Химия

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:26, 12 червня 2017, створена Ирина (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''Хімія — всім знайомий шкільний предмет. Спостерігати за реакцією реагентів подобало...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Хімія — всім знайомий шкільний предмет. Спостерігати за реакцією реагентів подобалося всім. Мало хто знає цікаві факти про хімію та хімічні елементи — а прочитавши цю статтю ви поглянете на цей предмет по-новому і з великим інтересом. Цікаві хімічні факти про винахід хімічних елементів, про їх властивості, застосування, про відомих хіміків — ви знайдете в цій статті. Цікаві факти про хіміюВеликий текст

  • Якщо ви думали , що залізо — міцне і надійне, ви помиляєтеся. Залізо, нагріте до 5000 градусів Цельсія, стає газоподібним .
  • Безліч хімічних елементів отримали свою назву на честь країн або інших географічних об’єктів. Відразу 4 елемента — ітрій , ітербій , тербий і ербій<big>Великий текст</big> — були названі на честь шведської села Іттербю, біля якої виявили велике родовище рідкоземельних металів.
  • За легендою, думка про систему хімічних елементів прийшла до Менделєєва уві сні, проте відомо, що одного разу на запитання, як він відкрив періодичну систему, вчений відповів: «Я над нею, може бути, двадцять років думав, а ви думаєте: сидів і раптом … готово».
  • ЛітійКурсивний текст — найлегший метал. Він спливає, наприклад, в гасі.
  • ВоденьКурсивний текст — найпоширеніша речовина у Всесвіті (приблизно 90 % всіх атомів у всесвіті ) . Водень — найлегший газ. Маса 1 літра водню в газоподібному стані складає всього 0,08988 грам .
  • ВодаКурсивний текст може замерзнути в трубопроводі при температурі +20 ° C , якщо в цій воді присутній метан ( якщо бути точніше , з води і метану утворюється газовий гідрат ) . Молекули метану «розштовхують» молекули води, так як займають більший об’єм. Це призводить до зниження внутрішнього тиску води і підвищенню температури замерзання. У кожному літрі морської води приблизно 25 грамів солі.
  • У Світовому океані в 1 т води міститься приблизно 7 мг золотаКурсивний текст. А загальна маса цього металу в водах океану становить 10 млрд. тонн . Найбільшим існуючим зараз платиновим самородком є « Уральський гігант » вагою 7 кг 860,5 р. Зберігається в Алмазному фонді Московського Кремля.
  • РтутьКурсивний текст — не єдиний метал , який перебуває в рідкому стані при кімнатній температурі. Галій'Жирний текст' ( Ga ) у руках плавиться , цезійКурсивний текст ( Cs ) і франційКурсивний текст (Fr) також знаходяться в рідкому стані при кімнатній температурі.
  • У хімії є таке поняття — сублімація , яке позначає прямий перехід речовини з твердого в газоподібний стан, минаючи рідку фазу. У побуті найчастіше таке явище зустрічається при випаровуванні сухого льоду, який перетворюється на вуглекислий газ. Дмитро Менделєєв приймав у Петра Столипіна іспит з хімії та поставив «п’ять».
  • Менделєєв розробив стандарт для російської горілки , чим прославився ніяк не менше, ніж відкриттям періодичної таблиці . А по-друге, Менделєєв любив виготовляти валізи, причому деякі сусіди по вулиці знали його саме як відмінного чемоданного майстра, а не геніального хіміка …
  • Цікава властивість сріблаКурсивний текст. У IV столітті до нашої ери війська Олександра Македонського вторглися до Індії. На берегах річки Інд у військах вибухнула епідемія шлунково -кишкових захворювань, яка як не дивно , не торкнулася жодного воєначальника. Виявилося , що прості воїни користувалися олов’яним посудом, а їх командири — срібним. Тоді й згадали, що перський цар Кір II Великий про час військових походів наказував зберігати питну воду в срібних посудинах . Багато пізніше римські легіонери стали носити панцири, наколінники і поножі зі срібла. Срібло має бактерицидні властивості, а також сприяло швидкому загоєнню ран без нагноєнь .
  • ПлатинаКурсивний текст в перекладі з іспанскої буквально означає «серебришко». Пояснюється така зневажлива назва, дана цьому металу конкістадорами, виключно тугоплавкістю платини, яка не піддавалася переплавці, довгий час не знаходила застосування і коштувала вдвічі нижче, ніж срібло. Зараз на світових біржах платина дорожче срібла приблизно в 100 разів.
  • Шерлок Холмс був першим детективом , що використав хімічні знання для розкриття злочинів Непробивне скло було винайдено випадково. У 1903 році французький хімік Едуард Бенедиктус ненавмисно впустив колбу, заповнену нітроцеллюлозою . Скло тріснуло, але не розлетілося на дрібні шматочки. Зрозумівши, в чому справа, Бенедиктус виготовив перші лобові стекла сучасного типу, щоб зменшити кількість жертв автомобільних аварій.

http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-himiyu/