Відмінності між версіями «Проект "Мандрівка крапельки води"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 24: Рядок 24:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
Проект починається з обговорення з учнями і батьками питань з теми проекту. Учитель пропонує для батьків буклет, який пояснює використання методу проектів при вивченні даної теми. Обмірковують  план проведення опитів, форми результатів.З метою актуалізації знань і мотивації роботи в проекті проект починається з проблемної ситуації. Дітям пропонують відгадати загадку і дати відповідь на запитання «Що таке вода?». Робота з презентацією учителя спрямована на актуалізацію знань з теми «Вода». На наступному  етапі діти діляться на групи: «Науковці», «Дослідники», «Екологи». В групах проводять обговорення питань і обирають напрямки діяльності. Групи починають працювати. Проводять досліди по виявленню властивостей води. Екскурсія в природу допомагає дітям побачити нові проблеми, наприклад: забруднення води… Для формування навиків роботи з різними джерелами інформації пропонується дібрати матеріали за такими рубриками: «Сторінки книг і журналів», «Наш підручник», «Народна мудрість». Учитель розробляє сторінку проекту на якій кожна група заповнює свій розділ. Перша група  «Науковці», з,ясовує, що таке вода. Друга «Дослідники», – як вода переходить з одного стану до іншого, як мандрує крапелька води. Третя «Екологи» – аналізує питання охорони води. Напередодні захисту проекту діти обговорюють результати роботи з використанням критеріїв самооцінки. Далі проходить захист роботи на уроці-конференції.
+
Проект починається з обговорення з учнями і батьками питань з теми проекту. Учитель пропонує для батьків буклет, який пояснює використання методу проектів при вивченні даної теми. Обмірковують  план проведення опитів, форми результатів.З метою актуалізації знань і мотивації роботи в проекті проект починається з проблемної ситуації. Дітям пропонують відгадати загадку і дати відповідь на запитання «Що таке вода?». Робота з презентацією учителя спрямована на актуалізацію знань з теми «Вода». На наступному  етапі діти діляться на групи: «Науковці», «Дослідники», «Екологи». В групах проводять обговорення питань і обирають напрямки діяльності. Групи починають працювати. Проводять досліди по виявленню властивостей води. Екскурсія в природу допомагає дітям побачити нові проблеми, наприклад: забруднення води… Для формування навиків роботи з різними джерелами інформації пропонується дібрати матеріали за такими рубриками: «Сторінки книг і журналів», «Наш підручник», «Народна мудрість». Учитель розробляє сторінку проекту на якій кожна група заповнює свій розділ. Перша група  «Науковці», з’ясовує, що таке вода. Друга «Дослідники», – як вода переходить з одного стану до іншого, як мандрує крапелька води. Третя «Екологи» – аналізує питання охорони води. Напередодні захисту проекту діти обговорюють результати роботи з використанням критеріїв самооцінки. Далі проходить захист роботи на уроці-конференції.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 23:31, 9 червня 2013


Назва навчальної теми

Мандрівка краплини води

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Природознавство.

Інші навчальні предмети: Основи здоров,я

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому етапі роботи відбувається оцінювання знань, умінь учнів з даної теми. Мозковий штурм: учні висказують думки з даної теми і пов’язують їх із знанням, які мають. Стартова презентація учителя спрямовує учнів до вивчення проблеми, стимулює учнів аналізувати знання, які мають, формулювати питання з теми, визначати мету проблеми, шляхи рішення. Учні збирають інформацію, проводять дослідження з водою, аналізують підсумки. Під час роботи проводиться контроль результатів діяльності кожного досліду, при необхідності вчитель спрямовує діяльність учнів, коректує іх роботу. По завершені роботи над проектом учні пропонують підсумки у вигляді презентації і виступу на уроці-конференції. Для закріплення знань вчитель пропонує учням виконати підсумкову тестову роботу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект починається з обговорення з учнями і батьками питань з теми проекту. Учитель пропонує для батьків буклет, який пояснює використання методу проектів при вивченні даної теми. Обмірковують план проведення опитів, форми результатів.З метою актуалізації знань і мотивації роботи в проекті проект починається з проблемної ситуації. Дітям пропонують відгадати загадку і дати відповідь на запитання «Що таке вода?». Робота з презентацією учителя спрямована на актуалізацію знань з теми «Вода». На наступному етапі діти діляться на групи: «Науковці», «Дослідники», «Екологи». В групах проводять обговорення питань і обирають напрямки діяльності. Групи починають працювати. Проводять досліди по виявленню властивостей води. Екскурсія в природу допомагає дітям побачити нові проблеми, наприклад: забруднення води… Для формування навиків роботи з різними джерелами інформації пропонується дібрати матеріали за такими рубриками: «Сторінки книг і журналів», «Наш підручник», «Народна мудрість». Учитель розробляє сторінку проекту на якій кожна група заповнює свій розділ. Перша група «Науковці», з’ясовує, що таке вода. Друга «Дослідники», – як вода переходить з одного стану до іншого, як мандрує крапелька води. Третя «Екологи» – аналізує питання охорони води. Напередодні захисту проекту діти обговорюють результати роботи з використанням критеріїв самооцінки. Далі проходить захист роботи на уроці-конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Авраімова

Фах, навчальний предмет

учитель початкових клсів

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

Донецьк, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

травень 2013 р

Місце проведення тренінгу

Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Л.В.