Проект "Поезія душі і серця"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:12, 10 січня 2014, створена Лис (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Микола Вороний. Життя і творчість"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: українська література.

Інші навчальні предмети: художня культура, світова літертура.

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

Цей проект з української літератури для учнів 10 класу за темою «Микола Вороний. Життєвий і творчий шлях». Метою проекту є розширити знання, вміння та навички з теми навчального курсу української літератури, показати багатогранність застосування вивчення творчості Вороного в процесі ознайомлення з українською літературою ХХ століття. Згідно навчального плану на вивчення теми «Микола Вороний. Життєвий і творчий шлях» у 10 класі відведено 3 години, з них тільки 1 година на вивчення життєвого шляху, 2 – на характеристику творчості, що, звичайно, є недостатнім. У ході дослідницької роботи учні проаналізують проблеми життєвого шляху поета, зупиняться на характеристиці творчої спадщини, що надасть підставу зробити висновки про місце і роль Миколи Вороного в розвитку театру, світової літературі, музиці. Проект передбачає навчити учнів використовувати знання, вміння та навички з теми «Микола Вороний. Життєвий і творчий шлях», підтримуватиме інтерес учнів у роботі з літературним матеріалом.

План вивчення теми

План впровадження

План вивчення теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи тестування, таблицю «З-Х-Д». На початку проекту, використовуючи методи вхідний контроль, «З-Х-Д», здійснюється діагностичне оцінювання попередньо засвоєних знань, вмінь та навичок з теми «Микола Вороний. Життєвий і творчий шлях». Впродовж роботи над проектом використовуючи анкети, форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Вчитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення учнівської конференції, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, оцінювання буклету аналізується підготовленість груп: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.

Діяльність учнів та учителя

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Микола Вороний. Життєвий і творчий шлях.» учням у ході роботі над проектом пропонується відповісти на запитання: Чому бажано глибше пізнати життя і творчість М. Вороного? Що можна дізнатись з його життєвого шляху? Для батьків учителем підготовлено буклет щодо суті проектної діяльності учнів в процесі вивчення української літератури зокрема твочості Миколи Вороного. Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль. Вчитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 3 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному етапів роботи. 1. Група «Теоретики» досліджують: яка різниця між прозою і поезією; що таке рима та ритм; який внесок М. Вороний зробив у розвиток символізму, реалізму, модернізму. 2. Група «Біографи» розглядає такі питання:відомості про дитячі та юнацькі роки, перші твори, теми творів періоду 1911-1920 років, останні роки життя поета. 3. Група «Літературознавці» виконують роботу над твором «Блакитна Панна», а саме: виразне читання поезії, ідейно-художній аналіз твору (жанр; що ви бачили, відчували, читаючи цю поезію (усне малювання); художні прийоми, які були використані у творі) Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання досліджень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Вчитель використовує форму оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лапшина Валентина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель-методист вищої категорії, українська мова та література

Навчальний заклад

Гімназія № 92

Місто\село, район, область

Донецьк, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

травень 2013 р

Місце проведення тренінгу

Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Л.В.

Фотозвіт

LHt-VHgAT9Y.jpg