Портфоліо Лавріненко Ольги з теми "Не ті черви, що ми їмо, а ті черви, що нас їдять"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:56, 8 лютого 2013, створена Лавріненко Ольга (обговореннявнесок) (Роль червів у екосистемах. Значення червів для людини)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Роль червів у екосистемах. Значення червів для людини

Cherv-1.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія. Основи здоров'я.

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас.

Стислий опис проекту

Учні знайомляться з особливостями червів як живих організмів: будовою, життєдіяльністю, значенням у природі та житті людини. Здійснюючи інформаційні та статистичні дослідження трьох груп у класі готують проект, що має виявити роль черві на планеті Земля. Учні збирають статистичні данні про способи зараження червами, про позитивне та негативне значення черві у природі, створюють блог для звітів своєї роботи. Досліджуючи значення та роль червів у природі та житті людини, дають відповідь на ключове питання теми, надають рекомендації щодо правил особистої гігієни та способів профілактики хвороб, викликаних гельмінтами.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають про червів відбувається при заповнені ними організаційної діаграми оцінювання та таблиці З-Х-Д. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та статистичного дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання – створення блогу: форма оцінювання блогу , контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації, форму для оцінювання вміння робити висновки. Учні використовують надані вчителем форми оцінювання для експерементального дослідження для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевої презентації проекту. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя, учні намагаються знайти відповідь на тематичні та ключове запитання , обговорюють запитання, заповнюють таблицю З-Х-Д, у ході мозкового штурму заповнюють організаційну діаграму.

Консультуються із учителем, об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати використовуючи аркуш сократівської дискусії.

Завдання для роботи груп:

1.Архіваріус. Дослідити , коли черви правили Світом. Чи можливо таке взагалі?

2.Епідеміологи. Дослідити, які способи профілактики гельмінтозів людини використовують однолітки,про які засоби особистої гігієни їм відомо та зробити висновки, чому людина знаючи про те, як захистити себе від зараження не користується власними знаннями.

3.Бізнесмени. Довести що на червах можна заробляти гроші.

4.Біологи. Проаналізувати діяльність усіх груп і зробити висновок щодо значення червів у природі і житті людини.

Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожного розділу блогу. Учні працюють у онлайн бібліотеках, використовують Інтернет ресурси, запропоновані вчителем, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, роблять необхідні дослідження. Планують розміщення матеріалу на сторінці блогу, підбирають ілюстрації, створюють сторінки блогу. Перед початком конкретного проекту вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, учнів з цілями та завданнями проекту буклет), ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Пропонує переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки.

На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. У ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту.

Hhjjjkkkkkk.jpg Hhjjikollll.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лавріненко Ольга

Фах, навчальний предмет

Учитель біології, біологія

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26

Місто\село, район, область

м. Харків, Орджонікідзевський район

Контактні дані

Grand_Olga на mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

4-8 февраля 2013 года

Місце проведення тренінгу

Культурный центр "Бейт Дан"

Тренери

Шевчук Лариса, Скрипка Анна