Відмінності між версіями «Проект «Важкі метали у річці Смотрич»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
(не показана одна проміжна версія ще одного учасника)
Рядок 29: Рядок 29:
  
  
===ОБГОВОРЕННЯ===
+
[[Категорія: Конкурс "Успішний проект"]]

Поточна версія на 20:41, 14 травня 2009

1. Назва навчального проекту «Важкі метали у річці Смотрич»

2. Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовуються під час реалізації проекту: хімія, екологія, географія, біологія.

3. Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

Козьолок Наталія Володимирівна – учениця 10 класу (15 років),

Козьолок Юлія Олександрівна – учениця 9 класу (14 років),

Дерепа Леся Анатоліївна – учениця 11 класу (16 років).


4. Опис проекту

Територією Хмельницької області протікає 120 річок, довжиною понад 10 км, тому мета дослідження встановити стан забрудненості даних річок. Найбільшу увагу учні звернули на річку Смотрич, що протікає через с. Райківці та с. Гвардійське. Під час виконання даної роботи вони намагались показати як впливають стічні води від промислових об’єктів на стан річки Смотрич.

Під час дослідження території по якій протікає річка, учні виявили, що в нею потрапляють стічні води, що скидаються Райковецькою ВК – 78. Для того, щоб визначити чи достатньо очищені дані стічні води, та чи не завдають вони шкоди річці, учні вибрали відповідні місця для відбору проб. Під час дослідження відібраних проб, учні спробували з’ясувати вміст кальцію, магнію, калію, натрію, амоніаку, нітратів, фосфатів, міді, цинку, хрому, мангану, нікелю, заліза, нафтопродуктів у річці та вплив їх на флору та фауну річки Смотрич.

Завдання які поставили учні перед собою, самостійно виконати було практично неможливо, тому вони звернулись за допомогою до відділу контролю та моніторингу Державного управління екології та природних ресурсів Хмельницької області, оскільки їх лабораторії мають відповідне обладнання для визначення вмісту даних речовин у воді. Але важливим є те, і ми в цьому переконалися, що сьогодні маємо багатий та прекрасний куточок квітучої України, яку наш обов’язок берегти та збагачувати.

Учням сподобалася робота над проектом і вони бажають її продовжувати далі, адже наша природа настільки різноманітна та загадкова, а Людина – непередбачувана у своїх вчинках…

Учні своїми результатами досліджень поділились із учасниками ІІ етапу захисту робіт МАН, де посіли ІІ місце. Проте, головним результатом проекту, на мою думку, є те, що учні цікавляться екологічним станом місцевості де проживають та дбають про його чистоту, тому дослідження, які вони провели, стануть їм у пригоді під час роботи над наступними проектами.