Відмінності між версіями «Користувач:Сеглянік Олена»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Моя стаття)
(Моя стаття)
 
Рядок 39: Рядок 39:
 
===''Моя стаття''===
 
===''Моя стаття''===
 
[[Процес соціалізації дітей та учнівської молоді в умовах сучасного освітнього простору]]
 
[[Процес соціалізації дітей та учнівської молоді в умовах сучасного освітнього простору]]
Зміни в соціальній сфері, нові соціальні відносини змінили вимоги до особистості з боку суспільства. Суспільні вимоги до особистості змінились від знань, вмінь, навичок до особистісної компетентності в різних сферах. Тому актуальним стає пошук технологій, засобів, методів соціального виховання, які забезпечували б подолання недостатнього рівня у дітей навичок соціальної взаємодії, вміння оцінювати соціальні ситуації, що змінюються, та впевнено діяти з опорою на власні знання і відносини, що в кінцевому результаті сприятиме формуванню соціального досвіду, який необхідний дитині для успішного входження в соціум.
 
З огляду на це, освіта, шкільна зокрема, має адекватним чином реагувати на соціальні зрушення, долати інертність, гнучко адаптуватись до змін у суспільних пріоритетах.
 
У відповідності до нової концепції компетентнісної освіти перед сучасною школою постала низка нагальних питань та проблем. Основним напрямком роботи вчителів стала соціалізація навчання, в рамках якої на усіх навчальних предметах, в тому числі і на інформатиці, учням, окрім предметних знань, умінь та навиків прищеплюються соціальні навички (розуміння вигідності тих чи інших дій, взаємодії в колективі, самостійного орієнтування в інформаційному середовищі тощо). Водночас, такий підхід до освітнього процесу спонукає вчителів до опрацювання новітніх методик, засобів навчання, педагогічних технік та прийомів тощо.
 
Невід'ємною частиною соціалізації навчально-виховного процесу є всебічне впровадження інформаційних технологій у всі сфери шкільного життя. Тому вивчення фізики та астрономії  в школі займають з кожним роком все вагомішу позицію в системі шкільних предметів.
 
В роботі представлені деякі аспекти використання інтерактивних методів як одного із інструментів соціальної адаптації учнів до сучасних умов.
 
 
Крім того, соціалізація учнів має відбуватися саме в інформаційному суспільстві - суспільстві економіки та знань XXI століття. Тому перед вчителем
 
фізики стоїть завдання підготовки учнів до життя в умовах цифрового
 
світу.
 
Важливим завданням сучасного навчання є спрямованість на те, щоб готувати учнів не тільки пристосовуватися до соціальних змін, але й активно освоювати їх.
 
  
 
=='''Корисні посилання:'''==
 
=='''Корисні посилання:'''==

Поточна версія на 10:42, 21 червня 2017

Прізвище, ім'я, по батькові:

Сеглянік Олена Михайлівна

Особисте фото

Регіон:

Дніпропетровська область

Місце роботи:

Криворізька спеціалізована школа № 118

Посада:

Вчитель фізики

Мій внесок

Мої електронні ресурси

Мій блог Мій сайт

Мої Он-лайн вправи

Алгоритм розв'язування задач Склад Сонячної системи

Мої файли

Форма Електронна таблиця Презентація Текстовий документ

Мої закладки

Мій веб-альбом Мій календар

Моя стаття

Процес соціалізації дітей та учнівської молоді в умовах сучасного освітнього простору

Корисні посилання:

Сайт МОН України Сайт інституту модернізації освіти Сайт КСШ № 118