Проект «Чи динозаври пили ту ж воду, що й ми?» для учнів 3 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Чи динозаври пили ту ж воду, що й ми?


Під час реалізації проекту використовуються знання зі шкільного курсу «Я і Україна. Природознавство», української мови, читання, інформаційних технологій.

Участь у проекті брали учні 3 класу (8-9 років).


Опис проекту

Ідея проекту виникла на уроці з курсу «Я і Україна. Природознавство», коли під час вільного діалогу діти ставили один одному запитання, що стосувалися води та її властивостей. Я, як рівноправний учасник діалогу, запропонувала і своє питання: «Чи динозаври пили ту ж воду, що й ми?» Діти не готові були дати однозначну відповідь і розділилися на дві групи, які взялися досліджувати дане питання.


Група дослідників з допомогою вчителя склала план дослідження, спланувала проведення дослідів. Група аналітиків обробляла інформацію, робила висновки та узагальнювала матеріал з метою встановлення відповіді на ключове питання. Діти пригадали вже відомий матеріал. На практиці, за допомогою дослідів, переконалися, що вода постійно випаровується; дослідили, чому не переповнюються водойми (такі, як озера, моря,); дізналися, чому йде дощ. Опис дослідів та їх результати використали під час створення презентації. Результатом аналітичної діяльності стало створення колообігу води в природі. Як же здивувались мої третьокласники, коли аналогічне коло зустріли на сторінках підручника! Виявляється, це відомо людям давно. Але це коло стало їх власним надбанням, тому мало особливу цінність.


Здобуту інформацію аналізували та систематизували. Дібравши відповідні ілюстрації, учні створили мультимедійну презентацію (Microsoft Power Point), публікацію (Microsoft Office Publisher) та веб-сайт для висвітлення результатів власного дослідження та представили їх для обговорення в класі. На презентацію проекту були запрошені також батьки та представники адміністрації школи, які оцінили роботу учнів на високому рівні.


Я вважаю, що головним результатом втілення проекту стало самостійне відкриття учнів. Впевнена, що радість самостійного відкриття стане додатковим стимулом в подальшій роботі, сприятиме залученню дітей до пошуку інформації. Діти вчилися спостерігати за явищами природи, аналізувати їх, шукати нове у звичних речах, таких, як дощ та вода.


Моє особисте надбання у результаті проекту полягає в тому, що я вдосконалювала своє вміння здійснювати керівництво роботою групи, даючи при цьому учням можливість самостійного пошуку і творчості. Найголовніше ж те, що я усвідомила, що всі учні мають інтерес до навчання, але його потрібно постійно підтримувати і давати їм можливість проявляти себе в тій сфері, в якій вони найкраще можуть самореалізуватися.


Батьки, що були активними спостерігачами створення даного проекту, підказали теми нових досліджень. Одна з них – а чи залишилася вода з часів динозаврів такою самою?


На мою думку, проект був успішним, оскільки залучав дітей до творчої діяльності, спонукав до самостійного пошуку.


Додаткова інформація


В ході самостійного дослідження діти дізнались багато нового про воду. Зокрема, залучили і знання з української мови та читання. Діти дізнались, що вода здавна є своєрідним оберегом, має неабияке значення як носій інформації. В казках зустрічається жива і мертва вода. Діти через літературний матеріал відчули ставлення народу до води.

В ході роботи над проектом учні використовували ресурси Інтернету — пошукові системи www.yandex.com.ua та www.google.com.ua,