Портфоліо Ащеулової Інни з теми "Вплив ЕМП мобільного телефону на живі організми"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:59, 8 листопада 2012, створена Ащеулова Інна Петрівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Екологія, географія, інформатика

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Екологічний проект для учнів 11 класу з теми «Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень». Проект передбачає опрацювання різних джерел інформації, проведення екcперементів, дослідів. Учні об'єднуються в групи, створюють стендові та компютерні презентації, вікі-сторінки, блоги.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Пред початком проекту учитель демонструє стартову презентацію та пропонує заповнити асоціативний кущ, щоб відслідкувати індівідуальні та навчальні потреби учнів та оцінити їх початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде журнал спостережень, прослідковуючи їх прогрес у навчанні, на основі спостережень проводить консультації, зустрічи згрупами, корегуючи їхню діяльність. Щоб допомогти учням краще контролювати своє навчання вчитель проситьїх сформувати власні цілі навчання у цьому проекті і постійно відслідковувати свої досягнення. Учні використовують критерії оцінювання проекту для самооцінювання і взаємооцінювання роботи у проекті. Критерії оцінювання учнівських прикладів (презентації, вікі-статті та блогу) розробляє вчительОпишіть систему оцінювання, яку ви та ваші учні використовуєте для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Напишіть, якими методами ви будете оцінювати, інструменти для оцінювання. Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику рефлексії, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Також опишіть, які учнівські роботи ви оцінюватимете, наприклад, твори і інші письмові роботи, презентації, або виступи учнів; зазначте, які інструменти оцінювання ви використовуватимете в кожному випадку. У розділі плану «Діяльність учнів та вчителя» опишіть, як здійснюється оцінювання, хто його проводить (взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем, батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки, яка шкала оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом учитель оголошує та пояснює тему для учнів. Запитує учнів, чи знають вони про проблеми, які пов‘язані з антропогенним забрудненням навколишнього середовища. Проводить опитування методом асоціативного куща, мозковим штурмом, об‘єднує учнів в групи, кожній групі ставить завдання. Перша група учнів працює над питанням «Джерела антропогенного забруднення». Учні опрацьовують різні джерела інформації, встановлюють причини та наслідки різного виду забруднень, пов‘язані з діяльністю людини. Результати своєї роботи представляють у вигляді презентації. Друга група працює над проведенням досліду з проростанням квасолі. Учні протягом чотирьох тижнів досліджують, як буде рости квасоля на яку впливають електромагнітні промені мобільного телефону. Біля експериментального прикладу кладуть телефон і здійснюють дзвінки через кожну годину. Контрольний приклад вирощують в окремому приміщенні. Умови для проростання в обох прикладах однакові. Учні вимірюють розміри коренів, стебла, листків та проводять порівняльний аналіз. Результати досліду викладають в учнівському блозі "Вплив мобільного телефону на рослини" Третя група працює над питанням «Вплив електромагнітного випромінювання на здоров‘я людини». Знаходить результати досліджень вітчизняних та закордонних вчених про негативний вплив ЕМП на здоро‘я людини. Учні опрацьовують матеріали, аналізують, роблять висновки. Розроблюють застережливі заходи та пропозиції для роботи з мобільним телефоном. Результати свого дослідження представляють на вікі-сторінці.

Вікі-стаття "Вплив електромагнітного випромінювання на здоров‘я людини"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Ащеулова

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та біології. Навчальний предмет - екологія

Навчальний заклад

Глухівська спеціалізована школа-інтернат I-IIIст. ім.М.І.Жужоми

Місто\село, район, область

Місто Глухів, Сумська область

Контактні дані

acheulovainna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.11-11.11.2012

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад Сумської обласної ради Глухівська спеціалізована школа-інтернат I-III ст. ім М.І.Жужоми

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна