Бачити серцем

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:36, 10 січня 2012, створена Людмила Леонідівнa (обговореннявнесок) (Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Назва проекту Бачити серцем
Реєстраційна форма "Бачити серцем"
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту Зарубіжна література, природознавство, біологія
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 7 клас, 12-13 років
Мета проекту Довести до свідомості дітей думку про відповідальність, яка лягає на господарів з появою тварин у домі, виховувати та розвивати творчий потенціал дитини через її продуктивну діяльність.
Короткий опис проекту Проект для учнів 7-х класів.

Під час роботи над даним проектом їм потрібно зробити аналіз літературних джерел з теми «Домашні тварини», провести соціологічні дослідження «Відношення сучасних дітей до братів наших менших», розробити пам’ятку з догляду за домашніми тваринами, а також презентувати проект у вигляді заходу перед учнями класу та їх батьками. У ході роботи над проектом учні вчаться працювати в групах, давати оцінку вчинкам та життєвій позиції інших, критично ставитися до себе, відстоювати свою думку. Крім цього, вони повинні отримати навички використання теоретичних знань на практиці, закріпити навички роботи з комп’ютером, опанувати цільовий пошук інформації в мережі Інтернет та бібліотеці.

Основні питання проекту Для нас, міських жителів, домашні тварини - це єдина ниточка, яка пов'язує нас з дивовижним світом природи. Купуючи собі або даруючи своїм друзям домашню тварину, чи замислюємося ми про її майбутнє? Ким вона буде для свого господаря?

Ключове питання: Друг або іграшка?

Тематичні питання:

1. Чи можна подарувати друга?

2. Чи відповідаємо ми за тих, кого приручили?

Змістові питання:

1. Чому домашні тварини так популярні в літературі,мультфільмах та кінематографі?

2. Як сучасні діти відносяться до домашніх тварин?

3. Чому на вулицях нашого міста так багато бродячих собак?

Об’єднавшись в творчі групи, учні працювали над завданнями:

- літератори підбирали необхідний матеріал (вірші, прислів’я, приказки) про домашніх тварин в бібліотеці та мережі Інтернет, писали твори на тему «Доля бездомних тварин» та статі з метою розкриття теми проекту;

- соціологи шляхом опитування, анкетування з’ясовували суспільну думку щодо питань, поставлених у проекті, систематизували та узагальнювали зібраний матеріал;

- кінематографісти працювали над створенням відео та фото матеріалів про братів наших менших;

- сценаристи узагальнювали матеріал зібраний групами, створювали сценарій та презентацію свята «Наші менші друзі».


Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту В ході роботи над проектом учні працювали в Microsoft Word з текстом та готовими малюнками, зображеннями. Створювали презентацію в Microsoft PowerPoint та публікацію в Microsoft Publisher, монтували текст та малюнки. Розробляли та створювали веб-сайт в системі uCoz, працювали з навігацією та гіперпосиланнями. Використовували різні мультимедійні засоби для створення відеоматеріалів. Стисло, чітко, зручно представляли результати досліджень за допомогою діаграм та графіків Excel.
Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів З метою зацікавлення учнів до участі у проекті створена вчительська презентація Microsoft PowerPoint. Підготовлено для учнів адреси веб-сайтів, інформацію з яких можна використати в ході роботи над проектом. Розроблені критерії оцінювання, результати якого підраховано в Excel.
Дидактичні матеріали Домашні тварини

Питання соціологічного дослідження

Цитати з твору «Маленький принц»

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом Презентація вчителя

Як написати сценарій

Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту Протягом двох місяців (вересень-жовтень) учні 7-В класу плідно працювали над проектом «Бачити серцем».

В групах за інтересами вони навчилися проводити опитування серед однолітків, робити невеликі відеофільми про своїх домашніх вихованців. У ході роботи зробили відкриття про те, що про домашніх тварин складено багато віршів, загадок, прислів'їв, приказок. Учнями запропоновано створити на пустирі перед в'їздом до міста притулок для бездомних собак. Розроблені рекомендації по догляду за домашніми тваринами. Результатом роботи стало свято «Наші менші друзі», яке було представлено на суд батькам.

Фоторепортаж про роботу в проекті Робота над проектом

Cвято «Наші менші друзі»

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом Притулок для бездомних тварин "ПИФ"

Проблеми бездомних тварин та їх вирішення в м.Енергодарі

Загадки про тварин

Закон Про захист тварин від жорстокого поводження

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Результати роботи групи кінематографістів Учні працювали над створенням відео та фото матеріалів про братів наших менших. 1 2 3 4
Результати роботи групи соціологів Учні шляхом опитування та анкетування з’ясовували громадську думку щодо питань, поставлених у проекті, систематизували та узагальнювали зібраний матеріал. Результати опитування Див.результати на веб-сайті

Пошук вирішення проблеми

Результати роботи групи літераторів Учні підбирали необхідний матеріал (вірші, прислів’я, приказки) про домашніх тварин в бібліотеці та мережі Інтернет, писали твори на тему «Доля бездомних тварин» та статті з метою розкриття теми проекту. Публікація 1 стор.

Публікація 2-3 стор.

Публікація 4 стор.

Результати роботи групи сценаристів Проведення сімейного свята "Наші меньші друзі" з конкурсами,змаганнями, вікториною, віршами та піснями. Сценарій свята

Презентація свята

Підсумок Звіт про виконану роботу усіх груп Презентація

Веб-сайт

Оцінювання Результати роботи над проектом оціннювали класний керівник, батьки та самі учні. Презентація

Публікація

Веб-сайт