Проект Сяє геній Кобазя, мов у темряві зоря

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Назва проекту "Сяє геній Кобзаря, мов у темряві зоря".
Реєстраційна форма http://project.iteach.com.ua/projects/?id=361
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту Українська мова

Українська література

Образотворче мистецтво

Інформатика

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті учні 9-их класів, 14-15 років
Короткий опис проекту Учні виберуть тему для проектної роботи, створять робочі групи, обговорять разом з вчителем алгоритм роботи, складуть робочий план, відвідають бібліотеки, підберуть матеріал в періодичних виданнях, ознайомляться з спеціальною літературою з питання, зустрінуться з вчителями української літератури, образотворчого мистецтва. Проаналізують отриману інформацію, класифікують фактичні дані, систематизують їх. Використовуючи можливості кабінету інформатики та власних комп’ютерів, представлять результати своєї роботи у вигляді учнівської презентації, публікації та веб-сайту. Підготують та проведуть захист власних проектів («Шевченко-художник», «Шевченкові думки переживуть віки», «Сяє геній Кобзаря, мов у темряві зоря») на уроці української літератури (тип уроку: комбінований з використанням мультимедійної презентації – узагальнення й систематизація вивченого, вивчення нового матеріалу; ФОПД : захист проекту, фронтальна бесіда, лекція, демонстрація; метод навчання: пояснювально-ілюстративний, дослідницький) та на засіданні шкільного літературного клубу «Первоцвіт» під час Шевченківських днів (захист проекту «Жінки у драмі кохання Шевченка»). Навчальний проект відповідає програмі з української літератури та програмовим вимогам щодо вивчення теми «Світова велич Т.Г.Шевченка. Малярський доробок. Вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка», матеріал проекту доступний і зрозумілий для учнів 9 класу. (Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Українська література. 5-12 класи». Автори Р.В.Мовчан, Н.В.Левчик, О.А.Камінчук, М.П.Бондар, О.Б.Поліщук, М.М.Сулима, Л.П.Шабельникова, В.М.Садівська. Керівник проекту М.Г.Жулинський. За загальною редакцією Р.В.Мовчан. - Київ,Ірпінь: Перун, 2005).
Основні питання проекту Ознайомлення з роботами шевченкознавців. Систематизація знань при розробці тестів, вікторини, узагальнюючих матеріалів до теми.

Дослідження інтимної лірики Шевченка. Ознайомлення з роботами біографів Шевченка. Робота з Інтернет-джерелами при підбірці зразків малярських робіт Шевченка. Мистецька самоосвіта; Визначення місця Шевченка в сучасному світі під час систематизації отриманої інформації з літературних та Інтернет-джерел. Узагальнення висновків дослідницьких груп з тематичного питання: «Хто для нас Шевченко?»;формулювання відповіді на ключове питання проекту: «Шевченкові думки переживуть віки?».

Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту програма MS PowerPoint, MS Word
Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів Табличний процесор

Програми для підтримки роботи з електронною поштою Програми опрацювання зображень Веб-браузер Microsoft Office PowerPoint Microsoft Office Word Microsoft Office Publisher Microsoft Office Excel Google Drive Архіватори

Дидактичні матеріали Пам'ятка Аналіз поезії

пам'ятка з теорії літератури пам'ятка Терміни живопису пам'ятка Шевченківський вірш пам'ятка Як готувати доповідь пам'ятка Як писати твір пам'ятка Як працювати в групі пам'ятка Основні вимоги до презентації

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом використана література
Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту Розробка тестів та вікторини з теми «Життя і творчість Шевченка», узагальнюючої таблиці.

Створення і захист презентації «Жінки у драмі кохання Шевченка». Створення і захист презентації «Шевченко-художник». Створення і захист презентації «Пам’ятники Шевченку». Створення і захист учнівського проекту «Шевченкові думки переживуть віки?» Розробка опорного узагальнюючого конспекту «Значення творчої спадщини Шевченка». Підготовка доповіді «Як вшановується пам'ять Т.Г.Шевченка?» Створення публікації за матеріалами проекту. Створення і захист підсумкової презентації проекту «Сяє геній Кобзаря, мов у темряві зоря»

Фоторепортаж про роботу в проекті Робота над проектом
Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом Список інтернет-джерел

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Біографи “Шевченко – поет і людина: жінки у драмі кохання Шевченка” презентація "Жінки у драмі кохання Шевченка"
Мистецтвознавці Мистецька спадщина

• Періоди творчості

• Жанри малярських творів

• Приклади творів портрети, пейзажі, історичні пейзажі)

• Автопортрети

презентація "Шевченко-художник"
Пам'ять • Пам'ятники Шевченку(презентація – заочна екскурсія)

• Вшанування пам'яті Шевченка (повідомлення, публікація, презентація)

презентація "Шевченкові думки переживуть віки"

презентація "Памятники Шевченку