Проект О нравы, о мода! Новое поколение – новые нравы, новая мода!

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Назва проекту Проект "О нравы, о мода! Новое поколение – новые нравы, новая мода!"
Реєстраційна форма Реєстраційна форма проекту на сайті iteach.com.ua
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту Українська мова та література, зарубіжна література, інформатика
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 9 клас, 15-16 років
Короткий опис проекту Мета цього проекту – визначити, чи потрібна шкільна форма в ліцеї та якою вона повинна бути, ознайомитися зі шкільною формою різних часів і народів, опрацьовуючи матеріали з різних джерел інформації, дослідити думку ліцеїстів різного віку, їх батьків та вчителів щодо обов'язкової шкільної форми; оформити та систематизувати зібрані матеріали, представити моделі, які найбільше сподобались, на конкурсі-показі "Ділова ліцейська мода".
Основні питання проекту В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Шкільна форма. Догма чи необхідність? Це питання є актуальним у наш час. Є багато прихильників і противників шкільної форми. Что з них правий? Чи можливий компроміс в одязі ліцеїста? Чи існує шкільна форма в інших країнах? Якою повинна бути шкільна форма з точки зору вчителів, батьків і самих учнів? Відповідь на це питання шукали учні 9-А класу.


Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Ознайомившись з темою і завданнями проекту, учні об'єдналися у такі групи: "Історики", "Мандрівники", "Соціологи", "Модельєри", "Хореографи". Кожна група вирішувала свої завдання. Історики дізнавалися, як і коли з'явилася форма, яку форму носили наші бабусі. Мандрівники за допомогою Інтернету з'ясовували, чи є шкільна форма в інших країнах світу і як вона виглядає. Соціологи за допомогою блогу проекту провели опитування і дізналися, чи потрібна форма нашим школярам, якому одягу вони віддають перевагу. Модельєри підбирали для учнів ліцею одяг, який продемонстрували на конкурсі-показі "Ділова ліцейська мода". Група хореографів створила постановку номера до конкурсу-показу "Ділова ліцейська мода"

Які результати одержали у процесі реалізації проекту?

Під час роботи над проектом учні ознайомилися з історією шкільної форми як в нашій країні, так і за кордоном, із законом України «Про освіту», Статутом ліцею з питань шкільної форми. Після проведення соціологічного опитування учасники проекту проаналізували думки дітей, батьків і вчителів стосовно форми. Працюючи над даним проектом, учні отримали життєвий досвід, шукаючи необхідні матеріали з різних джерел, створили діаграму результатів опитування, підготували учнівську комп’ютерну презентацію, обговорили і розробили свою власну ідеальну, зручну, модну шкільну форму, яку представили на загальноліцейському конкурсі-показі «Ділова ліцейська мода».


Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту


Сайт "Шкільна форма в світі".
Стаття «Шкільна форма», малюнки, історія шкільної форми
Стаття «Нужна ли форма в школе? От звонка до звонка»
Презентація «Фирменный ужас или зачем школе форма???»
Еволюція шкільної форми


Під час роботи над проектом учнями класу було використано досить багато різних онлайн-ресурсів. Діти використовували матеріали, добираючи потрібну інформацію.

Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів Учительська презентація для зацікавлення учнів
Публікація вчителя "Коли з'явилася форма"
Дидактичні матеріали

Питання для анкети
Кросворд
Рефлексія
Кросворд

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

Дозвіл від батьків
Список літератури
Формулювання проблеми
Список використаних ресурсів Інтернет
Дозвіл батьків на розміщення фотографій
Благодарность за видеосъемку
Благодарность группе
Благодарность родителям

Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту Під час роботи над проектом учні набули умінь та навичок роботи в мережі Інтернет,навчилися використовувати сервіси Веб 2.0 для відображення результатів своєї діяльності. Навчилися створювати та вести блог, працювати з мережевими документами (презентації та публікації), створювати та викладати на блозі форми опитування, створювати відеороліки, публікувати їх на сайті YouTybe та вбудовувати їх на блозі. Навчилися працювати з сервісом Picaso, створюючи в блозі слайд-шоу. Навчилися критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел: Інтернету, друкованих видань, бесід зі старшими поколіннями. Навчилися складати анкети, проводити та аналізувати результати соціологічного опитування.В ході роботи підвищилася соціальна і мережева активність. Учні зрозуміли, що соціальна активність кожного допомагає вирішувати проблеми, що існують в житті ліцею, наприклад, проблема шкільної форми. Навчилися відповідально ставитись до висловлення власної думки публічно під час обговорення проблеми. Дійшли висновку, що учні ліцею повинні дотримуватися ділового стилю одягу під час навчання. Навчилися добирати одяг відповідно до ситуації.
Фоторепортаж про роботу в проекті Захист проекту


Робота над проектом

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом Список ресурсів Інтернет

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Початок проекту 1. Знайомство з презентацієй вчителя

2. Вибір теми власного дослідження, об'єднання в групи
3. Планування діяльності
4. Створення блогу проекту

В рамках реалізації проекту учні об'єднались у такі групи: "Історики", "Мандрівники", "Соціологи", "Модельєри", "Хореографи". Роботі груп допомагали фотокореспонденти, веб-дизайнери, режисери та моделі

Блог, який поповнюється матеріалами в процесі роботи над проектом

Проведення соціального опитування групою соціологів 1. Розробка анкет

2. Створення на блозі спеціальних форм для опитування
3. Аналіз отриманих результатів

Анкетування

Буклет

Робота групи істориків Дослідження історії виникнення шкільної форми Історія шкільної форми

Форма в СРСР

Шкільна форма - дзеркало епох

Робота групи мандрівників Дослідження моделей шкільної форми в різних країнах світу Шкільна форма в різних країнах
Робота групи модельєрів Розробка моделей шкільної форми Моделі шкільної форми
Робота групи хореографів Постановка номера на конкурсі-показі "Ділова ліцейська мода" Ділова ліцейська мода
Захист проекту Презентація результатів діяльності груп Підсумкова презентація