Відмінності між версіями «Цікава математика»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
Рядок 37: Рядок 37:
 
- ефективно використовувати вільний час.
 
- ефективно використовувати вільний час.
  
[ назва посилання]=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
+
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
  
 
До початку виконання проекту:
 
До початку виконання проекту:

Версія за 18:02, 19 серпня 2012



Назва проекту

"Цікава математика"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика. Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Позакласна робота

Вік учнів, клас

Учні 6 – 9 класів, 12 – 16 років.

Стислий опис

Проект реалізовується протягом 2 місяців у 6 – 9 класах школи для дітей з вадами розумового розвитку в рамках позакласної роботи. В позаурочний час учні, об’єднавшись у групи, збирають необхідний матеріал, класифікують його. Результати проекту учні подають у вигляді презентації, публікації. За бажанням навчаються у продовж місяця розв’язувати головоломки СУДОКУ, ТАНГРАМ. Всі знання та навички, які учні отримали при навчанні продовж проекту, учні покажуть у фінальних змаганнях, конкурсах та турнірах. Завдяки участі в проекті діти отримують та вдосконалюють уміння працювати з різноманітними джерелами інформації, розвивати навички роботи на комп’ютері, здобувати знання та досвід необхідний для подальшого життя, вчаться на практиці використовувати здобуті знання, переконуються в тому, що вміти мислити потрібно в повсякденному житті.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1. Розвиток логічного мислення, спостережливості, винахідливості, кмітливості, вміння вирішувати проблеми: 2. Розвиток комунікативних навичок та навичок співробітництва: - демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами; - прийняття відповідальності за результати спільної роботи; - розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування. 3. Удосконалювати вміння працювати з інформацією, медіа та IКT: - вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; - використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. 4. Розвиток життєвих та соціальних навичок: - пристосування (адаптація) до різних ролей та рівнів відповідальності; - усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання; - бажання і здатність навчатися протягом всього життя; - належна та продуктивна праця разом з іншими. Після завершення навчального проекту учні зможуть: - розв’язувати головоломку СУДОКУ; - складати різноманітні фігури з головоломки ТАНГРАМ; - ефективно використовувати вільний час.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

До початку виконання проекту: 1. Зробити вхідне оцінювання для того, щоб спланувати процес навчання:перевірити готовність учнів до проектної діяльності ( мозкова атака), виявити рівень знань ( мережевий опитувальник); 2. За допомогою (презентації) залучити учнів до розуміння очікувань від їх учнівського проекту, до формулювання навчальних цілей. 3. З метою залучення учнів до процесу оцінювання забезпечити учнів чіткими ( критеріями оцінювання). 4. Забезпечити ( інструкціями) щодо конкретних кроків, які учні мають здійснити для досягнення успіху. 5. Учні використовують упродовж всього виконання проекту( таблицю ЗХД), яка допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та оформлення результатів своєї роботи. Під час виконання проекту: 1. Оцінювання здійснюється вчителем щотижня на основі (листа спостережень) спрямованого на розвиток навичок 21 століття та перегляду продуктів діяльності учнів. 2. Ведуться (контрольні списки) для того, щоб відслідковувати індивідуальну та групову поведінку учнів. 3. Учням пропонується використовувати (критерії оцінювання продукту проекту), щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена та (критерії оцінювання) використовується для оцінювання їх кінцевих презентацій . 4. Учні використовують спеціально розроблені учителем (Форми оцінювання) упродовж всього виконання проекту для того, щоб розуміти, що від них очікується. 5. Регулярні (консультації) з учнями, щоб забезпечити зворотний зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та своєчасно відповідати на їх запитання. 6. Надавати учням (спеціальні завдання) упродовж всього проекту, для того, щоб отримувати від них відомості щодо процесу їх навчання. Після закінчення проекту : 1. Оцінювання конкурсів та турнірів по розв’язанню головоломок (форма оцінювання). 2. Організується (обговорення), під час якого учні матимуть змогу оцінити проектну діяльність у цілому та особистий внесок кожного в загальну справу. 3. Учні оцінюють себе самі ( лист самооцінки). 4. Оцінювання презентації ( форма оцінювання)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коптякова Марія Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

Місто Костянтинівка, Донецька область

Контактні дані

mariya.koptyakova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.08.2012 – 17.08.2012

Місце провведення тренінгу

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №32 Донецької обласної ради

Тренери

Леонов Олексій Анатолійович