Учнівська вікі стаття "У доброти багато доріг?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:52, 23 липня 2011, створена Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

У доброти багато доріг і одна мета.

Автори проекту

Левченко Людмила Віталіївна

Тема дослідження

Хто людям добра бажає, той і собі має

Питання для дослідження

Що таке доброта?
Милосердя і доброта – людства два крила
Людина з доброю душею

Гіпотеза дослідження

Доброта – це якість людини, що дається при народженні, чи її потрібно виховувати?

Мета дослідження

формувати у школярів найвищі людські цінності: ввічливість, милосердя, людську гідність, чуйність, любові і поваги до ближнього;

виховувати почуття людської гідності, бажання духовно вдосконалюватися;

Результати дослідження

Творчі учнівські роботи
Що таке доброта?
Що таке доброта? Добра людина прагне все робити так, щоб нікому не заподіяти зла, не завдавати болю. Вона співчутливо ставиться до інших, намагається зрозуміти людей. Добросердна людина поділиться тим, що має, з іншим, хто потрапив у біду, зазнав лиха. Якщо ти будеш добрий до людини, яка коїть злочин, якщо потуратимеш негідникові, то ти сприятимеш злу. І, отже, не будеш добрим для більшості людей. Якщо я буду добрий до людей то ні в кого не буде причини мені робити зло. Бо за зло завжди платять злом, а за доброту – переважно добром.
Шевченко Анастасія.,7клас

Людина з доброю душею
Людина, по - моєму, повинна навчатися радіти життю й дарувати радість іншим. Кожному з нас слід прагнути до високого, до загальнолюдських ідеалів. Якщо у серці людини буде це прагнення, то можна бути впевненим, що ніколи не будуть втрачені такі святі почуття як любов, вірність, доброта, ніжність. На мою думку, добра людина прагне все робити так, щоб нікому не заподіяти зла, не завдавати болю. Вона співчутливо ставиться до інших, намагається зрозуміти людей. Добросердна людина, поділиться тим, що має, з іншим, хто потрапив у біду, зазнав лиха. І якщо я буду добрий до людей то ні в кого не буде причини мені робити зло. Бо за зло завжди платять злом, а за доброту – переважно добром.
/Брюховецька Вікторія., 8 клас/

Милосердя і доброта – людства два крила
Наше майбутнє залежить не тільки від старших, а й від нас самих. Які ми будемо, як зуміємо сформувати себе, таке й буде наше майбутнє. Я хочу в майбутньому творити людям добро, жити по справедливості, за законами Честі і Доброти. Складовою людського щастя вважаю правильно обрану професію. Вірю, що зможу докласти всіх зусиль, щоб стати гарним фахівцем, справжнім майстром своєї справи. І робити людям тільки добро, бо милосердя і доброта людства два крила.
/Євенко Д., 11 клас/

Висновки

Отже, під час дослідження ми прийшли до слідуючи висновків. Що виховання моральних цінностей у дітей шкільного віку є необхідною складовою в процесі формування всебічно гармонійної особистості, майбутнього громадянина України.

Виховання як гуманітарна суспільна практика має певне спрямування, яке визначається його метою і конкретизується у завданнях. Мета виховання уособлює суспільний ідеал – уявлення про те, яка особистість відповідає вимогам суспільства. актуальним для сучасного виховання є прилучення дітей до національних і загальнолюдських цінностей, забезпечення умов для її індивідуального творчого розвитку. Проблема виховання моральних цінностей у школярів – одна з фундаментальних проблем етики, філософії, педагогіки та психології. В.О. Сухомлинський був переконаний, що зміст, форми і методи виховання моральних цінностей учнів звичайно змінюються залежно від вікових та індивідуальних особливостей дітей, а з огляду на сьогодення можна добавити, що виховання моральних цінностей учнів змінюються залежно і від середовища спілкування та умов життя.

У роки дитинства духовне життя людини має своїм найважливішим джерелом світ речей підліток – філософствує, перед ним відривається «світ ідей». 

Дитина починає мислити суспільно- політичними, моральним почуттями і важливо якими будуть ці цінності.

Корисні посилання

Інші документи