'''Санітари лісові'''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Вивчайте природу з радістю...!!!

Назва навчальної теми

Санітари лісові.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Основний: природознавство
  • Другорядний: інформатика

Вік учнів, клас

Клас - 2, 7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з курсу природознавство 2 клас з теми «Природа навесні». Учні повинні узнати про умови життя мурашок у лісі, про користь , яку вони приносять природному середовищу та людям, пронеобхідність їх охорони. Учням необхідно створити презентацію, буклет, працюючи у групах: «Зелений патруль»(визначають положення мурашника, досліджують життя мурах, збирають матеріал про мурах); «Екологи»(визначають користь мурах для людей, рослин, тварин, природи); «Юннати»(Створюють пам’ятки охорони і бережливого ставлення до мурах).

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми Санітари лісові

План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

навички 21 століття

Навчальні цілі роботи над проектом:

  • вивчення життя мурах,
  • розширення знань про життя мурах ,
  • формування навичок пошуку інформації в інтернете,
  • навчання учнів критично оцінювати веб-ресурси,
  • формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право,
  • ознайомлення з веб- сторінками для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету.

Очікувані результати:

Ключове запитання

Мурахи. Хто вони?

Тематичні запитання

  1. Де живуть мурахи?
  2. Чому мурахи подобаються людям?
  3. Чому мурахипотребують захисту та охорони?
  4. Яку користь приносять мурахи?

Змістові запитання

  1. Як називається будинок, в якому живуть мурахи?
  2. Де розташований мурашник?
  3. Із чого побудований мурашник?
  4. Чи можна руйнувати мурашники ?
  5. Чим живляться мурахи?
  6. Яке значення мають мурахи у природі?

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування.На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник , що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми.В процесі перегляду вступної презентації учні заповнюють таблицю З-Х-Д, , яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів.

Презентація вчителя

Vcnv n.jpg
Презентація - реклама вчителя на початку проекта
Gjgjgjgjj.jpg

Публікація

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Буклет для учнів
Yvghvh.jpg

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

  • Перед початком проекту:

Учитель: Відправляє та збирає форми щодо надання прав/дозволів щодо політики безпечного використання Інтернет учнями, форми згоди батьків щодо Інтернет – проектів, обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті. Резервує час у комп’ютерному кабінеті. Створює публікацію про метод проектів та ознайомлює з нею батьків. Показує учням презентацію про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту та пропонує ключове,тематичні і проблемні запитання. Шляхом використання таблиць «З-Х-Д" та прийому "Асоціативний кущ" визначаються наявні знання ,уміння, навички учнів ,їх навчальні потреби.Створює та показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення в роботі над проектом. Допомагає учням об’єднатися у малі групи, з метою корекції складу груп допомагає обрати лідерів груп. Пропонує форми захисту проекту. Проводитьінструктаж з техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
Учні: Після перегляду стартової презентації учителя про проект , діти об’єднуються в групи, обирають командою теми досліджень, які їх зацікавили. За допомогою таблиці З-Х-Д оцінюють свої попередні знання з теми. За допомогою«Мозкового штурму» визначаються з проблемою дослідження, шляхами її розв’язання, обговорюють ідеї стосовно проекту, обирають форму захисту проекту. Знайомляться з презентацією про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту з метою формування відповідальності за дотримання Законів про Авторське право.

  • Під час виконання проекту

Учитель: На даному етапі педагог надає учням фасилітаційну допомогу щодо правил пошуку інформації в інтернеті. Вчитель допомогає учням розподілитися на групи.
Учні: Перша група «Зелений патруль»(визначають положення мурашника, досліджують життя мурах, збирають матеріал про мурах); «Екологи»(визначають користь мурах для людей, рослин, тварин, природи); «Юннати»(Створюють пам’ятки охорони і бережливого ставлення до мурах).

  • Наприкінці проекту

Учитель: Проводить відкритий урок, на якому учні демонструють свою презентацію «Санітари лісові». Вчитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації та публікації за проектом.
Учні: Результатом роботи буде створена спільними зусиллями презентація «Санітари лісові». Діти презентують свій проект у класі у формі презентації.


Презентація учнів

Vhvhh.png

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

  • Бігуняк Світлана Миколаївна

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 ім.М.І.Баранова

Місто\село, район, область

Донецька область, місто Шахтарськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.13 – 11.06.13

Місце проведення тренінгу

ШАХТАРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 18 ШАХТАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тренери