Портфоліо Яцків Любові з теми "Вічний двигун - реальність чи утопія"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Мобільний телефон-друг чи ворог?..

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, природознавство, екологія.

Вік учнів, клас

15-17 років. 9-11 класи.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У темі буде розкрито психолого-педагогічний аналіз поняття "Мобільний телефон-друг чи ворог?..", пропонується розглянути властивості електромагнітних хвиль та їх застосування. Особлива увага звертається на задачі, які мають технічне розв’язання та електромагнітні прилади, зокрема мобільний телефон. Тут же показано роль та місце використання даних приладів у житті та знання про них у процесі навчання фізики. Неправильне або неоднозначне розуміння змісту окремих понять досить часто приводить до некоректного їх використання. Це має відношення і до такого поняття, як електромагнітні хвилі та електромагнітні прилади. Іноді під цим виразом розуміють всього-на-всього складну задачу, розв’язання якої може бути знайдене на основі володіння високим рівнем знань із відповідного предмета. Та якщо це було б саме так, то в наш час будь-яка проблема легко вирішувалась би за допомогою електронно-обчислювальної техніки. Насправді ж, як показує практика, це далеко не так. Але спочатку про мобільний телефон та його вплив на організм людини.


План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування «Мобільний телефон-друг чи ворог?..» учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекти учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.

Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами:


Вхідне опитування

Самооцінювання учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя

300 px
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

При вивченні будь-яких теми "Електромагнітні хвилі" учні виконують дослідження про вплив електромагнітних хвиль на навколишнє середовище.

Зробити аналіз знань, умінь і навичок учнів з попередніх тем. Продемонструвати вчительську презентацію «Мобільний телефон-друг чи ворог?..» для з’ясування навчальних потреб учнів.

Під час вивчення теми учні використовують Інтернет для знаходження додаткового матеріалу по темі «Електромагнітні хвилі», вивчають екологічні проблеми сучасності, ознайомлюються з альтернативними джерелами енергії та їх застосування в сучасних умовах.

Учні використовують створену вчителем учнівську презентацію для обрання теми проекту, правильного вибору Ключових, Тематичних та Змістових питань, для розробки форми само оцінювання.

Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт здійснюється за схемом ЗХД (Знаю, Хочу, Довідався).

В ході вивчення теми використовуються різні форми та методи навчання (наприклад, Мозкова атака, Мікрофон та інше), систематично проводиться Рефлексія для формування і оцінювання само спрямованості учнів та відслідковування їх фактичних знань.

Вчитель систематично допомагає учням різних груп глибше розкрити тему проекту, він надає різні інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню Учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. Заповнюється форма 3-Х-Д. Впродовж роботи над проектом кожна група заповнює узагальнені висновки одержанні ними впродовж вивчення теми.

Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію, оцінки за вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, оцінки за опитування, оцінки за контрольну роботу.

На початку вивчення теми провести бліц-тестування з метою оцінки рівня досягнень учнів. Результати тестування обговорити. Учитель проводить урок, на якому дає основні поняття про функції, готує список літератури з теми проекту. Клас поділяється на 2 групи: фізики, математики. Оголошуються критерії оцінювання роботи учнів. Учні обговорюють тему проекту,цілі, завдання, вживаються в ситуацію, складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.

Для визначення рівня знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити З-Х-Д таблицю. Після цього учитель пропонує учням проект. Для того щоб учні чітко розуміли, що від них вимагають, учитель демонструє свою - презентацію.

Перша група учнів «Фізики» знаходить матеріали функціональних залежностей у реальному житті. За результатами своєї діяльності учні роблять власні висновки. Друга група «Математики» опрацьовують прийоми побудови графіків лінійних функцій і створюють презентацію для демонстрації.

Впродовж роботи над проектом вчитель консультує групи; Учні обговорюють результати,оформляють проект згідно з планом, оцінюють свою роботу і роботу учнів своєї групи. Наприкінці роботи над проектом вчитель оцінює роботу груп, оцінює узагальнюючі висновки, учні заповнюють таблицю З-Х-Д.

Презентація вчителя

Навички людини ХХІ століття

Учнівський блог "Мобільний телефон-друг чи ворог?.."

Презентація "Авторське право"

Авторське право

критерії оцінювання публікації

Протокол самооцінки учня

Оцінка веб сторінки

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яцків Наталя Ярославівна

Photo 00292.jpg

Фах, навчальний предмет

Викладач фізики та інформатики

Навчальний заклад

Дніпропетровський коледж транспортної інфраструктури

Файл:Image 3.jpg

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Дніпропетровська область

Контактні дані

YatskivNatalya1@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Дніпропетровськ, ДОІППО, 14 - 26 квітня 2014 року

Дати проведення тренінгу

14.04 – 26.04.2014

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Thumb-doippo02-11-2012.jpg

м. Дніпропетровськ, ДОІППО






Тренери

Грекова Ірина Вікторівна

Грекова Вікторія Сергіївна

Харченко Наталія Ігорівна