Портфоліо "Цеглинки геометрії"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Кирпичики геометрии

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

геометрія, фізіка


Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У 7 класі учні приступають до вивчення нового предмета - геометрії. Щоб цей предмет став для них зрозумілим, доступним і легким, їм пропонується взяти участь у проекті "Цеглинки геометрії". Проект «Цеглинки геометрії» про найпростіших геометричних поняттях: прямий, відрізку, промені, вугіллі, а також про давніх геометрії та їх трудах. Це одна з перших і важливих тем в геометрії 7 класу. Від глибокого її вивчення, від зацікавленості учнів залежать їхні подальші успіхи в освоєнні геометрії. Цей проект покликаний підкреслити важливість теми, розвинути інтерес дітей до предмету, допомогти набути навичок самостійної роботи, навчити отримувати задоволення від самостійного пошуку знань і вирішення завдань, розвинути бажання складати свої завдання, побачити зв'язок між геометрією й іншими предметами шкільного курсу, наукою і життям. Сподіваюся, що проектний метод буде корисний і цікавий учням.  Проект призначений для учнів 7 класу по темі «Найпростіші геометричні фігурі та їх Властивості» з геометрії, аналіз, пошук і систематизації та оцінювання інформації. Ролі розподілені так: «Геометрія» - «Історики» - «Аніматори» - «Соціологи»

План вивчення теми (вставити файл)

план проекта

план впровадження

назва посилання=Оцінювання (стислий опис і інструменти)= У 7 класі учні приступають до вивчення нового предмета - геометрії. Щоб цей предмет став для них зрозумілим, доступним і легким, їм пропонується взяти участь у проекті "Кирпичики геометрії". Проект «Кирпичики геометрії» про найпростіших геометричних поняттях: прямий, відрізку, промені, вугіллі, а також про давніх геометрії та їх трудах.Ето одна з перших і важливих тем в геометрії 7 класу. Від глибокого її вивчення, від зацікавленості учнів залежать їхні подальші успіхи в освоєнні геометрії. Цей проект покликаний підкреслити важливість теми, розвинути інтерес дітей до предмету, допомогти набути навичок самостійної роботи, навчити отримувати задоволення від самостійного пошуку знань і вирішення завдань, розвинути бажання складати свої завдання, побачити зв'язок між геометрією й іншими предметами шкільного курсу, наукою і життям. Сподіваюся, що проектний метод буде корисний і цікавий учням.  Проект призначений для учнів 7 класу по темі «Найпростіші геометрічні фігурі та їх Властивості» з геометрії, аналіз, пошук і систематизації та оцінювання інформації. Ролі розподілені так: «Геометрія» - «Історики» - «Аніматори» - «Соціологи

| Критерії оцінювання Таблиця з-х-д організаційна діаграма

Діяльність учнів та вчителя (скопіюваті з Планом з посилання на відповідні документи)

Ознайомчий етап проекту (1 тиждень, 1 годину) Проект починається з обговорення з учнями питань по темі проекту (для цього використовується учительска презентація

Обговорення питань проходить фронтально і по групах. На цьому ж занятті учні діляться на 4 групи по 7 чоловік. Перед кожною групою ставиться проблемне питання, яке пропонується вчителем (може бути запропонований самою групою). Учні обмірковують план проведення досліджень (заповнюють лист планування роботи в групі і складають календар роботи групи в проекті, знайомляться з таблицею просування груп в проекті), вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться з критеріями оцінювання їх робіт.

  Для учнів та їх батьків вчитель пропонує буклет, що пояснює використання проектної методики при вивченні даної теми, містить проблемні питання, на які учні будуть шукати відповіді і представляє матеріал по використанню методу проектів на уроках геометрії. На цьому ж етапі перед початком проведення досліджень з учнями обговорюються питання, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх. Учитель рекомендує список ресурсів по темі проекту (створена спеціальна пошукова система).

Організаційний етап проекту (2 тиждень, 2 години уроків + 1:00 самостійної роботи над виставами груп) У навчальні години учні створюють акаунти Google, приєднуються до своїх групах, розподіляють обов'язки в групі, через Блог проекту представляють свої групи, проводять пошук інформації по темі проекту (складають список використаних матеріалів на основі шаблону). У позаурочний час проводиться обговорення з кожною групою учнів цілей і планів проведення досліджень. Групи заповнюють таблицю просування груп в проекті. Дослідницький етап проекту (3 тиждень, 2 години уроків + 4-5 годин самостійної роботи над дослідженнями в групах)самостійно продовжують пошук інформації з проблемних питань проекту: група «Геометрія», наприклад, з'ясовує «Як ми використовуємо роботи древніх геометрів сьогодні?», група «Істориків» - «Який вплив геометрії в сучасному світі?», група «аніматорів» - «Як зробити геометрію цікавою і привабливою? », а група« Соціологів »-« Яка значимість геометрії в сучасному світі? ». Одночасно кожній групі пропонується виконати творчі завдання в рамках своїх проблемних тем, наприклад:  «Геометрія» - презентацію, письмовий тест або вікторину по темі свого дослідження;  «Історики» - лінію часу або презентацію з історії геометрії; німато «Ари» - створення коміксів, ребусів, кросвордів по темі свого дослідження;  «Соціологи» - створюють ментальну карту по темі свого дослідження, письмовий тест або веб-опитування по темі свого дослідження. Учні заповнюють листи самооцінки навичок співпраці та успішності роботи груп в проекте.Группи заповнюють Таблицю просування груп в проекті. Аналітичний етап проекту (4 тиждень, 2 години уроків + 2-3 години самостійної роботи над оформленням результатів досліджень у групах) Учні проводять аналіз і оформлюють результати досліджень, готуються до підсумкового заходу «Тиждень математики». На захід запрошуються вчителі та батьки. Вчителем разом з представниками кожної групи розробляється сценарій заходу, створюються і розсилаються запрошення учасникам.  Групи заповнюють Таблицю просування груп в проекті. Заключний етап проекту (5 тиждень, 2-3 години для проведення «Тижня математики» і проведення рефлексії + 0,5 години уроків для підведення підсумків проекту) Учні представляють і публічно захищають свої роботи, відповідають на проблемні і основоположний питання. Проводять різні інтерактивні вікторини або тести для учнів різних вікових груп ліцею. Пример работы учащихся Вики-статья "Линия времени геометрии"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Супрун Ганна Юріївна


Фах, навчальний предмет

вчитель математики


Навчальний заклад

КЦМЛ

Місто\село, район, область

М. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

suprunan70 @ gmail . com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, 12 листопада - 24 листопада 2012

Дати проведення тренінгу

12 листопада - 24 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

Криворізький Центрально - Міський ліцей

Тренери

Сізікова Ірина Вікторівна