Портфоліо Сінельнікової Наталії з теми "Байка Л. Глібова"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:21, 13 лютого 2015, створена Наталия Синельникова (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Байка Л. Глібова"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, Українська мова, Інформатика.

Вік учнів, клас

4 клас, 10-11 р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Дослідницький проект “Світ нашої байки” розрахований на 2 тижні. У процесі виконання проекту учні дізнаються більше про біографію та творчість Леоніда Глібова, вчаться виразно декларувати та інсценізувати байку, використовувати мережу Інтернет для пошуку потрібної інформації, удосконалювати навички медіаграмотності за допомогою створення відео матеріалів, вчаться висловлювати свої думки в блозі,а також активної співпраці в групі. Виконуючи проект, учні виступають у ролі “режисерів”, “блогерів”, “активних користувачів Інтернету”, “акторів”. Свої успіхи занотовують в блозі та діляться матеріалами з однокласниками, в блог викладають відео, в якому вони декларують байку Глібова “Зозуля та півень,” або пишуть власну байку, яку можуть оцінити не лише однокласники, а й батьки. Проект містить такі матеріали: буклет з інформацією про метод проекту для батьків, вступну презентацію з ключовими та тематичними запитаннями, завданнями до уроку, опитувальник, запитання ЗХД, блог, відео, в якому учні демонструють свої виступи.

План вивчення теми (вставити файл)

План

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, уміння, логіку міркування та мислення учнів. Перед вивченням теми вчитель дає учням завдання - наповнення сторінок блогу. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо вивчення теми. Обговорення в блозі допоможе узагальнити матеріал учнями;вчитель може дослідити, що учні дізналися нового про Леоніда Глібова. Форма оцінювання блогу. Перед початком роботи над темою вчитель пропонує дітям відповісти на питання опитувальника, щоб мотивувати їх до вивчення теми. Опитувальник допоможе попередньо оцінити знання учнів і на основі цього будувати подальшу роботу. Використовуючи презентацію для проекту, вчитель зацікавлює учнів питаннями: ключовими та тематичними. Для того, щоб змотивувати учнів, пропонуємо їм заповнити форму ЗХД оцінювання, яку вони будуть заповнювати як на початку вивчення теми, так і в кінці, для порівняння того, що вони знали і про що дізналися. У процесі безпосереднього вивчення байки вчитель спостерігає за роботою учнів та оцінює її. Після читання байки вчитель ставить змістові питання. Обговорення та відповіді на змістові питання забезпечують інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи байки, чи розуміють вони характеристики головних героїв, чи вміють аналізувати та синтезувати матеріал, який згодом можна використовувати для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Наступним завданням для учнів є інсценізація байки (поділ на групи). Відбувається самооцінювання, взаємне оцінювання та оцінювання вчителем. Домашнім завданням є вивчення діалогу улюбленого героя байки та розроблення відео зі своїм виступом або написання власної байки. Оцінювання відео.Оскільки в такій роботі можуть приймати участь і батьки - демонструємо їм розроблені буклети для ознайомлення з методом проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення теми. Перед вчителем постають важливі завдання підготовки до вивчення теми “Л.Глібов.Байка "Зозуля й Півень"”. Він має підібрати відео- та аудіо-матеріали з теми. Підготувати невеличке повідомлення про життя Л.Глібова з деформованого тексту, розробити презентацію, запитання,таблицю ЗХД, для розуміння учнями того, що вони будуть робити протягом проекту. Для самоперевірки учні на уроці мають використати опитувальник. Роздати буклет, в якому розкрито основи проектного навчання батькам, колегам для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

Тиждень перший. Перед тим як розпочати роботу над темою, запропонуйте учням таке завдання: До нас приїздить нащадок відомого українського письменника, поета, байкаря – Леоніда Івановича Глібова. Ми ж хочемо гарно зустріти гостя, та показати йому нашу гостинність. Тому давайте всі разом підготуємо цікавинки про цю видатну постать. Вчитель створює блог “Світ морального життя!”. У ньому для кожної групи учнів створює сторінку, на якій діти описують те, що вони роблять, що цікавого вони знайшли про Леоніда Глібова. У блозі вони створюють свої повідомлення, спілкуються один з одним, додають коментарі, вносять найцікавішу інформацію на сторінку “Найцікавіше” та обмінюються інформацією стосовно Л. Глібова. На цій сторінці містяться узагальнення з заданого завдання, що і є їх основним завданням. Вчитель переглядає цю роботу, а також вносить свої коментарі, як на блозі, так і на початку уроку. За формою сократівської дискусії учні ведуть обговорення та узагальнюють свої знання з теми (у блозі).Перед початком роботи на блозі учнів слід ознайомити з матеріалами для фасилітації.

