Портфоліо Остапчук Анни з теми: "Магія веб-сайту.Негласні правила дизайнера."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:33, 17 січня 2014, створена Клочко Оксана Миколаївна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Магія Веб-сайту.Негласні правила дизайнера.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, образотворче мистецтво, Основи філософії, Псохологія(спец. курс)

Навчальні цілі

1) Формулювання правил оформлення сайту для підвищення його зручності для користувача та ефективності. 2) Формування естетичного смаку у учнів. 3) Отримання загальних знань, про види веб-сайтів та їх особливості. 4) Отримання знань про методи забезпечення пошуку інформації на сайті. 5) Закріплення знань у роботі з графічними редакторами та пакетом MS Ofice (в тому числі Word, Power Point, Publisher).

Вік учнів, клас

10-12 класс

Стислий опис проекту

Програма «Поглибленого вивчення інформатики» (10-11кл) Розділ „Основи комп’ютерного проектування”, що включений до програми 11-го класу, передбачає створення кожним учнем власного сайту з використанням отриманих знань з сучасних комп’ютерних технологій. Програма ТЕХНОЛОГІЇ. 10-11 КЛАСИ (Програма для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів ) Спеціалізація «Основи дизайну» площинне проектування: «Графічний дизайн», «WEB-дизайн» –10 клас;

Поняття: Юзабіліті (англ. usability - зручність) - цим словом позначають зручність сайту, його "дружність" до відвідувача. Ергономічний сайт - сайт, створений з урахуванням і на основі наукових знань про пристрій і роботі людського ока, що переглядає, що збирає (для подальшого аналізу) інформацію з джерела випромінювання певної спектральної інтенсивності, обмеженого по полю огляду.

Ергономічний сайт забезпечує необхідні зручності відвідувачу, зберігає його сили, здоров'я і працездатність. А це, в остаточному підсумку, підвищує ефективність сайту і приносить дохід власнику сайту.

Колористика - наука про колір, що включає знання про природу кольору, основних, основних характеристиках кольору, колірних контрастах, змішанні кольору, колориті, колірної гармонії і колірної культурі.

Відтінок (колір) - назва кольору (червоний, синій, ...)

Інтенсивність - рівень концентрації кольору (переважання того або іншого тону)

Глибина - ступінь яскравості або приглушеності тональності кольору

Світлота - ступінь розбіленого (% присутності в кольорі білого і світло-сірого тонів)

Насиченість -% присутності темно-сірого і чорного тонів

Яскравість - характеристика світних тіл, рівна відношенню сили світла в якомусь напрямі на площу проекції світної поверхні на площину, перпендикулярну цьому напряму

Контрастність - відношення різниці яркостей об'єкта і фону до їх сумі

Сайт-візитка - Метою такого сайту є надання інформації про фірму та її послуги. У реальному житті ми обмінюємося візитками, але вони можуть розповісти лише про назву фірми і посади того, хто її вручив. Новинний сайт - Насправді це величезний пласт сайтів. Умовно їх можна розділити на дві великі групи: тематичні сайти і територіальні. До першої групи відносяться сайти присвячені якій-небудь темі: політика, економіка, плітки, ігри, музика, розваги і так далі. До другої групи належать сайти, присвячені якій-небудь країні, регіону, місту і так далі. Об'єднує такі сайти необхідність постійного наповнення їх свіжими новинами по темі ресурсу. Корпоративний сайт До цієї групи відносяться сайти, які виконують подвійну роль. З одного боку представництво в Інтернеті (як сайт-візитка), з іншого - засіб спілкування та обміну інформацією між співробітниками фірми, партнерами і клієнтами.

Сайт Каталог Як правило, такі сайти необхідні фірмам-виробникам яких-небудь товарів. Наприклад, шпалерна фабрика може зробити сайт-каталог, де розмістить фотографії всіх зразків шпалер, з їх описом і ціною, а також надасть користувачеві побачити вибрані шпалери в різних інтер'єрах.

Інтернет магазин Це сайти, які не тільки надають фотографії, описи та ціни на товари, але і мають засоби прийому замовлень on-line. Також, на відміну від сайтів-каталогів, тут можуть бути представлені абсолютно різні товари, зібрані в окремі розділи. Особливості: Дружній інтерфейс, засоби прийому замовлень on-line, можливість оплати on-line (не завжди). Як правило, користувачеві потрібно тільки клацати по кнопці з товарами, все інше буде зроблено за нього (порахують, упакують і подякують:)).

Інтернет портал Це мега-сайти: об'ємні, наповнені різною інформацією, і пропонують велику кількість сервісів (послуг). Їх створення вимагає багато часу і сил, а також цілої команди розробників. Блог Все-таки це окремий вигляд сайту. Можна називати це як завгодно: домашньою сторінкою, блогом, журналом, але по суті - це той же сайт. А відрізняється він тим, що присвячений конкретній людині і його захопленням.

Методи пошуку інформації на сайті: 1)пошукова система 2)карти сайту та індекси


Повний План вивчення теми

Ключове питання:

Як зробити сайт зручним для користувача?

Тематичні питання:

1)Як правильно обрати кольорову палітру сайту?

2)Як розмістити головні елементи управління сайтом?

3)Як спростити пошук інформації по сайту?

Навчальні цілі

1)Формулювання правил оформлення сайту для підвищення його зручності для користувача та ефективності.

2)Формування естетичного смаку у учнів.

3)Отримання загальних знань, про види веб-сайтів та їх особливості.

4)Отримання знань про методи забезпечення пошуку інформації на сайті.

5)Закріплення знань у роботі з сервісами Google.

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учителя:

1)Тест, що було розроблено з метою перевірки знань учнів з теми "Ергономіка сайту".

Діяльність учнів:

1)Учнівський блог "У пошуках інформаційних скарбів", в якому одна з груп учнів розміщує інформацію свого дослідження з питання "Як спростити пошук інформації на сайті?" 2) wiki-стаття

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Остапчук Анна

Фах, навчальний предмет

викладач, Кафедра ІКТ

Навчальний заклад

СОІППО

Місто\село, район, область

м.Суми, Сумська обл.

Контактні дані

e-mail: annnet7@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.09.12р-30.09.12р

Місце проведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Ніколаєнко Світлана Петрівна