Портфоліо Пащенко Аліни Петрівни для учнів 7 класу з хімії за темою "Залізо і його користь"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
- Залізо та його користь
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет хімія,другорядні предмети: біологія, інформатика,медицина.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7-ий клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Початок вивчення теми заліза починається під час вивчення Простих речовин. Удосконалити свої знання учні зможуть на прикладі заліза, вивчаючи його властивості ,застосування,добування та ін. Учні зможуть удосконалити свої знання про залізо використовуючи інформацію з Інтернету. Завдяки Інтернет - джерелам учні зможуть розширити свій кругозір. На наступному етапі вивчення учні повинні самі розповісти про добування заліза у своєму регіоні та створити мультимедійну презентацію для захисту своєї роботи. Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють основні запитання теми .Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою таблиця 3-Х-Д Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати оцінювання веб-сайтів.Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документом критичне оцінювання Ці документи допоможуть їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне бажання проблематики теми та самого навчання в цілому. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та керуються при цьому дошкою запитань щодо створення та планування публікацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують організаційні діаграми 1діаграма,діаграма2 В підсумку роботу учнів оцінюють як вони самі за оцінювальною таблицею (само оцінювання з використанням форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання – Заради чого потрібно жити та презентують свій блог.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- Форма оцінювання портфоліо
- Оцінювання презентацій
- Оцінювання веб-сайтів
- Оцінювання в проектному навчанні
- Оцінювання навичок самооцінювання та рефлексії
- Учнівська презентація ходу та результатів проекту
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- День перший
Учні ознайомляться з презентацією учителя (при цьому вони є активними учасниками обговорювання), заповнюють таблицю 3-Х-Д, діаграму та таблицю. Після чого вони відповідають на питання: 1.В які групі періодичній системи знаходиться елемент ферум? 2.До якого типу хімічних елементів належить ферум? 3.Які фізичні властивості відрізняють метали від неметалів? 4.Що таке сплави? 5.Які хімічні властивості заліза ми вивчили?
- День другий
Організація перегляду учнями презентацій,пов’язаних з темою проекту До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проекту використовуючи для цього ,Буклет 1,Буклет 2
- День третій
Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів с темою, організовує дискусію на тему проекту. Далі учні отримують певні завдання: -1Фізичні властивості заліза. -2Хмічні властивості заліза. -3Добування, поширення в природі. -4Користь заліза для людей. Далі учитель демонструє презентацію,присвячену проекту,організовує заповнення таблиці 3-Х-Д та Діаграма 1,Діаграма 2.
- День четвертий
На протязі виконання проекту учитель виступає в ролі консультанта координуючи діяльність кожного учня. Наприкінці проекту учитель організовує захист дітьми своїх презентацій 1презентацій 2 і проектів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Пащенко Аліна Петрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель хімії
Навчальний заклад
Криворізька Тернівська гімназія
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг
Контактні дані
тел. 0679284398
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15-30 листопада
Місце проведення тренінгу
Криворізька Тернівська гімназія
Тренери
Іванова Дарія Володимирівна