Арт-терапія як метод цікавого соціально-психологічного навчання та виховання молодших школярів

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:19, 9 січня 2012, створена Марина Чала (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == '''"Арт-терапія як метод цікавого соціально-психологічного навчання та виховання молод…)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

"Арт-терапія як метод цікавого соціально-психологічного навчання та виховання молодших школярів"

Ключове питання:

Яким чином арт-терапія впливає на становлення особистості дитини та розвиток її творчих здібностей?

Тематичні питання:

1) Як арт-терапія впливає на розвиток креативності учнів?

2) Арт-терапія як ліки від психологічних проблем – міф чи реальність?

Змістові питання:

1) Що таке арт-терапія?

2) Анкетування дітей 3 класу з метою виявлення зацікавленості окремими видами мистецтва.

3) Проведення арт - терапевтичних технік та вправ.

Стислий опис: Арт-терапія на сьогоднішній день є одним із найбільш творчих напрямів у психічній діяльності, оскільки дозволяє сучасній дитині самоактуалізуватися, що є дуже важливим для її гармонійного розвитку. Будь-яка дитина від народження відчуває потяг до малювання або співу, до танців і музики, тому арт-терапевтичний процес є ще й дуже фізіологічним. Арт-терапія базується на тому, що художні засоби мають змогу допомогти дитині зрозуміти себе та шляхом творчого саморозвитку зробити своє життя щасливішим!

Учасниками проекту виступали 2 учні 11 класу та учениця 8 класу. Соціологічне опитування, впровадження арт-терапевтичних технологій у роботі з учнями проводилося на базі 3 класу. Термін реалізації проекту - 2 тижні (07.11.2011 - 18.11.2011). Керівник проекту - соціальний педагог, Луцька Марина Сергіївна.

Діяльність учнів (учасників проекту): Учні збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях (арт-терапія та її види, ознаки, методи виявлення здібностей, наводять приклади застосування арт-терапії у житті та навчання школярів, необхідні матеріали для проведення арт-терапевтичних занять), систематизують інформацію за темами, набувають вмінь та навичок роботи у програмах: Excel – створення таблиць і діаграм, Publisher – створення публікацій, бюлетенів, інформаційних листів, MS Word – набір тексту, MS PowerPoint – створення презентації, Internet Explorer – пошук інформації. Учасники проекту проводять дослідницьку роботу: діагностична робота, соціальне опитування, обробка результатів, розробка сценаріїв презентації, публікації, веб – сайту, мають змогу спробувати на практиці містичну дію арт-терапевтичних занять. Учасники проекту працюють по ролях: дизайнер – пошук матеріалів в Інтернеті, графіка, створення презентацій, веб – сторінок; журналіст – створення публікацій, бюлетенів, інформаційних випусків; соціолог – проведення соціального опитування, обробка результатів, складання діаграм.

Як учні використовували ІКТ у роботі над проектом?

За результатами проекту учні створили презентацію, публікацію та web-site у програмах Power Point та Publisher.

Посилання на учнівську презентацію: http://files.mail.ru/9UVE5I

Посилання на учнівську публікацію: http://files.mail.ru/I4C9YT

Посилання на учнівський веб - сайт: http://files.mail.ru/2O7223

Як керівник проекту використовував ІКТ у роботі над проектом?

Була створена презентація керівника у програмі Power Point, де висвітлювалися основні завдання для учасників проекту, зміст їх діяльності у проекті.

Посилання на презентацію керівника проекту: http://files.mail.ru/P433G9

Засоби оцінювання діяльності учнів у проекті:

Розроблені форми оцінювання для презентації, публікації та web-сайту, де зараховані всі вимоги до оформлення робіт та розроблені критерії оцінювання.

По завершенні проекту учасникам були вручені нагороди та відзнаки!