Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття "Ким бути і як бути"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Корисні ресурси)
Рядок 101: Рядок 101:
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
 
http://www.jobs.ua/ukr/career/
 
http://www.jobs.ua/ukr/career/
 +
 
http://www.profi.ua/ukr/prof/
 
http://www.profi.ua/ukr/prof/
  
[[Категорія: Шаблони]]
+
http://ipress.ua/ljlive/10_naybilsh_zatrebuvanyh_profesiy_v_ukraini_v_nayblyzhchomu_maybutnomu_7916.html
 +
 
 +
[[Категорія: 10 версія]]

Версія за 19:59, 15 січня 2014



Назва проекту

Швець без чобіт, а тесля без воріт

Автори проекту

група Дослідники

Тема дослідження

попит професій на українському ринку праці

Проблема дослідження

вимоги українського ринку праці до спеціаліста

Гіпотеза дослідження

ми вважаємо, що не всі люди обрали підходящу їм спеціалність

Мета дослідження

Встановити популярність професій серед учнів нашої школи, дослідити український ринок праці

Результати дослідження

Як визначити найбільш популярні професії? Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправний пункт в рішенні йти вчитися по цій спеціальності? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі за фахом?

Такі питання ставить собі мало не кожен старшокласник і абітурієнт. Дійсно, вибір професії – крок відповідальний. Від того, що ви просто переглянете список професій, ви навряд чи зможете уберегтися від неправильного вибору.

Серед учнів нашої школи ми провели опитування "Ким ти хочеш стати в майбутньому?"

Вибрали найбільш популярні відповіді і оформили у вигляді діаграми.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Проаналізувавши дані про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці ми помітили, що результати опитування учнів нашої школи не співпадають з вимогами держави на спеціалістів. Це може означати те, що учні нашої школи недостатньо інформовані про професії, піддаються впливу товаришів.

А які ж професії зараз потрібні в Україні?

1. Програмісти (С + +, Java)

Це зрозуміло - програмами користуються всі, а написати їх можуть одиниці. Ось за цими одиницями і полюють кращі вітчизняні та зарубіжні компанії.

2. Технологи харчових виробництв

У будь-яку кризу найвигіднішим бізнесом залишається їжа і все, що з нею пов'язано. Цю потребу ніяк не обійти: житель великого міста не зможе жити натуральним господарством, як би не хотів. Додайте сюди ще свята, та й просто - під час кризи і політичної нестабільності для багатьох єдиним джерелом гарного настрою стає смачна їжа. Ще один момент, про який воліють не говорити: практично всі великі виробники-харчовики в Україні - іноземні фірми. Відповідно, рівень технологій і зарплат там високий. Ну і, звичайно, традиційно аграрний склад розуму і нашої економіки в цілому залишає переробну промисловість в топовому сегменті.

3. Інженери-будівельники

Будуються у нас майже при будь-якій економічній погоді. І хороший інженер знадобиться завжди. А дороги! А мости! Інженери-будівельники в числі найбільш дефіцитних фахівців.

4. Перевізники

У транзитній країні, якою в силу географічних причин є Україна, хороші перевізники потрібні завжди.Транспорт буде розвиватися обов'язково!

5. Архітектори

Українським архітекторам пощастило більше ніж їхнім італійським колегам - шансів таки побудувати запроектоване у них набагато більше. До того ж поруч неосяжна Росія, з якою немає мовного бар'єру, а там будівництв і замовників ще більше.

6. Дизайнери офісів і інтер'єрів

Дихають в спину архітекторам їх найближчі колеги - дизайнери інтер'єрів. Шанс вижити в високій конкуренції буде тільки у тих, хто тримає руку на пульсі, знає і застосовує усі нові технології, а ще ...є архітектором.

7. Менеджери готельного бізнесу

Чемпіонат Євро-2012 всім показав, що готелів у нас мало, готельний бізнес розвинений слабко, середній і бюджетний сегменти відсутні взагалі. Це перспективний напрямок, враховуючи, що в Україну вже зайшли і ще будуть заходити міжнародні мережеві компанії.

8. Бухгалтери, аудитори

Потрібні завжди. Тут і питань немає. Робота нервова, відповідальна, потрібна. Хоча щоб стати по-справжньому затребуваним професіоналом, доведеться заплатити якомусь асу за практику і вже потім вирушати на пошуки роботи.

9. Менеджери з персоналу, рекрутери

Ось де зараз потрібні хороші психологи! Знайти хорошого фахівця, умовити його співпрацювати, мотивувати на роботу ... Так, до речі, є не тільки менеджери за наймом, але і менеджери по звільненню (негласно). Щоб керівники змогли залишитися в білих рукавичках, озвучує неприємну звістку спеціальна людина. У будь-якому випадку ринок рекрутингу буде тільки розвиватися, про що свідчить популярність різних курсів про психології управління .

10. Інженери-енергетики

Держава не поспішає вкладати в цю галузь, зарплати там невисокі. Однак є приватний сектор, альтернативні енергоносії! І тут затребуваність подібних фахівців буде тільки підвищуватися.

11. Юристи

Юристів зараз дуже багато, але хороших, як і раніше, мало. До речі, ця професія знову стане елітарною: держава з кожним роком все більше урізує бюджетні місця у вишах за цією спеціальністю.

12. Маркетологи

"Якщо у вашій компанії є відділ маркетингу, то ніякого маркетингу у вас немає", - сенс цього жарту в тому, що кожен співробітник працює на імідж компанії на своєму місці. Хто такий маркетолог? Людина, яка має придумати, як продати товар. Якщо починаються проблеми з реалізацією, він першим йде під ніж. Багато компаній взагалі уникають цієї паразитичної ланки. Однак тут, як не візьмися, втрутився Інтернет з його SMM - Social Media Marketing. З'ясувалося, що це річ потрібна, і що ніде цього не вчать.

13. Журналісти

Бути журналістом - престижно. Можливо, це пов'язано з публічністю професії, бо зарплати тут невисокі, видань мало, конкуренція вражаюча. Високі зарплати у тих, хто пише на економічну, політичну або бізнес-тематику, але для цього треба бути спочатку фахівцем у своїй галузі, а вже потім журналістом. Досить бути профі у своїй справі і мати хороший склад, а решта додасться. Що роблять на факультетах журналістики? Розважають дітей еліти за їхні ж гроші.

14. Технологи виробів легкої промисловості

Найбільш суперечливий пункт. Конкуренцію з Китаєм не витримати нікому. Однак крім мас-маркету існує ще елітний сегмент, і ось там технологи дуже потрібні.

15. Фінансисти (спеціалізація "банківська справа")

Фінансисти - як поганки: скільки їх не косять, самі родяться. Щоб вижити і процвітати в цій області, потрібно мати природні задатки.

Отже, звіртесь з топом професій і обирайте ту, яку хочеться саме вам.

Висновки

Корисні ресурси

http://www.jobs.ua/ukr/career/

http://www.profi.ua/ukr/prof/

http://ipress.ua/ljlive/10_naybilsh_zatrebuvanyh_profesiy_v_ukraini_v_nayblyzhchomu_maybutnomu_7916.html