"Захоплення це розвага чи способ саморозвитку?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Захоплення це розвага чи способ саморозвитку?»

Автори проекту

Група учнів 9 класу

Тема дослідження

Про що розповість хобі підлітка?

Проблема дослідження

Як захоплення може допомогти підлітку знайти себе?

Гіпотеза дослідження

Хобі, захоплення - важлива частина життя людини. Хобі нам може розповісти про те, до чого тягне людину і навіть допомогти молоді самовизначитися у житті.

Мета дослідження

Метою дослідження є з’ясувати чому підлітки вибирають собі захоплення і як воно впливає на них.

Результати дослідження

Нами був проведений аналіз захоплень підлітків нашої місцевості. В результаті аналізу ми з’ясували наступне: • Для підліткового віку захоплення це характерна риса. Підлітковий вік без захоплення подібний до дитинства без гри • Захоплення у підлітків і різноманітні, і відносно обмежені. Хокей і футбол, мотоспорт и автомобілі, поп-музика. Але поряд з ними зустрічаються найнеочікуваніші хобі • Серед захоплень підлітків можна виділити такі типи як: o Інтелектуально-естетичні захоплення - пов’язані з глибоким інтересом до любимої справи (музики, малювання, радіотехніки, історії або до розведення квітів, птахів, риб і т. д.). o Тілесно-мануальні - пов’язані з намірами укріпити свою силу, витривалість, спритність. Сюди відносяться заняття різноманітними видами спорту (наприклад карате (або інші види єдиноборств), яке стало модним серед підлітків не тільки хлопців, але й дівчат) а також прагнення навчитися що не будь майструвати, вишивати, їздити на велосипеді, мотоциклі або автомобілі. За ними стоїть бажання розвинути певні фізичні якості, оволодіти певними вміннями o Накопичувальні захоплення — це насамперед колекціонування у всіх його видах. Враховуючи, що люба колекція, досягаючи значної величини, набуває певної матеріальної цінності, можна припустити, що в основі цього захоплення лежить схильність до накопичення матеріальних благ. Стійкий потяг до колекціонування часто поєднується з особливою прискіпливістю та акуратністю. o Азартні захоплення — картярські ігри, ставки на хокейних та футбольних матчах, різноманітні парі на гроші, захоплення грою на ігрових автоматах .

Висновки

Таким чином ми з’ясували, що захоплення для підлітків дуже важливі.
У підлітковий період відбувається становлення особистості молодої людини або дівчини. Відбувається формування самосвідомості.

Підлітковий вік - час, коли дитина шукає себе. Це час експериментів, проб і помилок. Прагнення знайти свою особливість, індивідуальність, змушує шукати способи самовираження, одним з яких є хобі. Хобі привносить в життя нові фарби, допомагає саморозвитку, сприяє формуванню індивідуальних поглядів, уподобань.


Корисні ресурси

Посилання http://www.wikihow.com/Find-a-Hobby http://osvita.ua/school/lessons_summary/psychology/15021/

Інші ресурси 1. О. І. Бондарчук, Л. І. Бондарчук - Навч. видання/ Основи психології і педагогіки. Курс лекцій. 3-тє видання, стереотипне (рос. мовою). - Київ: МАУП, 2002. 2. А. В. Семенова, Р. С. Гурін, Т. Ю. Осипова - Основи психології і педагогіки: Навч. посіб. - Київ: Знання, 2006. 3. В. С. Лозниця - Основи психології та педагогіки: Навч. посібник. - Київ: КНЕУ, 2001.