Портфоліо проекту "Будова та життєдіяльність рослин"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:59, 6 жовтня 2012, створена Бондар Юлія (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Будова та життєдіяльність рослин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія та Хімія

Навчальні цілі

Учні мають:

1. : Навчальні: набути знання про рослинний світ рідного краю; систематизувати та проаналізувати зібраний матеріал про рослини - навчитися використовувати знання про рослини у майбутньому.

2. Розвивальні: розвивати творче мислення,розвивати вміння користуватися ІКТ при складанні підсумкової презентації.


3. Виховні: виховувати любов до природи; екологічне виховання .

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Учні повинні вивчити різноманітність рослин нашого довкілля, систематизувати їх у відповідні за особливостями анатомії та фізіології групи, використовувати знання з географії та математики, підтвердити конкретними прикладами взаємодію рослин з людиною та іншими істотами, використовувати творчий підхід, продемонструвати підсумковий колаж у вигляді презентації, навчитися володіти набутими знаннями про рослини у майбутньому. Використовуючи отримані знання , уміння, навички та прилади з біокабінету, вони зможуть відтворити їх. Після виконання проекту учні зможуть провести в школі та дома тиждень (місячник) природо охорони.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички ХХІ століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується контрольний список самоспрямування у навчанні. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи. Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту: Учитель: ознайомити вчителів, батьків, учнів з планом впровадження проекту, надає завдання та цілі для успішного виконання проекту, зацікавлює учнів демонстрацією вхідної презентації, запрошує учнів працювати з вхідною інтернет-анкетою,демонструє приклад учнівська презентація,учнівської публікації , розподіляє учнів на 5 групи по 7 учнів в кожній групі. Групи утворюємо за критеріями у формі Концепція множинного інтелекту Учень: уважно стежить за діями вчителя, фіксує цілі та завдання для виконання проекту, у групі розподіляє ролі. (Форма оцінювання готовності учнів до проекту (Вхідна анкета з варіантами відповідей через інтернет))


1 тиждень.

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з презентацією вчителя і ключовим запитанням  : Яке значення має розмноження організмів для існування життя на Землі? Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та Головними питаннями. Пояснюємо учням що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструємо презентацію проекту. Проводимо інструктаж з правил техніки безпеки при роботі з електричним струмом та правил безпеки при роботі в кабінеті інформатики. Учні об’єднуються в пять малих груп, кожна з яких розробляє свою тему. 1 група - «рослини в медицині», досліджують лікарські рослини. 2 група - «рослини в побуті», досліджують рослини , що супроводжують всюди. 3 група -« рослини в історії людства», досліджують історичні події пов’язані з поширення рослин. 4 група - «рослини в культурі та мистецтві», досліджують, як художнє слово оспівує рослину. 5 група - « рослинний світ», створюють гербарій « Різноманітний рослинний світ - складова частина природи». Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень . До кінця тижня кожна група повинна розробити докладний план досліджень. Рефлексія.

2 тиждень.

Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група -« рослини в медицині » досліджують: як рослини використовуються і в традиційній , і в народній медицині з давніх - давен. Виготовлення лікарських препаратів та в домашніх умовах застосовують чаї і настої. Їх лікувальні,профілактичні дії на організм , рекомендації щодо використання та вживання лікарських рослин. 2 група - «рослини в побуті » досліджують: як застосовується рослина продукція в різних частинах світу : це і їжа, меблі,вироби, прикраси, дрова ,папір,одяг,кімнатні рослини. Отруйні рослини – небезпека для людини. Дають рекомендації ,щодо їх використання. 3 група - «рослини в історії людства» де та як поширювались рослини на території України та в світі, як пов’язані з різними історичними періодами. Рослини символи країни,рослини - обереги на чужині . 4 група - «рослини в культурі та мистецтві » досліджують: як видатні художники світу написали на тему рослин багато своїх полотен, рослинні візерунки на глиняному посуді,вишиванки, писанки,пісні,приказки, і прислів’я, як зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. 5 група - «рослинний світ » досліджують: різноманітність рослинного світу; з’ясовують роль рослин у природі та житті людини; культуру спілкування і естетичний смак . В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія.

3 тиждень.

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бондар Юлія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель біології та хімії

Навчальний заклад

Мілуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сватівського р-ну, Луганської області.

Місто\село, район, область

с. Мілуватка, Сватівського р-ну, Луганської області.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.09-25.09.2012

Місце проведення тренінгу

Мілуватська ЗОШ І-ІІІ ст., с. Мілуватка, Сватівський р-н, Луганської обл.

Тренери

Лаврушко Володимир Миколайович