Портфоліо Дегтяренко Вікторії Василівни для учнів 7 класу з етики за темою "Світ починається з мене"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Світ починаеться з мене.Про те,що означае бути щасливим

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Етика.
  • Світова література.
  • Художня культура.

Вік учнів, клас

12-13років,7клас

Стислий опис проекту

Метою здійснення цього проекту є засвоєння учнями моральних правил у відносинах між людиною та природою виховання гармонійної особистості з екологічною свідомістю та високим рівнем відповідальності.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

  • Попередньо до виконання проекту

Віднайти в Інтернеті матеріали щодо ролі моральних принципів стосунків між природою Підготувати картки для заповнення («Поняття з етики які потрібно застосовувати») Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння значення того чи іншого поняття для сприйняття теми в цілому. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, вчителям та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

  • День перший

Поставити учням Ключове запитання – «Якими є моральні правила відносин між людиною та природою?» Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знають і вміють визначити відповідні моральні поняття. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі об’єднати їх в пари з іншими учнями, хто більше обізнаний з цієї теми. Поставити Тематичне запитання «Чи є людина частиною природи? Як культурна людина повинна ставитися до оточуючого середовища? Як пов’язані довкілля і здоров’я людини?» Показати учням, як використовувати закладки , на яких є статті щодо проекту, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час дослідження в якості моделі як використовувати запитання для зосередженості на певних питаннях, як працювати зі схемами, робити висновки, і з’ясовувати ідеї під час роботи. Після обговорення, показати учням, як користуватися діаграмою для визначення інформаційної компетенції.

  • День другий

Попросити учнів з’ясувати, в яких творах найбільше зустрічається взаємозвязок способу життя та здоровя людини. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставить завдання, щоб малі групи розробили мультимедийну презентацію для порівняння і зіставлення використання етичних понять у літературних творах. Роздайте та перевірте Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації та виставлення формальної оцінки.

  • День третій та четвертий

Поставте учням Тематичне запитання «Чи є людина частиною природи? Як культурна людина повинна ставитися до оточуючого середовища? Як пов’язані довкілля і здоров’я людини?» Ознайомте учнів зі віршом Анатолія Костецького «Не хочу». Обговоріть різні можливі з теми даного питання. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній обробку зібраних даних про дієслово. Повідомте учнів, що результати роботи у групі вони мають описати у блозі. Ознайомте учнів з прикладом можливої учнівські роботи Забезпечте учнів формами оцінювання для блогів (або формами оцінювання для текстів), щоб допомогти їм у написанні свого блогу. Нехай учні планують ідеї своєї роботи, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, сценарії, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи. Після завершення досліджень і виконання робіт попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, який вплив має спосіб життя людини в оточуючому середовищі. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Google). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок

  • Підсумок

Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Якими є моральні правила відносин між людиною та природою?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання, запропонуйте заповнити

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Дегтяренко

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури.Етика.

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто\село, район, область

місто Кривий Ріг

Контактні дані

vikdegtyarenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

  • 15.11.2012р. - 30.11.2012р.

Місце проведення тренінгу

м.Кривий Ріг Дніпропетровської області, Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарья Володимирівна