Відмінності між версіями «Учнівська вікі стаття "Електронний цифровий підпис"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Корисні ресурси)
Рядок 1: Рядок 1:
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==
«Будова ПК»
+
«Електронний цифровий підпис»
  
 
== Автор проекта ==
 
== Автор проекта ==
Человський Сергій Вікторович
+
Можаровська Людмила Володимирівна
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
<font color="663366" SIZE=4> Історія розвитку сучасної комп'ютерної техніки </font>
+
<font color="663366" SIZE=4> Для чого використовується електронний цифровий підпис?  </font>
  
 
==Тематичне питання (питання для дослідження)==
 
==Тематичне питання (питання для дослідження)==
<font color="663366" SIZE=4> Історія розвитку сучасної комп'ютерної техніки. </font>
+
<font color="663366" SIZE=4> Для чого використовується електронний цифровий підпис? </font>
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
<font SIZE=3> Кількість ПК у світі постійно збільшується </font>
+
<font SIZE=3> Використання електронного цифрового підпису захищає документ від підробки </font>
  
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
<font SIZE=3> Ознайомитись з історією розвитку сучасної комп'ютерної техніки, зробити прогноз тенденцій розвитку комп'ютерної техніки</font>
+
<font SIZE=3> Ознайомитись з особливостями застосування електронного цифрового підпису, показати необхідність його використання,  зробити прогноз про захищеність даних, при використанні електронного цифрового підпису</font>
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
<p align=lift>[[Файл:Діаграма.jpg |200 px]]</p>
 
<p align=lift>[[Файл:Діаграма.jpg |200 px]]</p>
Обчислювальна техніка не зразу досягла високого рівня. У її розвитку відзначають передісторію і чотири покоління ЕОМ. Передісторія починається з глибокої давнини з різних пристосувань для рахунку (абак, рахунки), а перша рахункова машина з'явилася лише в 1642р. Її винайшов французький математик Паскаль. Побудована на основі зубчастих коліс, вона могла підсумовувати десяткові числа. Всі чотири арифметичні дії виконувала машина, створена в 1673г. німецьким математиком Лейбніцем. Вона стала прототипом арифмометрів, що використовувалися з 1820г. до 60-х років ХХ століття. Вперше ідея програмно-керованої рахункової машини, що має арифметичний пристрій, пристрої управління, введення і друку (хоча й використовує десяткову систему числення), була висунута в 1822р. англійським математиком Беббідж. Його проект випереджав технічні можливості свого часу і не був реалізований. Лише в 40-х роках ХХ століття вдалося створити програмовану лічильну машину, причому на основі електромеханічних реле, які можуть перебувати в одному з двох стійких станів: "включено" і "Вимкнено". Це технічно простіше, ніж намагатися реалізувати десять різних станів, що спираються на обробку інформації на основі десяткової, а не двійкової системи числення. У другій половині 40-х років з'явилися перші електронно-обчислювальні машини, елементної базою яких були електронні лампи. Основні характеристики ЕОМ різних поколінь наведені в таблиці 1.
+
Згідно Закону України «Про електронний цифровий підпис» дано наступне визначення. «Електронний  цифровий  підпис  -  вид  електронного  підпису, отриманого  за  результатом  криптографічного  перетворення набору електронних  даних,  який  додається до цього набору або логічно з ним  поєднується  і дає  змогу  підтвердити  його  цілісність  та ідентифікувати    підписувача.   Електронний    цифровий  підпис накладається  за  допомогою  особистого  ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа».
 +
Згідно ст.4 ЗУ «Про електронний цифровий підпис»:  ЕЦП призначений  для   забезпечення діяльності  фізичних  та  юридичних  осіб, яка  здійснюється  з використанням електронних документів; використовується  фізичними  та юридичними  особами  -  суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача  та  підтвердження  цілісності  даних  в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших  документів, встановленого  законом для вчинення правочинів у письмовій формі.   Електронний цифровий підпис створюється до допомогою пари відкритого і закритого ключів.  На державному рівні можливі два підходи до забезпечення стійкості ключів, що перебувають в обігу. По-перше, можлива сертифікація засобів ЕЦП уповноваженим органом. У цьому разі засоби ЕЦП, що не пройшли експертизу, не одержують відповідного сертифіката і забороняються до застосування. Але подібна сертифікація пов'язана зі значними витратами фінансів і часу. Не кожен розробник засобів ЕЦП має можливість вкласти необхідні кошти в їх сертифікацію. Проте це страхує суспільство від використання засобів ЕЦП, виконаних некваліфікованими кадрами. По-друге, здійснення сертифікації не засобів ЕЦП, а конкретних ключів, створених з їх допомогою. У такому разі пару ключів (закритий і відкритий) потрібно подавати органу, що виконує сертифікацію. Він приймає рішення з огляду як на відносну криптостійкість ключів, так і на характер діяльності заявника. Те, що допустиме для малого торговельного підприємства, може бути неприйнятним для банківської структури. Недолік: наявність копій закритих ключів у державному органі, де їх захист від неправомочного використання (чи втрати) сумнівний.
 +
Теоретично знання методу шифрування відкритої половини ключа, вихідного і зашифрованого текстів дають зловмисникові повну можливість реконструкції закритого ключа. На практиці процес реконструкції стикається з наявністю спеціальних апаратних і програмних засобів, а також з величезними витратами обчислювального часу. Але якщо ваша інформація включає багатомільйонні операції, то у зловмисників цей час знайдеться!
 +
Використання ЕЦП значно прискорює проведення численних комерційних операцій, виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.
 +
      Електронний цифровий підпис - ефективне рішення для всіх, хто хоче використовувати новітні технології та бути успішним бізнесменом. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути передані до місця призначення за лічені секунди. Всі учасники електронного документообігу отримують рівні можливості незалежно від їх  фізичного розташування.
  
