Відмінності між версіями «Проект з біології на тему "Чи може маленьке вплинути на велике?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 24: Рядок 24:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
На першому етапі відбувається діагностування знань, вмінь та навичок учнів за допомогою вхідного діагностування  (заповнення Діограми Вена  та  таблиці З-Х_Я_Д). Під час роботи над проектом вчитель досліджує рівень сформовапності самоспрямування учнів за допомогою: контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні, контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації, форму для оцінювання експериментального дослідження . Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків). Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі. Рівень сформованості уміння працювати в команді відстежується за допомогою форми «Контрольний список: вклад в групову роботу». В процесі роботи над проектом оцінюється робота дитини над власним блогом - «Форма оцінювання блогу».
 +
На завершальному  етапі оцінюється остаточний продукт діяльності та його презентація. Оцінка здійснюється за допомогою: форми для оцінювання мультимедійної презентації , форми для оцінювання вміння робити висновки, а також проводиться рефлексія за допомогою «Контрольного списку запитань для рефлексії». Для визначеного рівня набутих знань всіма учнями використовується підсумкове тестування.
 +
Під час самостійної роботи над проектом учитель оцінює рівень набутих знань та вмінь учнів за допомогою on-line спілкування, ведення учнівських щоденників чи блогів.
 +
Для забезпечення об’єктивного оцінювання кожного учня, необхідно проводити обговорення протягом підготовки проекту, проведення інтерв’ю, тестувань. Також з метою більш вдалого оцінювання, учитель веде записи, які допомагають відслідковувати індивідуальну і групову поведінку учнів.
 +
Для оцінювання презентації, буклету або плакату учитель використовує ті самі форми, якими користувалися учні.
 +
 +
[https://docs.google.com/open?id=0B4IyEjg6kJs7WkN1dkt6ek5mMG8 Приклади форм оцінювання]
 +
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 11:56, 9 серпня 2012


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Бактерії

Вік учнів, клас

7клас. 11 – 12 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7х класів і відповідає навчальній темі з предмету «Біологія. Учні знайомляться з основними особливостями бактерій як живих організмів(будовою, життєдіяльністю, значенням у природі та житті людини, різноманітністю)В рамках проекту учні проаналізують: загальні характеристики бактерій, взаємозв’язок бактерій з іншими організмами, роль бактерій у природі і житті людини. Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, в тому числі і веб-ресурсів, аналіз зібраного матеріалу. Клас буде поділено на сім робочих груп(мікробіологи,фізіологи, лікарі, екологи, агрономи, епідеміологи та експерти) кожна з яких буде працювати над одним з напрямків обраної теми. В групах можливо виокремити такі ролі як журналіст, спікер, дизайнер, науковець або аналітик. Здійснюючи інформаційні та експериментальні дослідження групи готують проект ,що має виявити роль бактерій на планеті Земля Кінцевим результатом діяльності учнів стає підготовка мультимедійної презентації, а також публікації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Чи може маленьке вплинути на велике"

Навчальні цілі

1. Учні з’ясують основні характеристики бактерій, зможуть наводити приклади взаємозв’язків бактерій та інших организмів, бактерій які спричиняють захворювання тварин, рослин, людини. Зможуть зробити висновки про роль бактерій у природі та в житті людини,а навчаться дотримуватись правил особистої гігієни і гігієни в колективі. 2. В учнів будуть вдосконалюватись навички збору та систематизації необхідного матеріалу, зможуть його творчо опрацьовувати, а також аналізувати; висловлюватимуть власну думку. 3. В рамках проекту школяри вдосконалять навички використання інформаційних комп’ютерних технології – для спілкування (Skype, блоги, електронну пошту), для збору інформації (мережа Інтернет) та підготовки презентаційного матеріалу (офісні додатки World, Publisher, Power Point). Навчаться оцінювати веб-сторінки. Набудуть вміння складати списки посилань на Інтернет-ресурси. 4. Діти здобудуть досвід роботи в групах, набудуть навички належної та продуктивної праці разом з іншими, спробують використовувати для досягнення мети сукупний інтелект групи, розвиватимуть навички самостійної роботи, які допомагатимуть їм протягом життя здобувати знання.

Опис оцінювання

На першому етапі відбувається діагностування знань, вмінь та навичок учнів за допомогою вхідного діагностування (заповнення Діограми Вена та таблиці З-Х_Я_Д). Під час роботи над проектом вчитель досліджує рівень сформовапності самоспрямування учнів за допомогою: контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні, контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації, форму для оцінювання експериментального дослідження . Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків). Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі. Рівень сформованості уміння працювати в команді відстежується за допомогою форми «Контрольний список: вклад в групову роботу». В процесі роботи над проектом оцінюється робота дитини над власним блогом - «Форма оцінювання блогу». На завершальному етапі оцінюється остаточний продукт діяльності та його презентація. Оцінка здійснюється за допомогою: форми для оцінювання мультимедійної презентації , форми для оцінювання вміння робити висновки, а також проводиться рефлексія за допомогою «Контрольного списку запитань для рефлексії». Для визначеного рівня набутих знань всіма учнями використовується підсумкове тестування. Під час самостійної роботи над проектом учитель оцінює рівень набутих знань та вмінь учнів за допомогою on-line спілкування, ведення учнівських щоденників чи блогів. Для забезпечення об’єктивного оцінювання кожного учня, необхідно проводити обговорення протягом підготовки проекту, проведення інтерв’ю, тестувань. Також з метою більш вдалого оцінювання, учитель веде записи, які допомагають відслідковувати індивідуальну і групову поведінку учнів. Для оцінювання презентації, буклету або плакату учитель використовує ті самі форми, якими користувалися учні.

Приклади форм оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери