11.03.2013. Група3, робота за Модулем 5

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Для забезпечення об'єктивного оцінювання навчальних досягнень кожного учня, необхідно застосовувати різні форми оцінювання: самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання вчителем. Щоб дотриматись особистісно-зорієнтованого підходу, вчитель оцінює: метод спостереження, контрольні списки, анкетування, опитування, З-Х-Д.

В умовах 21 століття доводиться постійно вчитися. Задоволення сучасних потреб щодо кваліфікації працівників вимагає опанування так званих навичок ХХІ століття. А оскільки навколишній світ все більше використовує технології для організації ефективної комунікації, людині необхідно розвивати власні навичкі та набувати компетентності, щоб не відстати від інших в такому середовищі. Основна мета освіти - допомогти учням контролювати та керувати процесом власного навчання.

Формування навичок, необхідних для безперервного навчання впродовж життя, особливо важливе для досягнення успіху в 21 столітті. Стратегічне застосування формуючого оцінювання дозволяє учням сформувати навички самоспрямованого навчання. Учні отримують значні переваги в навчанні, якщо оцінювання носить безперервний характер. Формуюче оцінювання – це ефективний інструмент поліпшення успішності учнів, він допомагає визначити, коли і як вправно учні застосовують навички мислення вищих рівнів, критичне мислення, творчість, вміння вирішення проблемних ситуацій і метапізнання.

Учні покращують свої знання, якщо інформація, отримана в ході формуючого оцінювання, використовується конструктивно з врахуванням індивідуальних навчальних потреб учнів і допомагає їм стати незалежними в навчанні. Сьогодні в одному класі навчаються діти з різним культурним підґрунтям, з різними здібностями й інтересами. Формуюче оцінювання допомагає вчителям враховувати індивідуальні потреби учнів через диференційоване навчання.