Проект з біології "Сонячний годинник"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:41, 21 вересня 2012, створена Krupa Liliya (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Сонячний годинник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: біологія

Державні освітні стандарти, навчальні програми

Учень: наводить приклади: - добових і сезонних ритмів рослин; пояснює: - пристосування рослин до умов середовища; порівнює: застосовує знання: - про способи розмноження рослин, умови проростання насіння, розвиток проростка, процеси росту і розвитку рослин для обґрунтування прийомів вирощування культурних рослин; дотримується правил: - вирощування рослин; робить висновок: - про значення знань про процеси розмноження і розвитку рослин у житті людини.

Вік учнів, клас

Сьомий клас, 13 років

Стислий опис проекту

Вивчаючи тему «Розмноження й розвиток рослин» із біології, зокрема підтему «Відповідь рослин на подразнення», яка стосується добових та сезонних рухів рослин учням пропонується взяти участь у навчальному проекті під загальною назвою «Сонячний годинник». Це проект-практична робота, він включає у себе проведення дослідження у малих групах, яке стосується спостереження за рухами рослин ( добові ритми, фотоперіодизм). Учні для дослідження використовують три саджанці і фіксують свої спостереження. Учні працюють і як журналісти, підбираючи цікаві статті по темі, та виготовляючи публікацію присвячену тематиці. Як статисти, учні збирають результати дослідження і оформляють їх у вигляді діаграми.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні мають:

  • Знати та розуміти поняття добових та сезонних ритмів рослин;
  • Оцінювати адаптаційні властивості рослин до умов середовища;
  • Пояснювати, чому рухи рослин є необхідною умовою їх існування
  • Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення , аргументувати та робити висновки.
  • Здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблем.
  • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання
  • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
  • Розуміння принципу побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик.
  • Вміють створювати тексти у різних стилях, оформляти результати досліджень

Опис оцінювання

У процесі навчання за темою паралельно відбувається оцінювання. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів для їх журналів спостережень з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання демонстраційних зразків саджанців рослин для представлення результатів. Учні використовують форму оцінювання публікації для самооцінювання свого проекту. Контрольний список (Плануй своє навчання сам!) питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери