Портфоліо проекту " Сухарики - смакота чи отрута?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:46, 29 вересня 2012, створена Romana (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Сухарики - смакота чи отрута?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, охорона здоров'я

Навчальні цілі

Формувати знання учнів про поняття харчові добавки та органічні речовини як компоненти їжі, з’ясувати їх роль в організмі людини, розкрити зміст поняття Е-числа. Вдосконалити навички збирання даних, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей, формувати в учнів уміння з’ясовувати ознаки позитивного та негативного впливу на організм людини вживання сухариків в їжу, формувати в учнів уміння аналізувати склад продукту на наявність в ньому різних речовин, працювати як вчені з плануванням, проведенням досліджень, аналізу та написанням звітів проведених експериментів, виробленням рекомендацій та порад щодо безпечності харчових продуктів. Вдосконалювати належне використання комп’ютерних технологій, як інструменту для спілкування, досліджень, пов’язаних з доступом та використанням інформації. Формувати навички пошуку інформації в Інтернеті, зберігати веб-сторінки, перевіряти їх на достовірність за допомогою форми оцінювання веб-сайтів, формуються навички спілкування, комунікаційні навички за допомогою електронної пошти. Ознайомити учнів з авторським правом та навчити їх правильності вказування джерела інформації. Вдосконалювати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для аналізу та вирішення проблем, вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Формувати в учнів відповідальність за результати спільної роботи, навчити і формувати навички їх роботи у вікісередовищі. Формувати вміння в учнів вводити текст, розміщуваний в Інтернеті, можливість вставлення гіперпосилань або зображень; можливі другорядні сторінки та категоризація даних, які можна переглядати у попередніх редакціях даних і повідомлень; удосконалити розміщення поточних даних або результатів досліджень для користувачів мережі; можливість спілкування із аудиторією з усього світу; спільне з іншими особами або експертами написання текстів. При роботі учні в малих групах над проектами формувати в них навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Навчити учнів порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання. Розвивати комунікативні навички роботи в групах, розуміння ролі ефективного спілкування.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

Цей проект передбачений з хімії для учнів 11 класу з теми ”Органічні речовини як компоненти їжі, їхня роль в організмі. Харчові добавки. Е-числа”. Метою проекту є переконати учнів у шкідливості найпоширеніших та улюблених продуктів -сухариків; дослідити основні компоненти, що входять до складу сухариків; забезпечити формування практичних умінь та навичок визначення безпечності харчових продуктів, сконцентрувати увагу на шкідливості харчових добавок та їх впливові на організм людини. Виконуючи цей проект кожна група дітей проводять анкетування учнів про регулярність вживання певних продуктів харчування та можливий їх вплив на організм; досліджує сухарики на наявність жиру, крохмалю, розчинних домішок та хлориду натрію; розробляють поради та рекомендації щодо безпечного вибору продуктів харчування із поясненням впливу харчових добавок на організм людини.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План провадження

Навчальна тема

Хімія, 11 клас, розділ “Органічні сполуки”, тема “Органічні речовини як компоненти їжі, їхня роль в організмі. Харчові добавки. Е-числа”

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, застосовуючи З-Х-Д таблицю, таблицю Що я знаю та діаграму Вена. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують, контрольний список для вікі, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевої роботи на вікі-сайті. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за вікі.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи учнів в проекті, вчителю необхідно взяти дозволи у батьків для публікації роботи їхніх дітей у мережі Інтернет та заповнити форму щодо збереження конфіденційності учнів. Далі для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю, Опитувальник "Що я знаю про сухарики?" і організаційний опитувальник. Вчитель демонструє Презентацію з проблемою, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над безпечністю вживання в їжу харчових продуктів та їхньому впливові на організм людини. Під час роботи над проектом разом обговорюються та оцінюються ідеї учнів, участь в обговореннях які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію . Після цього кожна група отримує на руки буклети із завданнями. Для виконання даного проекту учні об’єднюються в три групи. Кожна група отримує свої завдання, які вчитель оцінює на кожному етапі роботи в проекті. І група “Ласуни” проводить опитування та визначає, якому харчовому продукту надають перевагу більшість учнів класу. Роблять діаграму, в якій відображають результати свого опитування; ІІ група “Експериментатори” проводять дослідження та аналіз на вміст в сухариках жиру, крохмалю, розчинних домішок, хлориду натрію; ІІІ група “Гурмани” розробляють рекомендації та поради по приготуванню сухариків в домашніх умовах без використання харчових добавок. Всі дослідження та спостереження учні занотовуються в Журналі досліджень. Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Проводять в Інтернеті дослідження громадської думки (Про регулярність вживання певних продуктів харчування та їх можливий вплив на організм людини), паралельно оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми. Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують на окремій сторінці Учнівський-вікі сайт Учнівська робота. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчителем використовується Форма оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи на вікі-сайті . Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за оформлений вікі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлична Романа

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії та біології

Навчальний заклад

НВК "Школа І ст. - гімназія ім. Андрея Шептицького м.Стрия"

Місто\село, район, область

м. Стрий Львівської області

Контактні дані

romasvit9@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Львів, 24 - 29 вересня 2012

Дати проведення тренінгу

24 - 29 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

м.Львів

Тренери

Манько Н.М.; Дмитрук О.Ю.