Портфоліо Назарчук Наталії

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:27, 12 листопада 2017, створена Natalidreamer (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Взаємне розміщення прямих на площині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, креслення

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Геометрія 7 кл. вивчення теми "Взаємне розміщення прямих на площині" у формі проекту


На початку вивчення теми учні поділяються на три групи за власним бажанням : історики , теоретики, практики. Історики повинні дослідити історію аксіоматичного методу геометрії та створити буклет. Практики повинні створити питання для опитування та задачі у вигляді мультимедійної презентації. Практики складають завдання для самостійної роботи приклади паралельних прямих в навколишньому житті та опублікувати у вигляді Wiki-статті.

Оцінювання учнів повинно відбуватися впродовж всього проекту. Оцінювання ґрунтується на матеріалах які попередньо записані вчителем для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями матеріалу, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання. Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій необхідно ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання проекту . Після обговорення у класі необхідно оцінити ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на jсновні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження. Необхідно розробити критерії оцінювання самостійних та контрольних робіт, форми оцінювання роботи учнів в малих групах протягом роботи над проектом, критерії оцінювання учнівських презентацій та спільну роботу над дослідженням.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту проведено анкетування учнів за формою ЗХД та за допомогою тесту-опитувальника. Під час проекту вчитель веде поточне оцінювання вмінь учнів розв’язувати задачі. Після завершення проекту вчитель оцінює проекти учнів, їх захист відповідно до критеріїв оцінювання. Критерії оцінювання буклету Критерії оцінювання презентації Критерії оцінювання WIKI Після заповнення учнями таблиць взаємооцінювання, підводить узагальнююче оцінювання. Учні об'єднуються в групи. Кожна група визначає проблему над якою будуть приацювати. Перша група досліджує питання «Історія розвитку знань про паралельні прямі". Друга група досліджує питання «Теоретичні відомості про паралельні прямі". Третя група досліджує питання «Паралельні прямі навколо нас". Вчитель допомагає учням. Після закінчення проекту учасники проекту підводять підсумки та роблять висновки, створюють свої wiki-сторінки,презентацію та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому уроці вивчення теми «Bзаємне розміщення прямих на площині» учитель проводить опитування учнів для виявлення їхньої готовності до вивчення нової теми, скориставшись анкетою «Властивості паралельних прямих».

Збирає листи-дозволи батьків на участь дітей у проекті та знайомить батьків та дітей з методом проектів за допомогою буклету "Чому я обираю метод проектів" "Суть методу проектів" "Робота над проектом" "Проект як задум"

На другому уроці демонструє презентацію «Чим особливі паралельні та перпендикулярні прямі?». На початку вивчення теми учні поділяються на три групи за власним бажанням : історики , теоретики, практики.

Історики повинні дослідити історію аксіоматичного методу геометрії та створити презентацію

"Паралельні прямі навколо нас".

Практики повинні створити питання для опитування та задачі у вигляді мультимедійної презентації "Чи все ми знаємо про паралельні та перпендикулярні прямі". Практики складають завдання для самостійної роботи приклади паралельних прямих в навколишньому житті та опублікувати у вигляді Wiki-статті Історія розвитку поняття про паралельні прямі. Другий, третій тижні учитель перевіряє завдання, які приготувала кожна група та таблиці взаємооцінювання/ Учні самостійно збирають інформацію, відповідно до поставлених завдань.

Учитель на уроці пропонує адреси документів, які учні повинні опрацювати у групах, зокрема: Критерії оцінювання учнівської презентації, Критерії оцінювання учнівської вікі-статті та виконати завдання «Працюємо разом». У цей період учні обговорюють, аналізують, узагальнюють зібраний матеріал. Проектування та обговорення презентаційних матеріалів. На конференції учні захищають отримані результати. Виконують самостійну роботу. Вчитель оцінює роботу учнів щодо виконання завдань проекту; проводить корекційну роботу. З-Х-Д таблиця

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Назарчук Наталія

Фах, навчальний предмет

Учитель математики

Навчальний заклад

Луцький НВК "Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського"

Місто\село, район, область

Місто Луцьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.10.2017 - 04.11.2017

Місце проведення тренінгу

Луцький НВК "Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Гісь Ігор Володимирович