Сценарій свята До Дня захисника України

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:23, 19 жовтня 2017, створена Левада Ганна Миколаївна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: До Дня захисника України Спортивно - пізнавальна розвага для учнів молодших класів «На...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

До Дня захисника України Спортивно - пізнавальна розвага для учнів молодших класів

«Нащадки козацької слави» 

В1: Доброго дня, вам, дорогі друзі! Щиро раді вас вітати! Наша зустріч – це подорож у минуле, присвячена славетним сторінкам української історії, козацькій родині, точніше, - нашій родині, бо всі ми - нащадки козацької слави, козацьких традицій, козацької мудрості. В наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних – вільних козаків.

В2: 14 жовтня – одне з найбільших 12 церковних свят року - свято Покрови Пресвятої Богородиці. І не тільки. 14 жовтня ми відзначаємо День українського козацтва! Козак – лицар честі і мужній захисник незалежної країни.

В1: Сьогодні ми свято починаємо, Де про славу козацьку згадаємо,

В2: Аби не забути історію роду, Аби бути гідним свого народу.

В1: Отож веселіш! Козаки не бувають зажурені. Змагатимуться сьогодні два курені На чолі з курінними отаманами. В2: Настав час познайомитися з нашими козаками. Право першим представити гурту свій курінь надається учням 3-А класу. Виступ учнів 3-А класу В1 З великою радістю запрошуємо представити свій курінь учнів 3-Б класу. Виступ учнів 3-Б класу Сьогодні у нас на змаганнях присутня Рада, яка буде слідкувати за правильністю виконування завдань. Привітаємо:_______________________ В2: А тепер всі без вагання починаємо змагання. Першим випробуванням буде конкурс «Конкурс писарів». Ваше завдання прочитати зашифрованого листа. Лист подано у вигляді плутанки, в якій зашифровано вислів. Хто скоріше впорається із завданням, той і переможець. Раз, два, три, почали. Конкурс №1 «Конкурс писарів». цько ро ду пе воду за Ко нема му ре

Вед.1 Ну, хлопці, молодці! Справжні козаки. Вед. 2 Ще не справжні. Вед. 1 А чому ж це? Вед. 2 Бо ми не бачили чи вміють вони на конях їздити. Отож, проводимо наступний конкурс «Осідлай коня». За моїм сигналом перший учасник з команди пробігає відстань до стільця, до нього прив’язаний «кінь». Гравець зображує їзду на коні, повертаючись до команди. На «коня» сідає другий учасник. Тепер вони вдвох «їдуть» до стільця, потім у трьох і т.д. Виграє та команда, яка у повному складі «об’їде» навколо стільця і повернеться на місце. Конкурс №2«Осідлай коня». Козаки, вам у поході Стануть чоботи в пригоді. Конкурс №3 «Як козаки взувались» Які чоботи кравці Нам пошили гарні ці! І «зручні» вони й міцні, Кажуть, що такі в ціні. А тому в них найзручніше, Рада скаже нам й запише Бали набрані негайно. Часу цінного не гаймо! Є дві пари чобіт 45 розміру. Учасники по черзі взувають чоботи, добігають у них до стільця, повертаються і передають чоботи наступному учасникові. Козаки беруть участь у конкурсі. Рада підбиває підсумки конкурсу

Козаки, збираючись у бойові походи, запасалися провізією. А головна їжа в козаків яка? Так, правильно, куліш. А для смачного кулешу потрібна картопля. Отже, зараз, козаченьки, ви збиратимете врожай картоплі. У цьому випробуванні вам потрібно бути не лише швидкими. а й влучними. У кого буде більше картоплі у крузі – той і переможець. Конкурс №4 «Як козаки картоплю збирали» Учасник від кожної команди біжить по «городу» (обруча, в якому лежить картопля). Бере «картоплину» (м’ячика) й кидає її у коло. Яке знаходиться на певній відстані. Потім повертається до своєї команди. Передаючи естафету наступному учаснику. Далі те саме виконують всі члени команди. Козаки беруть участь у конкурсі. Рада підбиває підсумки конкурсу.