З кожним новим поколінням ЕОМ збільшувалися швидкодію і надійність їх роботи при зменшенні вартості і розмірів, удосконалювалися пристрої введення і виведення інформації. Згідно з трактуванням комп'ютера - як технічної моделі інформаційної функції людини - пристрої введення наближаються до природного для людини сприйняття інформації (зоровому, звуковому) і, отже, операція по її вводу в комп'ютер стає все більш зручною для людини.
 
 
Сучасний комп'ютер - це універсальний, багатофункціональний, електронне автоматичний пристрій для роботи з інформацією. Комп'ютери в сучасному суспільстві взяли на себе значну частину робіт, пов'язаних з інформацією. За історичними мірками комп'ютерні технології обробки інформації ще дуже молоді і знаходяться на самому початку свого розвитку. Ще жодна держава на Землі не створило інформаційного суспільства. Ще багато потоків інформації, не залучених до сфери дії комп'ютерів. Комп'ютерні технології сьогодні перетворюють або витісняють старі, докомп'ютерному технології обробки інформації. Поточний етап завершиться побудовою в індустріально розвинених країнах глобальних світових мереж для зберігання та обміну інформацією, доступних кожній організації і кожного члена суспільства. Треба тільки пам'ятати, що комп'ютерів слід доручати те, що вони можуть робити краще людини, і не вживати на шкоду людині, суспільству.
 
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
Сьогодні, без комп'ютера дуже важко уявити наше життя. Але як показує бурхливий розвиток комп'ютерної техніки, ми не знаємо яким він буде комп'ютер майбутнього.
+
Електронний цифровий підпис як засіб ідентифікації партнера більш надійний, ніж традиційний рукописний підпис. Однак і його можна фальсифікувати, коли зловмисник одержить доступ до закритого ключа тим чи іншим способом.        Електронний цифровий підпис не може на 100% захистити ваш документ від підробки, але він є ефективним рішення для всіх, хто хоче використовувати новітні технології та бути успішним бізнесменом в ХХІ столітті.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
[http://reff.net.ua/21239-Istoriya_razvitiya_PK.html/ Банк українських рефератів]
+
Акредитований центр сертифікації ключів «український сертифікаційний центр»
  
 
==Інші документи==
 
==Інші документи==

Версія за 22:50, 2 червня 2013

Назва проекту

«Електронний цифровий підпис»

Автор проекта

Можаровська Людмила Володимирівна

Тема дослідження

Для чого використовується електронний цифровий підпис?

Тематичне питання (питання для дослідження)

Для чого використовується електронний цифровий підпис?

Гіпотеза дослідження

Використання електронного цифрового підпису захищає документ від підробки

Мета дослідження

Ознайомитись з особливостями застосування електронного цифрового підпису, показати необхідність його використання, зробити прогноз про захищеність даних, при використанні електронного цифрового підпису

Результати дослідження

Протягом першого тижня роботи над проектом було проведено опитування серед 100 учнів для чого вони використовують персональний комп'ютер?

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Згідно Закону України «Про електронний цифровий підпис» дано наступне визначення. «Електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа». Згідно ст.4 ЗУ «Про електронний цифровий підпис»: ЕЦП призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів; використовується фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі. Електронний цифровий підпис створюється до допомогою пари відкритого і закритого ключів. На державному рівні можливі два підходи до забезпечення стійкості ключів, що перебувають в обігу. По-перше, можлива сертифікація засобів ЕЦП уповноваженим органом. У цьому разі засоби ЕЦП, що не пройшли експертизу, не одержують відповідного сертифіката і забороняються до застосування. Але подібна сертифікація пов'язана зі значними витратами фінансів і часу. Не кожен розробник засобів ЕЦП має можливість вкласти необхідні кошти в їх сертифікацію. Проте це страхує суспільство від використання засобів ЕЦП, виконаних некваліфікованими кадрами. По-друге, здійснення сертифікації не засобів ЕЦП, а конкретних ключів, створених з їх допомогою. У такому разі пару ключів (закритий і відкритий) потрібно подавати органу, що виконує сертифікацію. Він приймає рішення з огляду як на відносну криптостійкість ключів, так і на характер діяльності заявника. Те, що допустиме для малого торговельного підприємства, може бути неприйнятним для банківської структури. Недолік: наявність копій закритих ключів у державному органі, де їх захист від неправомочного використання (чи втрати) сумнівний. Теоретично знання методу шифрування відкритої половини ключа, вихідного і зашифрованого текстів дають зловмисникові повну можливість реконструкції закритого ключа. На практиці процес реконструкції стикається з наявністю спеціальних апаратних і програмних засобів, а також з величезними витратами обчислювального часу. Але якщо ваша інформація включає багатомільйонні операції, то у зловмисників цей час знайдеться! Використання ЕЦП значно прискорює проведення численних комерційних операцій, виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.

     Електронний цифровий підпис - ефективне рішення для всіх, хто хоче використовувати новітні технології та бути успішним бізнесменом. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути передані до місця призначення за лічені секунди. Всі учасники електронного документообігу отримують рівні можливості незалежно від їх  фізичного розташування.


Висновки

Електронний цифровий підпис як засіб ідентифікації партнера більш надійний, ніж традиційний рукописний підпис. Однак і його можна фальсифікувати, коли зловмисник одержить доступ до закритого ключа тим чи іншим способом. Електронний цифровий підпис не може на 100% захистити ваш документ від підробки, але він є ефективним рішення для всіх, хто хоче використовувати новітні технології та бути успішним бізнесменом в ХХІ столітті.

Корисні ресурси

Акредитований центр сертифікації ключів «український сертифікаційний центр»

Інші документи