Портфоліо Воропай Галини з теми "Краще гір можуть бути тільки гори"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:02, 22 лютого 2013, створена Герасименко Наталія (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Краще гір можуть бути тільки гори.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Природознавство. Сходинки до інформатики.

Вік учнів, клас

4 клас, 10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В проекті учні подорожують по карті України , щоб дізнатися про розташування Кримських гір, про особливості клімату. Вони читають та аналізують додаткову літературу, знаходять інформацію в інтернеті про особливості рослинного світу Кримських гір, дізнаються про пристосування тварин до умов життя у Кримських горах, про Кримський та Ялтинський заповідники, які створені для збереження Кримських гір. Учні будуть навчатись вибирати головне,розвивати вміння створювати учнівську презентацію в Power Point, . Кожна група підготує своє завдання, а також створить презентацію, вікі-статтю та блог.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Кримські гори» використовуються різні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні, забезпечити зворотній зв’язок, оцінити мислення та продукти учнівської діяльності, їх представлення та відображати навчальний цикл. Оцінювання відбувається впродовж усієї навчальної теми. ЗХД-схеми, «асоціативний кущ» та Онлайн-опитувальник допомагають відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учасників. Збирається інформація про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою різних неформальних засобів оцінювання, таких як щоденники, спостереження, контрольні аркуші та мініконференції. Ця інформація допомагає диференціювати навчання, оперативно приймаючи рішення. У класі, де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота. Батьки та учні отримують регулярні відгуки про успіхи учнів і про те, над чим їм варто попрацювати. Учні володіють навичками самооцінювання - це дозволяє їм працювати відповідно до стандартів роботи, що відповідає найвищим показникам якості (згідно стандартів, програмних вимог чи інших критеріїв оцінювання). Оцінювання вікі-статті та презентації відбувається за відповідними формами, створеними вчителем. Самооцінювання та оцінювання роботи в парах допомагає учням стати незалежними у навчанні, усвідомлювати свої сильні сторони і потреби, навчитися ставити цілі та контролювати власні успіхи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту ставиться ключове питання для учнів «Що ви знаєте про Кримські гори?» Проводиться бесіда-опитування про те, що учні знають про Кримські гори і що хотіли б дізнатися. Демонструється стартова презентація «Кримські гори». Учні індивідуально заповнюють таблицю ЗХД. Потім проводиться обговорення з класом тематичних питань проекту та пропонується завдання для дослідження. Учні обє’днуються у малі групи для виконання завдання. І група « Знавці»- шукають інформацію про рослини Кримських гір, про те як змінюється рослинний світ від підніжжя до вершини, підбирають малюнки дерев, кущів та трав’янистих рослин цієї території. Зібраний матеріал учні групи «Знавці» оформлюють у блозі. ІІ група «Ерудити»- підбирають матеріал про тварин, які зустрічаються у Кримських горах, про те як вони пристосувалися до умов життя у цій природній зоні, створять презентацію. ІІІ група «Кореспонденти» - будуть збирати інформацію про заповідники Кримських грі і буде створена Учнівська Вікі-стаття "Заповідники на території Кримських гір". Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність. За допомогою вчителя здійснює пошук в Інтернеті необхідної інформації, ознайомлюються з інструкцією вчителя та законом про авторське право. При цьому використовують графічні схеми, контрольні списки, техніка «мозкового штурму». Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання, робить нотатки ходу обговорення, розв’язання поставлених завдань, допомагає учням у спільній роботі та сприяє формуванню навичок ХХІ століття у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Воропай Галина Іванівна


Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№2

Місто\село, район, область

місто Охтирка

Контактні дані

woropaygalina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-24 лютого 2013року

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна