому суспільстві. Останнім часом дата 12 квітня багатьма не заслужено забута, але колись позивний О. Волкова - «Донбас» лунав над всією планетою.

Мета проекту

Зрозуміти, що люди повинні працювати разом для вирішення проблем та дізнатися, як наші знання та навички застосовуються у реальному житті.

Опис проекту

Даний проект – результат самостійної творчої скоординованої діяльності з професій «Оператор комп'ютерного набору» і «Електрогазозварник», організованої на основі використання інформаційних і комунікаційних технологій, що має соціально значиму й освітню мету. Проект повинен підтвердити гіпотезу, «що можна підвищити ефективність професійної підготовки, використовуючи метод проектів, у рамках реалізації особистісно - орієнтованого навчання». Проект розраховано на 10 тижнів у рамках уроків та виробничого навчання.


Хід дослідження

І етап
Учні ознайомлюються з темою проекту, Ключовим та Тематичними питаннями, обирають тему свого дослідження. Обговорюються ідея проекту та план дій.
ІІ етап
Учні об’єднаються у дві робочих групи «агенти впливу» (оператори комп’ютерного набору) та «золоті руки» (електрогазозварники), яки відповідають за свою частину роботи. Планують роботу над дослідженнями.
Група «агенти впливу» об’єдналися у малі групи:

Схема1.png

ІІІ етап

Після обробки необхідної інформації починається робота в майстернях, де група електрогазозварників виконує свою роботу. Робоча група «золоті руки»:

- креслять,
- виготовляють макет пам’ятника;
- виготовляють конструкцію,
- працюють в майстернях,
- працюють над пам’ятником.

Результат проекту

Ми досягли головної мети – наша пошана до космонавтів та дослідницька робота залишає після себе на згадку:

- маленьку крапку на карті, що є нашим творчим слідом - пам’ятник космічної династії Волкових;
- та лист «до потомків», якій потрапить на супутник KEO з «листами в майбутнє» від сучасних людей. Цей проект організовано за підтримкою ЮНЕСКО і Європейського космічного агентства. Передбачається, що супутник повернеться на Землю через 50 тисяч років. Зміст капсули повинен розповісти майбутнім землянам про те, як жили ми, їх дальні пращури.

Значення проекту

Проект вийшов з рамок училища, та отримав міське та обласне значення. Також в події відкриття прийме участь делегація з Росії, представники суспільства космонавтів. Міський голова Сахарчук І.А. отримав наше звернення, прийняв активну позицію, наш проект та майстерність робочої групи оцінили та підтримали на рівні міської події.


Над проектом працювали учні, які мали достатні успіхи в навчанні, але різну поведінку та відношення до проекту. Кожна дитина була утягнена в процес створення особисто значимого для нього корисного навчального продукту. Найбільшою проблемою була не перевірка знань, а надання вміння міркувати, розуміти, аналізувати. У результаті роботи з’явилось захоплення проектною діяльністю та навчальним процесом взагалі, це спонукало учнів на нові теми та ідеї, об’єднало їх. Учні показали високій рівень знань, практичні навички та навчились критично мислити. Цей проект передбачає не лише передати учням суму тих чи інших знань, а навчити здобувати ці знання самостійно, вміти застосовувати їх для розв‘язання нових та практичних завдань. Дуже важним було те, що учні обмінювались своїми знахідками з іншими учнями училища, та не залишились байдужими до проекту.


На мою думку результатом проекту є те, що робота у проекті розширює рамки навчального процесу та навчає ефективно використовувати знання в реальному житті, ставити цілі і здійснювати ідею, визначати пріоритети, планувати конкретні результати і нести персональну відповідальність за них, визначати проблеми та створювати нові стратегії для їх розв'язання. Проект відкрив нові обрії, дав можливість широкого спілкування та почуття, що ти не один у цьому! Проект показав, що те, чому ми навчали наших учнів, вони можуть професійно та вміло використовувати на благо суспільству. У квітні 2009 року учні взяли участь в обласному конкурсі проектів, де захищали свій проект перед іншими учасниками конкурсу, вчителями області і отримали визнання від журі конкурсу та 2 місто. Результати проекту було висвітлено у місцевій газеті «Кочегарка», обласній газеті, місцевому телебаченню, сайті училища.

Матеріали проекту

  • Презентація вчительська
  • Матеріали учнівських досліджень (звіти):
    • Учнівська презентація
    • Учнівська публікація
    • Учнівський web-сайт
  • Кінцевий результат - презентація