Портфоліо з теми "Таємниця Різдвяної ночі" за повістю М.В. Гоголя

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:09, 14 квітня 2014, створена Лариса Петрученко (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

" Таємниця Різдвяної ночі "

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас, вік учнів 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Таємниця Різдвяної ночі» призначений для учнів 6 класів. Проект буде розроблятися на уроках та в позаурочний час. Основними видами діяльності учнів є проведення соціологічного дослідження, а саме: думки про зміст свята Різдва друзів, батьків, вчителів; дослідження художнього твору М.В.Гоголя «Ніч перед Різдвом». Учасники виконують ролі соціологів,культурологів, літературознавців, редакторів, дослідників. Учні створять презентацію, публікацію та вікі - статтю.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом вивчення навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список буклету та Контрольний список вікі-статті, щоб скерувати своє навчання, здійснювати самооцінку свого просування по темі. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою Контрольних списків спільної роботи та перегляду діяльності учнів. По завершенні роботи над проектом здійснюється само оцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою Контрольного списку до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію про метод проектів. Робота починається із заповнення учнями опитувальника до теми, за допомогою якого визначається рівень обізнаності учнів із твором та знання дітьми інших творів на різдвяну тематику. Перший тиждень роботи над проектом Вчитель ознайомлює з учительською презентацією, об’єднує у групи. Учні заповнюють таблицю ЗХД. В рамках проекту учням пропонується обрати дослідницькій напрямок, увійти до однієї з груп та взяти участь у розробці висунутих проблем. Тема досліджень для групи фольклористів: • Що ми знаємо про святкування Різдва? Робота над темою дозволить пізнати історію святкування Різдва, особливості традицій та обрядів, пов'язаних з цим святом. Учні готують презентацію. Тема досліджень для групи літературознавців: • Чи є фантастика необхідною умовою в зображенні подій різдвяної ночі? Ця тема надає можливість кожному учаснику групи поміркувати над роллю фантастики в повісті Гоголя та в літературі взагалі. Учням пропонується створити вікі-статтю.Фантастичне та реальне в повісті М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом» Тема досліджень для групи дослідників: • Чи приймає участь природа у створенні різдвяного настрою? Tема дозволяє зосередитись виключно на зображенні природи та з'ясувати: чи залишається зимова ніч звичною, чи, можливо, Різдво якось змінює її? Вчитель у процесі досліджень спрямовує та корегує роботу школярів. Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Петрученко Лариса Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури та російської мови

Навчальний заклад

Созонівський НВК

Місто\село, район, область

с. Созонівка, Кіровоградський район

Контактні дані

email: petruchenko.larisa@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04-18 квітня 2014 року

Місце проведення тренінгу

КОІППО імені В.О.Сухомлинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна, Буртовий Сергій Вікторович