Тиждень другий. День перший Перед тим як розпочати урок, учні розповідають про те, що вони підготували вдома. Підбивають підсумки роботи. Поставити учням ключове запитання – «Чи література вчить життю?». Для закріплення матеріалу вчитель використовує завдання: поділити учнів на групи. У кожній групі є свій “автор”. Учні повинні порівняти те, що вони дізналися самостійно, з тим, що зазначено в повідомленнях деформованого тексту. Після такої групової роботи “автор”, якого визначили учні, розповідає інформацію про байкаря. Завдання: 1 група: дЛеноі ліГбво дивнасяро у лісе селиВей дПоіл ан щиПоталвні 5 нябезре 1827 куор.

2 група: В ствідинти огой зиалвниа кЛьоил, вісй шипейр вріш « нСо» онЛдіе Глвіоб насапив у 13 ківро.

3 група: Лдеоін ваІчнови вобілГ сапви аз мжанро ізнрі ритво. еЦ і шірві, кизагда, акрорвіші, йкиба.

4 група: ВусьомусвітілюблятьішануютьукраїнськогобайкаряДідусяКенира.ПідтакимлітературнимпсевдонімомдрукувавсвоїтвориГлібовужур-налі «Дзвінок».Віннаписав107байок. Перед цим використовуємо презентацію як допоміжний матеріал для фасилітації. Тепер можемо перейти безпосередньо до обговорення байки Л. Глібова “Зозуля та півень”. Вчитель демонструє учням форму таблиці ЗХД для мотивації їх діяльності. Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з байкою Л. Глібова, чи читали вони її? Оскільки відповідь буде негативно, то вчитель починає ознайомлювати учнів з байкою. Допоможе у цьому підручник, з якого діти читають байку, а потім відбувається її обговорення. Допоможе в цьому презентація, яку вчитель підготував заздалегідь. Після відповідей на презентації перед учнями ставлять завдання для дослідження: Учні інсценізують байку Глібова “Зозуля і півень”, придумують сценарій виступу, визначають головних героїв, розподіляють між собою ролі. Вибирають свою улюблену пташку та придумують байку про неї, на основі байки Глібова ”Зозуля та півень”. Порівнюють героїв байки та презентують одного з них на відео у вигляді виступу. Форма оцінювання відео. Групи учнів, що виконують завдання 1 група - Побудьте в ролі режисера. Визначіть головних героїв байки, обговоріть між собою вчинки всіх персонажів, виберіть тих героїв байки, які Вам найбільше сподобалися та поміркуйте як вивчену байку можна презентувати у вигляді інсценізації. Виберіть роль, яку ви будите виконувати у маленькій “п'єсі”, як ви будете залучати глядачів до уважного та приємного перегляду вашої постанови. Поміркуйте який інвентар, костюми, можна використати для більшої реалізації байки. Успіхів у виконанні завдання. 2 група - У всіх є улюблені птахи, згадайте про його особливості, зовнішній вигляд тощо та побудьте байкарями, як Л. Глібов. Напишіть власну байку про вашу улюблену пташку, використовуючи байку Л. Глібова “Зозуля та півень”. Поділіться своїм твором з учнями. 3 група - Ви ознайомилися з байкою Л. Глібова “Зозуля і півень”, розглянули основні характеристики її героїв. А зараз порівняйте тих героїв байки, які найбільше вам сподобалися і розкажіть про одного з них своїм однокласникам, аргументуючи чому саме про цього героя варто дізнатися більше? чому саме він вас зацікавив? та чи хочете ви з цим поділитися? У процесі роботи дітей над завданнями, вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, проблеми та досягнутий учнями прогрес. Перед початком роботи учнів над наповнюванням блогу варто подати їм Форму оцінювання блогу.

Підсумок. Завершується вивчення теми зверненням знову до ключового запитання «Чи література вчить життю?». Учням пропонується відповісти на це запитання на блозі. Вчитель надає коментарі до їх записів. Нагадаємо учням, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Можливе додаткове продовження вивчення теми Проведення конкурсу на “Кращий актор” чи “Краща постанова байки Л. Глібова”.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Cінельнікова Наталія

Фах, навчальний предмет

Викладач Київського університету імені Бориса Грінченка.

Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грінченка

Місто\село, район, область

м. Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-13 лютого 2015 року

Місце проведення тренінгу

Педагогічний інститут Київського університету імені Бориса Грінченка

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна, Шевчук Лариса Петрівна