Конкурс №5 «Як козаки борщ варили» Вчитель1: Жінки не допускалися на Січ, тому козакам самим доводилось займатися домашнім господарством, хоч вони і були з ним мало знайомі. Та все у них виходило добре, бо були вони кмітливими у домашньому побуті. А ще були дуже винахідливими. За відсутності металевого посуду примудрялися варити собі страву у дерев'яних корцях, підкидаючи безупинно, один за одним, у корець розжарені на вогні камені, доки не закипала залита в посудину вода. Мабуть, ви вже зрозуміли, що зараз наші козаки будуть готувати собі їжу. І покажуть, на що вони здатні без жінок. А щоб їм було трохи легше, готуватимуть не якусь там маловідому страву, а добре відому, нашу, національну – український борщ! Куреням роздають набори карток, на яких записані назви різних продуктів: овочів, фруктів, зелені, жирів, спецій, приправ. Вони повинні вибрати з цього розмаїття продуктів лише ті, які придатні для того, щоб зварити із них борщ. В кого ж борщ буде смачніше? Картопля цукор вода смалець патисон Кабачок огірок лимон часник буряк

        Пшоно                      перець          томат           маслина         хрін   

Петрушка рис кріп сіль яблуко Баклажан цибуля редька здір м'ясо Полуниця квасоля сало морква капуста Вершки родзинки бруква сметана лавровий Лист олія гарбуз перець апельсин Козаки беруть участь у конкурсі. Рада підбиває підсумки конкурсу. Молодці! Борщ зварили зараз нам потрібно трохи відпочити та відновити сили. А як козаки можуть відновити свою силу? Ну, звичайно, пообідавши. Звучить пісня «А мій милий вареничків хоче» Дівчата вносять 2 тарілки з варениками Перша дівчинка: Щоб вас сили не покидали,

                     Ми вам вареничків приготували.

Друга дівчинка: Скушайте, будь ласка,

                    Якщо на це ваша ласка.

Ну що, козаки, готові пообідати? Ось варенички у нас, Запашні, смачні, чудові.

        І у нас змагання знову. Хто скоріш вареник з’їсть, той буде сильним і спритним завжди.

Конкурс №6 «Як козаки з варениками вправлялись» Козаки беруть участь у конкурсі. Про те, хто із козаків великий прихильник вареників, нам доповість рада. Рада підбиває підсумки конкурсу

Добрий настрій сили додає. Знову в нас змагання є! Козаки всі спритні, здібні, Чи є в нас до них подібні?

               Конкурс №7 «Як козаки стрибали в річку»

Дві шеренги стають одна проти одної на відстані 3-5 метрів. Гетьман подає команду: - У річку гоп! – всі стрибають вперед. - На берег гоп! – всі стрибають назад. Часто гетьман повторює однакову команду декілька разів. У такому випадку всі залишаються на місці. Наприклад: - У річку гоп! – всі стрибають вперед. - У річку гоп! – всі стоять на місці.

 Хто стрибнув, той вибуває з гри. 

Гра продовжується до останнього гравця. Козаки беруть участь у конкурсі. Про те, учасники якої команди були спритнішими, нам скаже рада. Рада підбиває підсумки конкурсу

Конкурс для болільників – вчителів «Як козаки перешкоду подолали»

    Вчителям необхідно із зав’язаними очима  пройти через «перешкоди», не зачепивши їх. Помічники тримають мотузки одну нижче, іншу - далі й вище. Вчителі з обох куренів  виконують вправу паралельно. Глядачі аплодують за правильне долання «перешкоди». (Коли учасникам конкурсу зав’яжуть очі, то стрічки зовсім прибирають. Учасники  долають «перешкоди» під сміх  і аплодисменти глядачів.

Козаки дуже любили порозважатися – помірятися силою. А нумо, хлопці – «козаки», порозважаємось і ми.

Конкурс №8 «Як козаки силою вихвалялись»

Перетягування канату. Виграє та команда, яка більше перетягне учасників з іншої команди на свій бік. Козаки беруть участь у конкурсі.

Молодці! Ну справжні козаки!Гей, козаки! Гей! Будьмо! Рада підбиває підсумки конкурсу

Конкурс №9 «Чи вміють козаки кричати?»

Козаки — галасливий народ. Коли їх збиралося більше одного, довкола всі звертали на них увагу. Ось для наших веселих нащадків козацької слави наступний конкурс із загадковою назвою «Чи вміють козаки кричати?». А загадкова вона тому, що ніхто не знає, що ж бо наші козаки мають кричати.

Конкурс №10 «Чи вміють козаки співати?» Правду кажуть, що душа народу в його пісні. Ще козака з-за гори не було видно, а козацька пісня голосно котилася попереду, сповіщаючи про прихід славного воїнства. Сподіваємось, що й наші козаки зможуть теж щось втнути.

Козаки співають Наші славні козаки Позмагались залюбки. Всі здолали перешкоди, Пройшли крізь вогонь й воду. Молодці так молодці, Побратаймось, козаки! Козаки двох куренів братаються між собою. Для оголошення підсумка змагань та нагородження куреням «Стояти струнко!». Слово надається раді.

                             Рада оголошує підсумки  змагань.

Нагороджує переможців та учасників Привітаймо переможців, Славних наших запорожців!