Формування духовності

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:12, 19 червня 2017, створена Демида Олена Іванівна (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Духовність-це стрижень,фундамент внутрішнього світу людин Його не можна навчити з допомогою настанов. Можна вказати лише шлях,але не можна заставити по ньому йти

Органічне поєднання національного і загальнолюдського-це необхідна передумова розвитку збагачення кожній культури.У всі часи формування духовно багатої особистості було завжди найголовнішим,таким воно і залишається.На сучасному етапі становлення української державності проблема формування духовності в молодших школярів набуває особливого значення,є досить актуальною.

Висока духовність несе в собі здорове,у всіх відношеннях,життя,здорову діяльність тобто є джерелом благополуччя,до якого прагне кожна людина.Духовний розвиток молодшого школяра я бачу в поєднанні духовного виховання та духовної освіти. Духовна освіта передбачає знання про життя.Освіта повинна задовольняти потребу людського духу. Вона повинна допомагати учням сформувати почуття справжніх цінностей,виховати любов до прекрасного,вчити проявляти справжню любов,милосердя.

Існує багато педагогічних технологій,спрямованих на духовний розвиток учнів,але я вважаю,що головне,щоб сам учитель був готовий до такої роботи. Я переконана,що учитель сам повинен бути носієм високої духовності,причому справжньої,а не штучної,у формі гасел на окремих уроках чи заходах.Сім’я повинна научити дитину розрізняти добро і зло,піклуватися про її фізичне і духовне здоров’я. А вчитель- продовжити формувати формувати людські цінності. Переступаючи поріг школи,дитина відкриває перед собою невідомий,але дуже цікавий світ. Окрім знань з різних предметів,вона отримує навички спілкування з людьми,ставлення до їх вчинків,відбувається формування моральних почуттів.

Виховуючи у своїх учнів певні риси та якості,у роботі намагаюсь органічно поєднувати навчальний процес та виховні заходи.В класі постійно діє виставка книг,серед яких є і книги духовного змісту: “Добрі історії для малят “,“Житіє святих для дітей”. Моїм учням дуже подобається слухати,читати,обговорювати християнські притчі.