Портфоліо Коробій Лариси Володимирівни для учнів 7 класу з геометрії за темою "Взаємне розміщення прямих на площині"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Взаємне розташування прямих на площині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: математика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект з навчального предмету геометрія, розрахований на учнів 7 класу. Тема в програмі має аналогічну назву «Взаємне розташування прямих на площині». Під час впровадження проекту учні отримають знання про суміжні та вертикальні кути, паралельні та перпендикулярні прямі, кути між двома прямими, що перетинаються, та кути, утворені при перетині двох прямих січною, та їх ознаки і властивості

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Таблиця «ЗХД» учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групах, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. За допомогою форм оцінювання оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної роботи

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту вчитель знайомить учнів та батьків із сутністю методу проектів за допомогою власної публікації. На першому уроці учні знайомляться з темою проекту, переглядаючи презентацію вчителя. В ході презентації заповнюють форми «З-Х-Д» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні об’єднуються в 2 групи за інтересами. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи.

Учні виконують такі дослідницькі завдання: 
1. За допомогою пошуку інформації в підручниках, довідниках, в мережі Інтернет учні знайомляться з означеннями суміжних та вертикальних кутів, паралельних та перпендикулярних прямих, їх властивостями, означенням перпендикуляра, відстані від точки до прямої, кута між двома прямими, що перетинаються, ознаками паралельності прямих, властивостями кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною  та створюють відповідний буклет і презентацію. 
2. Розв’язують задачі з використанням знань, набутих на уроках та під час роботи над проектом (тематичні запитання). 
3. Складають самостійно та розв’язують задачі з використанням властивостей фігур, розглянутих в даній темі. Результати розв’язання задач учні оговорюють в групах.  

Вчитель надає інструкції та правила роботи за комп’ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної для проекту інформації. Учитель роздає контрольний список для оцінки веб-сайтів, пояснює, що при використанні в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми, заповнюють форми для самооцінки та взаємооцінки.

На другому уроці учні отримують завдання спільно створити буклет і презентацію, в яких продемонструють результати пошукової діяльності в Інтернеті, в довідниках стосовно знання геометричних фігур, які вивчаються в даній темі.
Група «Теоретики» розглядає взаємне розташування прямих на площині.
Група «Практики» з’ясовує, навіщо потрібні знання про розташування прямих на площині.

Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності на консультаційних годинах, під час яких організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками та з експертами.

На 5-9 уроках учні використовують інформацію та знання, отримані на уроках для розв’язання практичних завдань.
На  10-12 уроках учні виконують завдання на перевірку отриманих знань.

Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання «Навіщо людині вимірювати Землю?» Вчитель пропонує учням надати свої коментарі до їх записів. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель знову повертається до Таблиці З-Х-Д і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отримані знання і навички. Вони також обговорюють розвиток навичок, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно з знанням


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коробій Лариса Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.11.2012 - 30.11.2012

Місце проведення тренінгу

Криворізька Тернівська гімназія, Тернівський район

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна