Проект "Сезам відкрийся"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:38, 6 лютого 2012, створена Lehrer (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Назва проекту "Сезам відкрийся"
Реєстраційна форма
Проект №1112-263, на сайті http://project.iteach.com.ua
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту "Основи дискретної автоматики, мікропроцесорної техніки та програмування", "Інформатика".
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 3 ступінь ПТУ, учні 5-го курсу, 18-19 років.
Короткий опис проекту На прикладі розробки проекту електронної системи керування автоматичними дверми для службових приміщень, учень вивчає символіку логічних схем, їх маркування, застосування та набуває і закріплює основні формули і теореми з різних предметів а також одержує навички складання практичної діючої моделі комбінаційного цифрового управляючого пристрою.
Основні питання проекту

Як виникла ідея проекту? З часів свого дитинства ми пам'ятаємо казку "Алі-баба і 40 розбійників", у якій казковий герой відкриває двері у печеру за допомогою закляття. Частина стіни зрушувалася вбік і відкривала вхід до печери з неліченими скарбами. Тоді, нам, ще зовсім малим дітям, навіть не спадало на думку, що це можливо. Під час екскурсії рідним містом Кременчук, ми побачили, що обличчя міста невпинно змінюється. У дизайні магазинів, кафе, вокзалах все більше з'являється нових автоматичних пристроїв, таких як автоматичні двері. "Печера Алі-баби" стала сьогодні дійсністю. Багато відомих фірм сьогодні пропонують автоматичні розсувні двері різноманітних конструкцій і призначення. Керування такими дверми здійснюється за допомогою мікропроцесорного керування, яке не по кишені простому мешканцю міста чи села. Ми, майбутні техніки-електромеханіки, поставили собі завдання - розробити з дешевих електронних компонентів свою систему керування, яка б була доступна будь-якому учню. Тому ключовим запитанням проекту було "Чи відкриються двері знань?" У ході виконання проекту учні розділилися на 3 ланки: пошуковці, технологи, електроніки. Кожна ланка працювала над вирішення свого завдання, яке було сформульовано відповідними тематичними запитаннями. Учні вивчали життя і діяльність Д.Буля, основи створеної їм булевої алгебри, закони і теореми, які необхідно було застосувати при розробці керуючого автоматичного пристрою. Результати своєї роботи учні висвітляли у учнівському бюлетені та блозі проекту. Інші учні складали алгоритм роботи автоматичних розсувних дверей, розраховували булеві вирази та одержували підсумкову формулу, за якою будували функціональну схему пристрою. Остання ланка перетворювала функційну схему в електничну принципову, підбирала мікросхеми та створювала монтажну схему. На останньому етапі проекту всі учні групи виконували монтаж схеми пристрою керування автоматичними розсувними дверми та випробовувала їх в дії. Результатом роботи групи учнів стали створені практичні схеми керування. Підсумкова презентація учнів була продемонстрована на учнівській конференції їз залученням масових засобів інформації - телекомпанії "Візит".

Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту У своїй роботі учні використовували офісний пакет "Microsoft Office 2003" (для створення публікації, презентації), програму "SPlan-7.0" для побудови функціональної та принципової схеми пристрою та проектне середовище "Projectfork" для одержання, звітування і виконання завдань та обговорення створених продуктів діяльності, які розміщували на сервері училища.
Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів Для зацікавлення учнів використання ІКТ у проектній діяльності на сервері училища www.model.poltava.ua було встановлене проектне середовище "Projectfork", за допомогою якого учні вчилися рееструватися у мережі, отримувати завдання, описувати свої здобутки у проекті, обговорювати отримані результати. Окрім цього був створений блог проекту, на якому були розміщені всі матеріали по проекту.
Блог проекту
Проектне середовище Projectfork
Дидактичні матеріали
Робочий лист для учнів
Самооцінювання навичків роботи
Вхідна карта контролю (З-Ц-Н)
Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом
Вчительська презентація до проекту "Сезам відкрийся"
Буклет у pdf
Методичні вказівки для виконання практичної частини проекту
Оцінка діяльності групи у Word
Оцінка діяльності групи у Excel
Оцінка діяльності групи для гостей
Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту

Результатом роботи групи учнів стали створені практичні схеми керування а також засвоєння основних положень, теорем, законів булевої алгебри. Учні отримали не тільки теоретичні знання а й закріпили їх практичними навичками. Окрім цього учні отримали навички роботи з ІКТ при використанні проектного середовища "Projectfork", застосуванню знань з інформатики при роботі з сервісами WEB2.0.

Учнівська презентація проекту
Макет пристрою керування
Функціональна схема пристрою керування розсувними дверми
Cхема електрична принципова пристрою керування розсувними дверми
Фоторепортаж про роботу в проекті
Практична частина проекту "Сезам відкрийся!"
Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом
Вище професійне училище №7
Блог проекту
Проектне середовище Projectfork
Предприятие Вира. Двери раздвижные
Автоматик-Групп
Автоматические двери от компании ЭНТЕК
Математика - введение в булевую алгебру
"SPlan-7.0"
"Projectfork"

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Пошукова робота Учні вивчали життя і діяльність Д.Буля, основи створеної їм булевої алгебри, закони і теореми, які необхідно було застосувати при розробці керуючого автоматичного пристрою. Результати своєї роботи учні висвітляли у створеному учнівському бюлетені та блозі проекту.
Технологічний етап Учні складали алгоритм роботи автоматичних розсувних дверей, розраховували булеві вирази та одержували підсумкову формулу, за якою будували функціональну схему пристрою. Створена функціональна схема пристрою керування розсувними дверима.
Практичний етап Учні групи виконували монтаж схеми пристрою керування автоматичними розсувними дверми та випробовували їх в дії. Результатом роботи групи учнів стали створені принципові електричні схеми керування та діючі моделі керування розсувними дверима.