Учнівська вікі-стаття з теми "Трикутник - основна фігура геометрії?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Трикутник - основна фігура геометрії?

Автори проекту

Група 1 - учнів 7 класу

Тема дослідження

Досліджуємо використання трикутників в архітектурі

Проблема дослідження

Чи використовуються трикутники в архітектурі? Якщо так, то чому?

Гіпотеза дослідження

Трикутники дуже широко використовуються при будівництві мостів і споруд

Мета дослідження

З'ясувати чому трикутники використовують при будівництві, знайти приклади відповідних споруд

Результати дослідження

Жорсткість трикутника

Mostproekt.jpg

Трикутник – жорстка постать. Уявімо собі дві рейки, які мають два кінця скріплені цвяхом. Така конструкція перестав бути жорсткої: зсуваючи чи розсовуючи вільні кінці рейок, ми можемо змінювати кут з-поміж них. Тепер візьмемо ще одне рейку і скріпимо її кінці зі вільними кінцями у перших двох рейок. Отримана конструкція – трикутник – вже буде зовсім жорсткої. Завдяки жорсткості трикутників їх форму мають елементи майже кожної будівельної конструкції.



Піраміди

Mostproekt1.jpg

Піраміда — споруда у формі зазвичай правильної геометричної піраміди, у якої бічні сторони трикутні та сходяться в одній точці.

Класичним прикладом пірамід є саме єгипетські піраміди — величезні монументи, збудовані з каменя або цегли, деякі з них протягом тривалого часу були одними з найбільших збудованих людиною структур на Землі.



Оперний театр Гуанчжоу

Mostproekt2.jpg

Відкриття нового Оперного театру в Гуанчжоу стало знаковим архітектурним подією 2011 року, значно збагатили культурне життя стрімкого ділового міста Китаю.

 Структура архітектури будівлі розбита на трикутники. Оперний театр розрахований на 1800-місць.



Піраміда-хмарочос

Mostproekt3.jpg

Дивна будова буде побудована в районі виставочного комплексу Порт де Версаль у Парижі і повинна піднятись в небо на 200 метрів і не буде створювати тіні для прилеглих будинків. При цьому хмарочос повинен скласти позитивне враження на активних захисників навколишнього середовища - вежа буде максимально використовувати енергію вітру і сонця.

Хмарочос спланований як «вертикальне місто»: у ньому будуть офіси, готель на 400 номерів, конференц-центр, ресторани, кафе, магазини, сади, нагорі розташується оглядовий майданчик.

Арктичний собор

Лютеранська церква в норвезькому місті Тромсьо.

За задумом архітектора, зовні будівля складається з двох трикутних конструкцій, що зливаються та вкриті алюмінієвими пластинами. Будівля повинна викликати асоціацію з айсбергом.

Собор - мала базиліка Славної Богоматері

Це найвищий в Латинській Америці католицький собор. Його висота 114 м + 10 м хрест на вершині. Форма собору була створена під враженням від радянських супутників.

Первинний проект собору запропонував дон Жайме Луїс Коельо, а спроектував собор архітектор Жозе Аугусто Беллуччі. Собор споруджувався в період з липня 1959 по травень 1972.

Каплиця кадетів Академії ВПС США

Розташована в штаті Колорадо на території військового містечка і тренувальної бази філії академії льотчиків ВПС США. Монументальний профіль будівлі каплиці створюють сімнадцять рядів сталевих рам, що закінчуються піками на висоті близько п'ятдесяти метрів.

Піраміда Mega - City

Піраміда Mega - City є одним величезним містом-хмарочосом, під скляними куполами якого зможуть в комфорті жити до мільйона чоловік. Що зводиться на каркасі з міцних і легких матеріалів, піраміда повинна досягати висоти в 2 км при площі основи 8 кв. км.

Усередині розташується усе, що зазвичай є у великому місті, від житлових кварталів до ділового центру і парків. Усі необхідні комунікації, від водопроводу до дротів зв'язку, будуть приховані усередині порожнистих труб каркаса. Прозора «оболонка» мегаполісу-піраміди дозволить сонячному світлу досягати навіть областей в самій його глибині

«NOAH»

Ще зі шкільного курсу геометрії всі пам'ятають, що трикутник - найстійкіша фігура. Структура «NOAH» буде складатися з плоскою основи площею 2,8 мільйона квадратних метрів і трьох башт заввишки 365,8 метра, плавно сходяться вгорі.

Тут розкинеться ціла інфраструктура з приватних житлових приміщень і трьох готелів, магазинів і казино, школи та шпиталю, культурних установ. Через кожні 30 поверхів на кожній з трьох веж передбачені висячі сади для озеленити простору і очищення повітря. Переміщатися ж комплексу можна буде за допомогою швидкісних ліфтів і рухомих вертикальних доріжок.